דף הבית / חדשות / אופנועי ספורט חדשים בתערוכת קלן
cbr1000rr-2017

אופנועי ספורט חדשים בתערוכת קלן

הונדה תחשוף CBR1000RR פיירבלייד חדש, ואילו ימאהה תציג R6 אחרי יותר מעשור עם הנוכחי

השבוע נחשפו תמונות 'ריגול' של הונדה CBR1000RR שנצפה במסלול בקרואטיה (בתמונה בראש הידיעה, מתוך MCN) ומהן בולט מכל כי לשנת 2017 בהונדה בחרו לעצב מחדש את הפיירבלייד, כשמסכת הפנים מיישרת קו עם העיצוב של יתר דגמי הספורט של החברה. כמו כן נראה ששלדת הזנב כמו גם תיבת האוויר וחלקים נוספים באופנוע הוחלפו בחדשים, אך יחד עם זאת השלדה והזרוע האחורית נראות כמו אלו שבדגם הנוכחי, שמוחלף באחד חדש שיעמוד בתקנות יורו 4. אף על פי כן, ההשערה היא כי מעבר לשינויים הנוגעים לתקנות זיהום האוויר ולנגיעות העיצוביות, בהונדה הולכים לשלב בפיירבלייד מערכות אלקטרוניקה מתקדמות יותר, כמקובל בקטגוריה, כמו מצערת חשמלית (Ride-By-Wire), מערכות ABS מתקדמת וקלה יותר מתוצרת בוש, ומערכת בקרת החלקה מתקדמת.

בתחילה בהונדה לא הודיעו מתי צפוי לצאת הסופרבייק החדש שלהם, אך לאחר שימאהה העלו טיזר לאופנוע ספורט שייחשף בתערוכת קלן, בהונדה לא חיכו הרבה וכעבור שעות בודדות העלו סרטון משלהם שבו הם מציינים כי גם הם עומדים להציג אופנוע ספורט בתערוכה.

ימאהה תחשוף בקלן R6 חדש

ימאהה העלתה לרשת טיזר שבו היא מבטיחה כי ב-4 לאוקטובר – אז תיפתח תערוכת האופנועים בקלן – היא תחשוף אופנוע ספורט חדש מתוצרתה בהתאם לרוח ולטכנולוגיה של החברה. הרשת כולה רוחשת כי ככל הנראה מדובר על R6  חדש – לכאורה מהלך מתבקש לאור העובדה שימאהה לא הציגה שום שינוי בדגם מאז 2010 (!), וגרסת 2010 נשענת גם היא על אותו עיצוב של 2006.

נראה כי ימאהה, בניגוד גמור למהלך של הונדה שרק לאחרונה הודיעה על סופה של שושלת ה-CBR600RR, מאמינה כי עדיין מוקדם מדי להספיד את אופנועי הספורט בנפח הביניים, אך טרם ידוע האם הדגם החדש ישען כקודמיו על מנוע 4 צילינדרים בשורה, או שמא ימאהה מכינה לנו הפתעה עם מנוע טריפל ספורטיבי בדומה לטריומף דיוטנה 675.

https://www.youtube.com/watch?v=BojcGoL3Js8

את כל העדכונים מתערוכת קלן בשבוע הבא – תוכלו למצוא כאן בפול גז!

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

Erzberg-2017-065

וידאו: ארצברג רודיאו – המרוץ הקשה ביותר

הארצברג רודיאו בוטל בשנתיים האחרונות בגלל מגיפת הקורונה; מי שמתגעגע יכול לצפות בסרטון שסוקר את הקטעים הקשים והמאתגרים במסלול שבמחצבת אייזנרץ שבאוסטריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO