דף הבית / חדשות / ארבע היפניות מתחילות ניסוי חשמלי משותף
PCX-electric

ארבע היפניות מתחילות ניסוי חשמלי משותף

בשנה שעברה דיווחנו על שיתוף הפעולה בין הונדה, קוואסאקי, ימאהה וסוזוקי על סוללות חשמליות נשלפות לכלים חשמליים; עכשיו מתחילה תקופת ההרצה לניסוי המעניין

האם שיתוף פעולה בין ארבע יצרניות גדולות ואוניברסיטה אחת יקדם את חזון ההנעה החשמלית בעולם?

בחודש אפריל 2019 דיווחנו על שיתוף פעולה חסר תקדים שנבנה בחדרי חדרים בין ארבע היצרניות היפניות הגדולות. הונדה, קוואסאקי, ימאהה וסוזוקי הודיעו על דרך משותפת בפיתוח פלטפורמה של סוללות מתחלפות אשר יתאימו לכל אחד מקטנועי העתיד של היצרניות. המטרה המשותפת היא לקדם את העתיד החשמלי דרך פלטפורמה משותפת שאמורה להוזיל עלויות פיתוח וייצור, לפשט את בניית תחנות ההחלפה, ולהנגיש עבור רוכבי העתיד את הפתרון החשמלי.

יחד עם אוניברסיטת אוסקה יתחיל ניסוי שנועד לבחון את הנושא. במשך שנה יקבלו סטודנטים ואנשי צוות נבחרים קטנועים חשמליים, ותחנות החלפה יוקמו ברחבי הקמפוס וחנויות נוחות באזור. מטרת הניסוי היא לבחון את קלות ההחלפה, שאמורה לחסוך סוללות כבדות וזמן טעינה ארוך, ולאתר תקלות באופרציה. להונדה עצמה יש כבר טכנולוגיה של סוללות מתחלפות שהוצגה בתערוכת טוקיו בשנה שעברה. ממש כמו הרעיון (הכושל בזמנו) של 'בטר פלייס' הישראלית. הבסיס לסוללות בניסוי האמור יגיע מהונדה.

משמעות הדבר שיום אחד הלקוח הישראלי יוכל לרכוש קטנוע חשמלי מאחת מהיצרניות, להחליף סוללות לפי דרישה במבחר תחנות החלפה זמינות, ולא יידרש להטענה ארוכה ולעיתים מסורבלת.

נמשיך לעדכן.

סוללות נשלפות של הונדה - בעתיד פורמט אחיד לכול 4 היפניות?
סוללות נשלפות של הונדה – בעתיד פורמט אחיד לכול 4 היפניות?

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

BMW-M1000RR-005

הוסקוורנה: ה-FS450 משתדרג ל-2021

הוסקוורנה מציגים לשנת 2021 גרסה משופרת של מכונת הסופרמוטו המקצועית למסלול - ה-FS450

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO