דף הבית / אנשים / אל תשאל: אלפרדו גומז
אלפרדו גומז

אל תשאל: אלפרדו גומז

בן 25, רוכב מפעל של הוסקוורנה, גר בכפר צפונית למדריד, רווק

התחלתי לרכוב בגיל 3. מהרגע ההוא ועד גיל 21 עשיתי טריאל, ואז התחלתי עם סופר-אנדורו. ניצחתי שתי אליפויות עולם בג'וניור, ועכשיו באנדורו ניצחתי את אליפות ספרד לג'וניור. התחלתי להתחרות באקסטרים-אנדורו ומאז זכיתי בשני פודיומים. מקום שלישי בארצברג. מקום שני ברומניאקס.

היו לי אופני טריאל קטנים. אבא שלי בנה לי אותם כי לא היו אופני טריאל מוכנים לרכישה. ראיתי אותו רוכב על אופני טריאל וככה התחלתי גם אני. ואז הוא עבר לאופנועים. רכבתי חמש שנים על האופניים שאבי בנה לי עד שעברתי לאופנועי טריאל. אחר כך אחותי הצעירה גם רכבה על אותם האופניים. היום אחותי בת 22 והיא מתחרה באליפות העולם בסופר-אנדורו. טריאל זה חשוב – זה הבסיס לכל תחום האנדורו.

הסביבה תומכת. אני גר בכפר קטן בהרים 45 דקות צפונית למדריד, בסביבה שאוהדת ספורט מוטורי. בכלל, בספרד כולם יודעים מה זה ספורט מוטורי ואוהבים את זה. אנחנו מתאמנים בטריאל כי אבא שלי אוהב את זה ולשם הוא דחף אותנו – אותי ואת אחותי.

אנדורו של היום זה מוטוקרוס. עדיף להיות רוכב מוטוקרוס בשביל לנצח באנדורו כי המקטעים מהירים מאוד. זה סינגל שרץ מהר מאוד. זה נראה כמו אנדורו, אבל בפועל זו רכיבת מוטוקרוס.

במרוץ הראשון שלי עם ק.ט.מ שברתי את האצבע. ניצחתי את אליפות הטריאל ב-2011, והחוזה שלי עם מונטסה עמד להסתיים בגלל שרפסול הפסיקו את התמיכה. ואז פנו אליי מק.ט.מ-ספרד. אני חבר טוב של לורנזו סנטולינו, רוכב ק.ט.מ-ספרד, ואנחנו בקשרים טובים, אז הזמינו אותי להשתתף בסבב האחרון של הסופר-אנדורו בספרד כי רצו יותר רוכבים. הם ארגנו לי הוסאברג 450 להתחרות עליו ולהיות בן קבוצה של חאבי גלינדו. אפילו לא הכרתי אותו. לקחתי שני הולשוט. בגמר הראשון סיימתי 8 ושברתי את האצבע הקטנה. בגמר השני סיימתי במקום טוב יותר – רביעי. ואז קיבלתי טלפון – ק.ט.מ ספרד מזמינה אותך לקבל חוזה לעונה מלאה בסופר-אנדורו. הייתי רוכב טריאל, אבל היינו בפגרה והיה לי זמן. ק.ט.מ הציעו לי שני אופנועים לעונה – אחד לאימונים ואחד לתחרויות, כולל מכונאי. השאר זה היסטוריה.

תחרות. שאר הרוכבים בטופ של האקסטרים אנדורו – גראהם ג'רוויס, ג'וני ווקר ואנדראס לטינביכלר, עושים ביחד מבחני קבוצה בשביל לבדוק חלקים חדשים, אבל לא יוצא לנו להתאמן יחד כי אנחנו גרים במקומות רחוקים אחד מהשני. אנחנו חברים טובים כי התחום קטן, אבל גם חבר הקבוצה שלך הוא מתחרה. אנחנו ביחסים טובים והווייב טוב. אבל בסוף היום הוא מתחרה.

גמרנו כולם ביחד. אני מכוון לווקר ולג'רוויס. בארצברג האחרון היינו חייבים לעזור אחד לשני כדי לעבור את המקטע החדש והבלתי עביר. כך סיימנו את המרוץ כולם ביחד.

תכנית האימונים היא לפי לו"ז המרוצים. יש לי מאמן אישי שמתאים לי את תכנית האימונים בהתאם למרוץ – אם זה סופר-אנדורו או אקסטרים-אנדורו. אני מתאמן עם אחותי בטריאל. אני עושה 5-6 אימוני רכיבה על אופנוע בשבוע – אנדורו 3 פעמים בשבוע, והשאר טריאל ומוטוקרוס. לפי הצורך אני מתאמן באקסטרים או במכשולי סופר-אנדורו. אחר הצהריים אני מתאמן במכון הכושר, רץ, שוחה או רוכב אופניים.

כסף. אני בר מזל. למשפחה אין הרבה כסף. אבא שלי משכיר אופניים ואמא שלי עובדת במשרד. ברגע שאתה מתחיל לנצח, אנשים מתחילים לעזור לך. עד גיל 18 רק שפכתי כסף, והרבה, ואני כאן רק בגלל שאבא שלי וכל המשפחה שלי רצתה ודחפה. היום כרוכב מפעל בטופ 3 בתחום המצב כבר קל יותר, תודה לאל.

2 פעימות. בשביל הנשמה. רכבתי בסופר-אנדורו על 350 עם מנוע 4 פעימות, אבל אולי אעבור בעונה הקרובה ל-300 כי זה אופנוע מצוין ואני מחובר אליו. בכל אופן, בשביל הנשמה – רק 2 פעימות.

אקסטרים-אנדורו. גם זה לנשמה. רכבתי טריאל, מוטוקרוס, אנדורו, אבל אני הכי אוהב אקסטרים-אנדורו. משלב לי את כל התחומים יחד.

להיות בטופ. לשם אני מכוון, פסגת האקסטרים-אנדורו. בהחלט. השאיפה שלי היא להיות מספר אחת בתחום. להיות האלוף. זה תחום קטן שמתפתח מאוד בשנים האחרונות. כרגע אני בטופ 3, אבל בהחלט מכוון לקצה, ועושה כל מה שאני יכול כדי להגיע לשם.

סליקס. אני צופה ב-MotoGP ומאוד אוהב את זה. זה גם נראה לי אקשן מטורף. אבל אף פעם לא רכבתי על אופנוע ספורט.

בחורות, ים ואווירה. תל אביב מטריפה וישראל בכלל מעניינת. בחדשות אתה שומע רק על מלחמות ובלגנים. ואז אתה מגיע לפה ומגלה מדינה מעניינת אם אנשים נהדרים, וזו הפתעה. עדיין לא יצא לי להיות בירושלים. רק חבל שהקרקע כל כך יבשה פה. אמרו לי שבחורף זה אחרת, אז אולי אבוא לבדוק.

כוכב עולה. הקטע של להיות במרכז הזרקורים חדש לי, אבל אני אוהב את זה. יש הרבה פוקוס עליך, יחסי ציבור, מסתובב בעולם לפעילויות שונות של הקבוצה. אני אוהב את זה. זה חלק מהעניין וזה כיף.

כדורגל זה לחלשים. עזוב אותי מריאל מדריד או ברצלונה. אתה יודע, אומרים: To play football you need only one ball. To ride enduro you need 2 balls…

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

4k0iJ5KCX0DaDTEDcYcSP8CH-090-oddballs-1967-vespa-piaggio-1550770504

נוסטלגיה: פיאג'ו סי

הפיאג'ו סי היה טוסטוס או טילון או אופניים עם מנוע עזר אופייני בשנות ה-80 ו-90 המוקדמות, שהגיע גם עם פדלים, והיה פופולרי על כבישי ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO