דף הבית / חדשות / ארצברג רודיאו: גומז מנצח, הישראלים מפציצים
Erzberg-2017-065

ארצברג רודיאו: גומז מנצח, הישראלים מפציצים

אלפרדו גומז מנצח לראשונה בארצברג רודיאו; צוק סלע ומוש כהן משיגים הישג מדהים ומגיעים לצ'ק-פוינט 10

צילום: ק.ט.מ / הוסקוורנה / עמרי גוטמן

המהדורה ה-23 של מרוץ האקסטרים-אנדורו ארצברג רודיאו התקיימה אתמול, במחצבת הברזל ארצברג המפורסמת שבסמוך לעיירה אייסנרץ שבאוסטריה.

2,500 איש נרשמו לתחרות, 500 זינקו להייר-סקרמבל, ו-25 בלבד סיימו – למרות שמדובר במספר גבוה יחסית של מסיימים.

המנצח הגדול של ארצברג 2017 הוא אלפרדו גומז הספרדי (ק.ט.מ 300EXC), כוכב עולה בסצינת האקסטרים-אנדורו. זהו הניצחון הראשון של גומז בארצברג, אם לא מחשיבים את שנת 2015 – אז 4 רוכבים עזרו אחד לשני בקטע אקסטרימי בלתי עביר והחליטו לסיים יחד (הארבעה – גראהם ג'רוויס, ג'וני ווקר, אנדראס לטנביכלר ואלפרדו גומז). זהו גם הניצחון הראשון לספרדי במרוץ האקסטרים-אנדורו המפורסם והקשה בעולם.

הזינוק היה שייך לג'וני ווקר, שפתח חזק והוביל בשלבים המוקדמים, כשבעקבותיו דולק ווייד יאנג (שרקו SE-R300). טעות של ווקר בקצה של אחת העליות האימתניות אפשרה ליאנג לתפוס את ההובלה, אבל לא לזמן רב. בהמשך תפס את ההובלה קודי ווב האמריקאי (ק.ט.מ 300EXC) – שלדעת רבים היה הפייבוריט לניצחון השנה, אולם ווקר עקף שוב בקטעים הטכניים יותר. בינתיים גומז הגיע מאחור, ובקארל'ז דיינר – קטע אימתני וארוך של סלעים בגודל עצום – עקף את ווקר, תפס את ההובלה, הגדיל את הפער וניצח.

לקראת הסיום היה חשש שגומז לא יצליח לעבור את ה'לייזי נון' – עלייה טכנית בערוץ שבה גומז הסתבך מאוד בשנה שעברה, אולם הוא שתה אותה בשלוק והגיע ראשון אל קו הגמר בזמן של 02:17 ש'.

Erzberg-2017-060
שלישיית המנצחים – גומז במרכז, ג'ארוויס משמאל וקודי ווב מימין, ליד קארל, מארגן הארצברג

במקום השני סיים גראהם ג'רוויס (הוסקוורנה TE300), אשר סבל מפרולוג לא מוצלח וזינק מהשורה השנייה, כמעט 3 דקות אחרי השורה הראשונה. ג'ארוויס – ממצטייני הארצברג רודאו ומנצח 4 פעמים – עקף כמות אדירה של רוכבים במהלך המרוץ, התקדם עקב בצד אגודל, וכאמור סיים שני – 3 דקות בלבד אחרי גומז. שלישי סיים קודי ווב, שהצליח לעקוף את ג'וני ווקר לקראת הסיום, ורביעי סיים ווייד יאנג. ווקר, שנחלש מאוד בשלבים האחרונים של המרוץ, סיים חמישי בלבד, 10 דקות אחרי גומז. ראוי לציון פול בולטון הבריטי (ק.ט.מ 300EXC), שסיים שישי בדירוג הכללי והרוכב הפרטי הראשון.

הישראלים מפציצים

הישג מדהים לשני הישראלים צוק סלע (ק.ט.מ 300EXC) ומשה כהן (הוסקוורנה TE300), שהצליחו להגיע לצ'ק-פוינט 10 – The Machine.

משה כהן בהייר-סקרמבל (צילום: עמרי גוטמן)
משה כהן בהייר-סקרמבל (צילום: עמרי גוטמן)

השניים הצליחו להתברג במקום טוב בפרולוג, וזינקו מהשורה החמישית והתשיעית בהתאמה. ישראלי נוסף, ירון לוגסי, אמנם סיים את הפרולוג, אך לא הצליח להתברג ל-500 המזנקים להייר-סקרמבל.

סלע וכהן הצליחו במהלך 4 שעות התחרות לעקוף רוכבים רבים, להתגבר על מכשולים גדולים ועליות אימתניות, וכאמור – להגיע לנקודת הביקורת העשירית – עלייה טכנית מסולעת בשם The Machine. הישג אדיר וחסר תקדים לישראלים בארצברג רודאו, כנגד כל הסיכויים.

גלריית התמונות של עמרי גוטמן באדיבות אתר naZZima:

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 40, רוכב על אופנועים 24 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Enduro-3-Pazael-007

אליפות ישראל באנדורו, סבב 3 – פצאל

מסלול פצאל המאובק אירח את הסבב השלישי של עונת 2018 באליפות ישראל באנדורו; כרבע מתוך 99 המתחרים היו ילדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO