דף הבית / ספורט / סיקורים / ארצברג רודיאו – המרוץ הפסיכי בעולם!
111145_jonny_walker

ארצברג רודיאו – המרוץ הפסיכי בעולם!

לא פחות מארבעה רוכבים הגיעו למקום הראשון בתחרות האקסטרים-אנדורו ארצברג רודיאו, בעבודה משותפת. הסרטונים בפנים

כתב: אלעד ששון; צילום: ק.ט.מ, הוסקוורנה, רד בול
ארצברג רודיאו – מרוץ האקסטרים-אנדורו הגדול בעולם, התקיים בסוף השבוע האחרון בפעם ה-21 באוסטריה. המרוץ, הנמשך ארבעה ימים, הוא הגדול, הצבעוני והמגוון בסדרת האקסטרים-אנדורו, עם 1,500 מתחרים מכל העולם מול מאות צופים נלהבים. האירוע מתחלק ל-3 מרוצים שונים, כשגולת הכותרת הוא המירוץ האחרון – ה'רד בול הייר סקרמבל', שאליו מגיעים 500 הרוכבים המהירים ביותר מתוך 1,500 הרוכבים שהתחרו בפרולוג – ה'גנרלי איירון רואד'.
המרוץ הראשון הוא ה'קארצ'ר רוקט רייד' – תחרות טיפוס גבעה סופר-תלולה בגובה ארבע קומות.
השנה זכה בגביע בפעם השלישית המוטוקרוסר האוסטרי אוסי רייסינגר (הוסקוורנה). שני בראד ווילאמס (הוסקוורנה) ושלישי רוכב הפריסטייל-מוטוקרוס הבלגי ג'ימי ורבור (ק.ט.מ).

המרוץ השני, ה'גנרלי איירון רואד' – דרך עפר באורך 13.5 ק"מ וברוחב 30 מטר שלוקחת את המתחרים לפסגת מחצבת אייסנרז בגובה 1,446מטר מעל פני הים.

ג'וני ווקר (ק.ט.מ, בתמונה בראש הידיעה) זינק ראשון וקבע את הזמן המהיר ביותר – 11:05.131 דקות. אוסי רייסינגר (הוסקוורנה) הגיע שני, 5 שניות אחרי ווקר ובהפרש של פחות משנייה לפני טדי בלזוסיאק (ק.ט.מ) שהגיע שלישי .

הרד בול הייר סקרמבל
סיום מפתיע למרוץ: ארבעה מנצחים במקום הראשון.
בעקבות אחוז גבוה של מסיימים בשנה שעברה, מארגני המרוץ הוסיפו קטע חדש ולא מוכר (ומסתבר שגם כמעט בלתי עביר), שחייב את אלפרדו גומז, ג'וני ווקרגראהם ג'רוויס ואנדראס לטינביכלר להתאחד ולעזור אחד לשני על מנת לעבור אותו ולהמשיך יחד עד לסיום. בנוסף אליהם גם מריו רומן זכה לסיים ולהגיע למקום השני .
התחלת המרוץ הייתה רגילה יחסית ומזג האוויר היה טוב, לראשונה מזה כמה שנים. ג'וני ווקר (ק.ט.מ) לקח את ההובלה מהזינוק ולחץ חזק כדי לפתוח פער על השאר. טדי בלזוסיאק (ק.ט.מ), שכבר ניצח את הארצברג 5 פעמים בעבר, חזר השנה אל ההר עם הרבה ציפיות אבל התרסק ופרש בעלייה הראשונה.
ווקר הוביל עד אחרי הקטע המפורסם 'הארוחה של קארל' (קטע ארוך של בולדרים עצומים בסגנון טריאל), אבל ג'רוויס כבר הצליח לצמצם את הפער ולהתמקם שני, 2 דקות אחרי ווקר, כשאלפרדו גומז (הוסקוורנה) רודף אחריהם חזק אחרי שתי התרסקויות. לא הרחק מאחוריהם היו וויד יאנג (ק.ט.מ), אנדראס לטינביכלר (ק.ט.מ) ומריו רומן (ק.ט.מ).
אחרי הארוחה של קארל העניינים הסתבכו, כאשר ווקר עצר לסדר רדיאטור פגוע, ג'רוויס וגומז עקפו אותו ונכנסו היישר אל הקטע החדש והלא מוכר 'דאון טאון'. אחרי מספר ניסיונות ג'רוויס הבין שבלתי אפשרי לעבור את הקטע האימתני לבד וברכיבה, ואז ג'רוויס, גומז, ווקר, לטינביכלר ורומן שהגיעו אחרי זמן מה התאחדו והתחילו למשוך אחד את השני עם חבלים במשך 90 דקות תמימות, וזאת על מנת לעבור את הקטע. לאחריו הם רכבו יחד לסיום, כך שאלפרדו גומז, ג'וני ווקר, גראהם ג'רוויס ואנדראס לטינביכלר – כל הרביעייה במקום הראשון, מריו רומן במקום השני ווויד יאנג נפסל כי הוא פספס נקודת ביקורת.
חתיכת מרוץ פסיכי!

אודות כתב אורח

Avatar

עשוי לעניין אותך

Ran-Yochay-WCR-Donington-07

רן יוחאי מסיימת 5 בסבב אליפות העולם בדונינגטון

רן יוחאי בהישג חסר תקדים: מסיימת במקום השישי והחמישי בסבב השני של אליפות העולם במרוצי ...

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן