דף הבית / ספורט / סיקורים / אליפות פירלי קאפ – סבב 2, מוטורסיטי
Pirelli-Cup-rd2-026

אליפות פירלי קאפ – סבב 2, מוטורסיטי

אליפות פירלי קאפ ממשיכה להתקדם ולמצב את עצמה כאליפות האספלט המובילה בישראל

צילום: אלכס גילנסון

איזה זמן יותר ראוי לחגיגת מרוצים ומוטוריקה מאשר חול המועד סוכות? אחרי הסבב הראשון והמוצלח של אליפות פירלי קאפ, שהתקיים ב-31.8 במסלול פצאל, התקיים השבוע, בימים שלישי ורביעי – כאמור חול המועד סוכות – הסבב השני באליפות, במסלול מוטורסיטי שבשדה תימן.

סבב המרוצים של פירלי קאפ התקיים כחלק מאירועי ההשקה הרשמיים של המסלול החדש, שכאמור נמשכו על-פני יומיים. לכבוד ההשקה המסלול עשה צעד אחד קדימה, כשנבנו בו צמד טריבונות גדולות לקהל הצופים, ואבני השפה נצבעו בכחול ולבן כשמאחוריהן שטח ירוק – ממש כמו בחו"ל. בנוסף, לכבוד ההשקה מתחם המסלול קושט כולו בדגלים, הוקמו סככות צל לקהל, וכן הובאו דוכני מזון ומתקנים מתנפחים לילדים. מרשים ביותר!

במסגרת אירועי ההשקה על המסלול, קהל הצופים נהנה ממופעי נהיגה של מכונות הפורמולה של חברת Griiip הישראלית, ממופעי דריפטים של מכוניות, וכן מתצוגת נהיגה של מכוניות מרוץ פיג'ו 208, כשהייתה גם האפשרות לחוויית נסיעה על המסלול עם נהגים מקצועיים.

מכונית הפורמולה של G1 של Griiip הישראלית
מכונית הפורמולה G1 של Griiip הישראלית

אבל לא הכול היה כל כך ורוד במוטורסיטי. הפקת האירוע סבלה מכשלים לאורך צמד ימי האירוע, כשהעיקרי בהם היה אי-העמידה בלוח הזמנים. אם ביום הראשון העיכובים בלוח הזמנים הגיעו לשעה, הרי שביום השני – יום המרוץ עצמו – העיכובים כבר דגדגו את השעתיים. בלתי מתקבל על הדעת בשום קנה מידה, ואין תירוצים שיכולים להסביר עיכובים משמעותיים כל כך, שפוגעים מאוד בספורטאים ובקהל הצופים כאחד. יש סיבה אחת ויחידה לכך – כשל מתמשך של הפקת האירוע וחוסר תיאום בין הגורמים השונים. אנחנו מחכים כבר ליום שבו לוחות זמנים באירועי ספורט מוטורי בישראל באמת יהיו מחייבים.

דווקא אנשי אייפקס, שכאמור עבדו הפעם תחת ההפקה המרכזית של האירוע, היו אלה ששמו את המתחרים בראש סדר העדיפויות ונלחמו עבורם מול הפקת אירוע בלתי קשובה.

אבל מעבר לפער שבין נראות המסלול לבין התנהלות ההפקה, היו גם מרוצים והיה הרבה אקשן על המסלולים. 62 רוכבים הגיעו לסבב השני, והם התחרו ב-6 קטגוריות: פתוחה עד 500 סמ"ק, פתוחה מעל 500 סמ"ק, סופרמוטו, סופרספורט 300, סופרספורט 600 וסופרבייק. והייתה גם קטגוריית ילדים על אופנועי OHVALE.

בקטגוריה הפתוחה מעל 500 סמ"ק, ניצחון משכנע לעמית פוקס על-גבי הק.ט.מ 790 דיוק. פוקס דירג ראשון בזמן של 1:02 דק', נכנס ראשון לפנייה הראשונה, והוביל בפער שהלך וגדל עד להפסקת המקצה בשל התרסקות של אלעד איסוביץ' (סוזוקי GSX-R750), שזינק אחרון והצליח לעקוף עד למקום השני ואז התרסק. בזינוק למקצה המחודש שוב פוקס פותח חזק, תופס את ההובלה ומנצח באופן משכנע. שני חן אביוב (סוזוקי GSX-S750) ושלישי נהוראי מדויל.

בפתוחה עד 500 ניצחון למולי לוי (ימאהה YZ450F סופרמונו), כשאחריו בפער גדול יניב חדד (קוואסאקי נינג'ה 400) ודימיטרי פרידמן (קוואסאקי נינג'ה 400).

הזינוק למקצה הקטגוריות הפתוחות; שימו לב לווילי משמאל
הזינוק למקצה הקטגוריות הפתוחות; שימו לב לווילי משמאל!

בסופרמוטו, ניצחון נוסף ללי ברדה (TM SM450R), ששולט בסופרמוטו באופן כמעט מוחלט נכון להיום. ברדה קבע את הזמן הטוב ביותר בדירוג, והוא הוביל את המרוץ מדגל אל דגל בפער. שני סיים גיא לריאה (ק.ט.מ 350SX-F), ושלישי יובל שרון (ק.ט.מ 450SMR).

בקטגוריית הג'וניורס על אופנועי ה-OHVALE התחרו 6 ילדים. המנצח, עידו מנגד בן ה-14, הוא רוכב מצוין שעומד בזמנים עם רוכבים בוגרים המובילים את קטגוריית הסופרספורט 300. שני סיים יהונתן מאירי, שלישי עידו חן, רביעי יונתן חדד בן ה-8, חמישי אסלן אשמוז ושישי אורון מנגד. השישייה הזו הם דור ההמשך של רוכבי הסופרבייק הישראליים, ואנחנו ממליצים לכם לשנן את שמותיהם מפני שעוד תשמעו עליהם.

הג'וניורס על אופנועי OHVALE
הג'וניורס על אופנועי OHVALE

קטגוריות מקצועיות

בסופרספורט 300, ניצחון מדגל אל דגל לבר לוי (הונדה CBR500R). לוי הצעיר קבע את הזמנים הטובים ביותר במקצה הדירוג, כשצמוד אליו אלמוג מנגד (קוואסאקי נינג'ה 400). במהלך המרוץ מנגד ניסה לרדוף אחרי לוי המהיר שקבע זמן הקפה של 1:03.897 ש', ואף היה צמוד אליו בתחילת המקצה, אולם התרסקות בפנייה 4 (ההיירפין שאחרי הישורת) הוציאה אותו מהמשחק – לא לפני שניסה לחזור אך גילה שהבלם הקדמי לא עובד. ששי אליאס (ימאהה YZF-R3), שמתקדם בצעדי ענק, זכה במקום השני אחרי מרוץ מהיר ועקבי, והח"מ (ימאהה YZF-R3) סגר את הפודיום במקום השלישי. ראוי לציון גם שי קורצמן (קוואסאקי נינג'ה 400), שזינק מהמקום האחרון מפני שלא השתתף במקצה הדירוג יום קודם, והצליח לסיים במקום הרביעי עם הזמן השני בטיבו על המסלול.

נכון להיום הסופרספורט 300 היא הקטגוריה החמה ביותר, עם הקרבות הצמודים ביותר בין המתחרים, והיא צפויה עוד לגדול ולהתפתח.

בר לוי - ניצחון שני ברציפות
בר לוי – ניצחון שני ברציפות

בסופרספורט 600, ניצחון ליוגב הרוש (ימאהה YZF-R6), כשצמוד אליו בן קבוצתו אלי חן הרוכב על אופנוע זהה. השניים רכבו בפער קטן אחד מהשני לאורך כל המקצה, אבל בפער גדול משאר השדה, כשגם את המקום השלישי – אייל חוברה (הונדה CBR600RR) – הם עוקפים בהקפה שלמה. בלט בחסרונו נביל שפסו, שניצח בסבב הראשון בפצאל ונאלץ להיעדר מהסבב בשדה תימן.

בסופרבייק 1,000 סמ"ק אין עדיין מי שיאיים על אלמוג מנגד (ימאהה YZF-R1), שכאמור מתחרה גם ב-SSP300. מנגד מוביל מדגל אל דגל, קובע הקפה מהירה של 58.122 ש', ומנצח בפער גדול של כמעט חצי דקה מהמקום השני – הרון אשמוז (סוזוקי GSX-R1000). במקום השלישי, עם הקפה מהירה של 59.914 ש', אבי אלבז מעמותת מסלול.

אלמוג מנגד
אלמוג מנגד

נראה אפוא שאליפות פירלי קאפ מבססת את מעמדה כאליפות האספלט המובילה בישראל. בזמן שאליפות ישראל בסופרבייק לא מצליחה להתרומם ולהפיק מרוצים באופן עקבי (2 מרוצים שבוטלו בחודשיים האחרונים), ולא ברור מה קורה עם אליפות ISBK – אליפות פירלי קאפ מצליחה בינתיים לייצר רצף של אירועים שאליהם מגיעים למעלה מ-60 מתחרים. בנוסף, רמת ההפקה של עמותת אייפקס גבוהה ביותר, ומעמידה סטנדרט חדש שלפיו כולם יצטרכו ליישר קו.

הסבב הבא של פירלי קאפ – השלישי במספר לעונת 2018 – יתקיים במסלול פצאל ביום שישי 2 בנובמבר. הפעם ההפקה כולה של אייפקס, ללא תלות בהפקות אחרות, כך שצפוי להיות יותר סדר, יותר דאגה לרוכבים ולקהל, וגם עמידה בלוח הזמנים. אנחנו כמובן נתחרה גם שם.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

BbKRT_versions

בימוטה חוזרת לאליפות הסופרבייק העולמית

בבימוטה מודיעים על הקמת קבוצת מרוצים חדשה, שתשתף פעולה עם קוואסאקי ותריץ לפחות שני אופנועים באליפות הסופרבייק העולמית בעונת 2025

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן