דף הבית / חדשות / אושרה נסיעת דו-גלגלי בנת"צים בתל-אביב
אופנועים-בנתצ

אושרה נסיעת דו-גלגלי בנת"צים בתל-אביב

הניסוי הסתיים בהצלחה וכעת נכנסים לשלב המעשי - בקרוב תותר נסיעת דו-גלגלי בנת"צים בכל רחבי תל-אביב

על הניסוי ברכיבת דו-גלגלי בנת"צים (נתיבי תחבורה תיבורית) כבר סיפרנו לכם במהלך התקדמותו, וכעת, אחרי שהניסוי הוכתר בהצלחה, מגיעים לשלב המעשי – בקרוב תותר נסיעת דו-גלגלי בנת"צים בכל רחבי תל-אביב.

תזכורת: בפברואר השנה החל ניסוי של כחצי שנה שבמסגרתו הותרה נסיעת דו-גלגלי על 4 נת"צים בתל-אביב – אבן גבירול ודרך נמיר בשני הכיוונים. במהלך הניסוי נוטרו פרמטרים כמו הפרעת דו-גלגלי ותחבורה הציבורית ובטיחות הדו-גלגלי בנתיבים אלו, ובסיום ששת החודשים הניסוי הוכתר בהצלחה, שכן לא נרשמה הפרעה לתחבורה הציבורית וגם לא פגיעה בבטיחות הדו-גלגליים.

כעת מגיעים לשלב המעשי. בישיבה שהתקיימה אתמול במשרד התחבורה, בהשתתפות המדען הראשי של משרד התחבורה, ד"ר שי סופר, וכן בהשתתפות נציגים מעיריית תל-אביב כמו מחזיקת תיק התחבורה בעירייה, מיטל להבי, הוחלט על מעבר לשלב הבא – פתיחת הנת"צים לדו-גלגלי בכל כבישי תל-אביב.

היישום בפועל יחל בשבועות הקרובים, אחרי שהנת"צים ישולטו בהתאם וההנחיות ירדו לכל הגורמים הרלוונטיים, כמו משטרת התנועה האחראית על האכיפה.

בהמשך צפוי משרד התחבורה להרחיב את השימוש בנת"צים לרוכבי דו-גלגלי למקומות נוספים בארץ, כך על-פי שר התחבורה ישראל כץ.

מיטל להבי, סגנית ראש העיר תל-אביב – יפו ומחזיקת תיק התחבורה: "כמי שדחפה ודוחפת את השימוש בדו-גלגלי, שהוא חולץ פקקים עירוני, ואת שילובו בצורה נכונה, יעילה ובטוחה בדרכים, אני מברכת על ההחלטה להרחיב את הניסוי למתן אישור רכיבה על דו-גלגלי בשלב הראשון בכל הנת"צים בת"א-יפו, ובהמשך אני מקווה שהניסוי יצלח ושהאישור יתרחב לכל הארץ. אני גאה שהעיר שלנו מארחת את הפיילוט החשוב הזה ומובילה בהיקף השימוש בדו גלגלי בתוכה".

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Yamaha-MT-Sport-Pack-003

ימאהה: חבילות ספורט חדשות ל-MT הקטנים

בימאהה מציעים חבילת ספורט, שבעיקר משפרת את הסטייל, לצמד דגמי ה-MT הקטנים - MT-125 ו-MT-03

תגובה אחת

  1. לא יאמן, מדינת ישראל עושה משהו לטובת העומס בכבישים ולטובת דו"ג.
    אחרית הימים (עד התאונה של בן של אח"מ עם קטנוע בנת"צ ואז ייבטלו).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO