דף הבית / חדשות / איטליה: השוק מראה סימני צמיחה
ימאהה MT-09 טרייסר

איטליה: השוק מראה סימני צמיחה

חודש ינואר הסתיים, ורבים מנסים לראות האם התנהגות השוק הדו-גלגלי בחודש ינואר תהיה סימן לבאות. השוק האיטלקי הראה התאוששות הדרגתית לאורך החודשים האחרונים, וחודש ינואר מסתיים אף הוא בגידול. בראש טבלת מכירות האופנועים, ה-R1200GS מודח מראש טבלת המכירות על ידי מתמודד מפתיע.

נתחיל במספר החשוב. חודש ינואר 2015 הסתיים במכירות הגדולות ב-2.6% לעומת ינואר 2014. עלייה מתונה אך יציבה, שמה שמעכיר אותה הוא בעיקר צניחה חופשית של שוק המופדים שיורד ב-18.8%. אם מתעלמים מקטגוריה זאת, השוק הדו-גלגלי צמח ב-6.7%.

בחלוקה לסוגי אופנועים, שוק הדו-שימושיים עדיין נמצא בראש טבלת המכירות, אך הם נמצאים בירידה מתמדת, כשאליהם מתקרבים בצעדי ענק האופנועים העירומים – הנייקדים, עם עלייה של מעל ל-55% במכירות.

מה שמפתיע במיוחד את האיטלקים היא ההדחה של הב.מ.וו R1200GS מראש טבלת 100 האופנועים הנמכרים ביותר, בה שלט האופנוע תקופה ארוכה. מי שמצליח לעשות את המהלך הוא לא אחר מאשר הימאהה MT-09 טרייסר, אופנוע חדש שרק עתה הגיע לשוק. האם זה אירוע חד-פעמי שנובע מהבאזז סביב האופנוע החדש, או שנראה את התופעה בחודשים נוספים בהמשך? הזמן יגיד, אולם הטרייסר בהחלט מביא איתו רוח מרעננת כמו שכבר כתבנו, ואם לימאהה היו אי-אילו ספקות לגבי האופנוע, עכשיו הן כבר נגוזו. בראש טבלת הקטנועים אין הפתעה, עם שליטה של בעלי הגלגלים הגדולים – שלושת הנפחים של משפחת ה-SH של הונדה, כשמיד אחריהם הבוורלי של פיאג'ו.

האם השוק האיטלקי מהווה אינדיקציה למצב השוק העולמי? אנחנו בהחלט מקווים שכן.

אודות אייל פרדר

עשוי לעניין אותך

hi_24MY_Ninja_500_SE_GN1_ACT__1_

חדשים בארץ: קוואסאקי נינג'ה 500 ו-Z500

הקוואסאקי נינג'ה 500 ו-Z500 הגיעו ארצה בגרסאות רגילות ו-SE; המחירים - 44 עד 47 אלף ש"ח; אירוע ההשקה בשישי הקרוב במטרו שופ תל-אביב

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן