דף הבית / חדשות / אפריליה חושפת את ה-RS660 הספורטיבי
Aprilia-RS660-001

אפריליה חושפת את ה-RS660 הספורטיבי

מנוע טווין מקבילי בנפח 650 סמ"ק עיצוב בהשראת ה-RSV4, מכלולי שלדה איכותיים והרבה אלקטרוניקה - אפרילה חוזרת לעולם אופנועי הספורט הבינוניים, ובגדול

אפריליה חושפת היום במילאנו את אחד הכלים החשובים בתערוכה, ובוודאי הכלי החשוב ביותר עבורה – ה-RS660. זהו אופנוע ספורט בנפח בינוני המיועד לשימוש כביש, שיחד עם 2 אחים נוספים לפלטפורמה עשוי להחזיר את החברה למכירות נאות ולהכרה בעולם האופנועים.

האפריליה RS660 החדש
האפריליה RS660 החדש

תמונות ריגול של האופנוע כבר ראינו החודשים האחרונים מספר פעמים, אולם כעת באפריליה חושפים את גרסת הייצור וכן כמה נתונים. ובכן, כפי שהיה צפוי, המנוע הוא הלכה למעשה בלוק הצילינדרים הקדמי של ה-RSV4 – כלומר 2 מתוך 4 הצילינדרים של ה-V4 של אפריליה, אולם הנפח הוגדל לסביב 650 סמ"ק. המנוע החדש מפיק כ-100 כ"ס, והוא צפוי להיות גמיש למדי עם טווח מומנט יעיל רחב שמתאים לשימוש יומיומי. המנוע בעל סדר הצתה של 270-450 מעלות, ויש 4 שסתומים לצילינדר.

השלדה עשויה מאלומיניום, כשהמנוע משמש כגורם נושא עומס מרכזי. מלפנים יש מזלג הפוך בקוטר 41 מ" של קאיאבה, מתכוונן כמובן, ומאחור יש בולם פרוגרסיבי, גם הוא מתכוונן, המחובר ללא מערכת לינקים לזרוע אלומיניום א-סימטרית יפהפייה. המשקל היבש, אגב, עומד על 169 ק"ג סבירים.

מערכות האלקטרוניקה של ה-RS660 מתקדמות למדי, כשיש מצערות חשמליות ויחידת מדידת אינרציה IMU ב-6 צירים, מה שאומר מערכת ABS להטיה, בקרת אחיזה מתקדמת, בקרת ווילי ובקרת זינוק, וכן קוויקשיפטר ל-2 הכיוונים ו-5 מצבי ניהול מנוע ואופנוע. עוד בגזרת האלקטרוניקה – פנסי LED היקפיים ומסך TFT צבעוני ומודרני.

העיצוב בקורלציה מלאה ל-RSV4, והוא יותר מקורץ גם ל-RS250 הדו-פעימתי המיתולוגי.

אלקטרוניקה מתקדמת
אלקטרוניקה מתקדמת

באפריליה מתכוונים לבנות 2 דגמים נוספים על-גבי הפלטפורמה החדשה והחשובה: הראשון הוא טואונו 660 (ראו תמונה בתחתית הכתבה), שגרסת קונספט שלו הוצגה גם היא היום וככל הנראה יגיע לייצור בשנה הבאה. הטואונו הוא הלכה למעשה RS660 עם חצי פיירינג וכידון גבוה. השני הוא טוארג 660 (שהוסתר מאחורי שיחים), שאמור להחזיר את אפריליה לגזרת הדו"שים / אדוונצ'רים, גם כן עם שם מפואר מהעבר.

ה-RS660 צפוי להגיע ארצה במהלך שנת 2020. זול ותקציבי הוא לא יהיה עם מכלולים ואלקטרוניקה כאלו, אולם עדיין מדובר בפלטפורמה חשובה לאפריליה ובצעד מבורך של האיטלקים.

זרוע יפהפייה
זרוע יפהפייה

Aprilia-RS660-002

וזה הטואונו 660
וזה הטואונו 660

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

BMW R90S 1

נוסטלגיה: ב.מ.וו R90S

הב.מ.וו R90S היה הסמן הימני של אופנועי הספורט-תיור בשנות ה-70 - עם יכולות גבוהות בקו ישר, בכבישים המפותלים, בייחודיות של מנוע הבוקסר ובצביעה הדו-גונית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן