דף הבית / ספורט / סיקורים / אליפות ישראל באנדורו, סבב 4 – כפר יחזקאל
Enduro-rd4-2018-050

אליפות ישראל באנדורו, סבב 4 – כפר יחזקאל

הסבב הרביעי בעונת 2018 של אליפות ישראל באנדורו התקיים בכפר יחזקאל במתכונת מיוחדת - אנדורו-טסט וספיישל-טסט

צילום: אייל מור

בשבת האחרונה התקיים בשטחי כפר יחזקאל שבעמק יזרעאל הסבב הרביעי בעונת 2019 של אליפות ישראל באנדורו, בהפקה של התאחדות הספורט המוטורי ובתמיכה של הרשות לספורט מוטורי.

הפעם התקיים הסבב בשיטת 'אנדורו ספרינט' – שכלל צמד מסלולי ספיישל-טסט ארוכים: הראשון באורך 5.3 ק"מ בתוואי שטוח והשני באורך 3.3 ק"מ בתוואי אנדורו טכני יותר. אמנם המרוץ לא כלל הקפת התשה – כמו שמתקיים בדרך כלל במרוץ ספיישל-טסט  – אולם המרוץ היה אינטנסיבי מאוד עם מעט זמן מנוחה למתחרים ולוח זמנים צפוף. כ-100 מתחרים הגיעו להתחרות בסבב הרביעי.

Enduro-rd4-2018-023

הסיפור של הסבב הרביעי הוא הקאמבק האדיר של יוני לוי (ימאהה WR450F – בתמונה בראש הידיעה), שקבע את הזמנים המהירים ביותר בשני הספיישלים – 6:00 דק' ו-4:40 דק' – וזכה בניצחון בקטגוריה המקצועית E2 וגם בניצחון הכללי במרוץ בזמן של 1:04 ש' ל-6 סבבים של ספיישלים. לוי מנצח בפער של כמעט דקה מאלוף עונת 2017, זיו כרמי (ק.ט.מ 350EXC-F), שזכה במקום השני בקטגוריה ובדירוג הכללי. שלישי בקטגוריה E2 וחמישי בדירוג הכללי – נמרוד חמו (הונדה CRF450RX), אלוף עונת 2016 שניצח בכל המרוצים בעונה זו.

בקטגוריה המקצועית הקטנה E1 קרב צמוד בין תומר שמש (ימאהה WR250F) לבין בר נוב (הוסקוורנה FE250), שבסופו תומר שמש מנצח עם זמן כללי של 1:06:11 ש', ו-9 שניות אחריו מסיים בר נוב במקום השני בקטגוריה ורביעי בדירוג הכללי. רון קדשאי מסיים שלישי בקטגוריה.

בקטגוריה המקצועית הפתוחה E3 ניצחון מוחץ לצוק סלע הצעיר (הוסקוורנה TE300), בפער של יותר מדקה וחצי מטל איזנבד (ק.ט.מ 300EXC). במקום השלישי ירון לוגסי (ק.ט.מ 300EXC).

תומר שמש - מנצח מקצועית E1 ומקום שלישי בדירוג הכללי
תומר שמש – מנצח מקצועית E1 ומקום שלישי בדירוג הכללי

בסניורים ניצחון לאוריה כרמלי הוותיק, כשאחריו מסיימים שאולי חמאווי, יוסי גוטמן ורונן מדיאל.

בקטגוריות העממיות, אופיר ואזה מנצח ב-C1 הקטנה, אחרי שגיל זרקו סבל מתקר בגלגל והוא מסיים שלישי. שני בקטגוריה מסיים יובל גוטמן. בקטגוריה C2 מעין סבי לוקח את הניצחון, כששני רוני רגף רוכב המוטוקרוס ושלישי חן כהן. ב-C3 ניצחון איברהים אזברגה מנצח בפער גדול את תאמר כנען וישראל בוזגלו.

אוריה כרמלי - מתחרה 20 שנה באנדורו הישראלי
אוריה כרמלי – מתחרה 20 שנה באנדורו הישראלי

קטגוריות ילדים

7 רוכבים מזנקים לסופר-ג'וניורס מתחילים – ל-4 הקפות בסגנון מהיר. הילדים נלחמים בתוואי השטח הקשוח, אולם בסופו של יום כולם מצליחים להתגבר על המכשולים. במקום הראשון בקטגוריית הקטנטנים מסיים איתי וינברג, כשאחריו בפער של כמעט 4 דקות עומר שוהם ואוריה כפרי.

בסופר-ג'וניורס מקצועי 5 מתחרים. בן אלמגור (ק.ט.מ 65SX) תופס מיד את ההובלה ולא שומט אותה עד לסיום. אופיר צמח על ההוסקוורנה SC65 במקום השני, ורן שמאי על הק.ט.מ 65SX במקום השלישי.

בג'וניורס מתחילים קרב עיקש בין אור זרקו על-גבי ימאהה YZ85 לבין בועז סאסי על-גבי הוסקוורנה SC85, שבסופו סאסי על המדרגה הגבוהה בפודיום. במקום השלישי גל אזולאי – גם הוא על הוסקוורנה.

בג'וניורס המקצועית שי ספקטור (ק.ט.מ 85SX), רז עידן (TM SX85) וענבר זלינגר (ק.ט.מ 85SX) פותחים חזק. עידן וספקטור נלחמים ביניהם על ההובלה במהלך המרוץ, אך לקראת הסיום ספקטור פותח מבערים ובסיום המרוץ מנצח, כששני רז עידן ושלישי ענבל זלינגר.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Ran-Yochay-WCR-Donington-07

רן יוחאי מסיימת 5 בסבב אליפות העולם בדונינגטון

רן יוחאי בהישג חסר תקדים: מסיימת במקום השישי והחמישי בסבב השני של אליפות העולם במרוצי ...

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן