דף הבית / חדשות / ארצברג רודיאו: 9 בלבד סיימו!
22346_graham.jarvis_erzbergrodeo 2016_MG_2994

ארצברג רודיאו: 9 בלבד סיימו!

גראהם ג'רוויס מנצח את הארצברג רודיאו; דרמה גדולה בעלייה האחרונה שלפני הסיום; 9 רוכבים בלבד סיימו את המרוץ המפרך

זה היה אחד ממרוצי האקסטרים-אנדורו הקשים ביותר מאז ומעולם. מתוך 500 רוכבים שעברו את היומיים של הפרולוג והגיעו לגמר ההייר סקרמבלר במחצבה הישנה של ארצברג, 9 בלבד הצליחו לסיים. גראהם ג'רוויס (הוסקוורנה TE300) הוא המנצח הגדול של הארצברג רודיאו 2016, והוא עושה את זה בסגנון כמו שרק הוא יודע ובפער אדיר של כחצי שעה לפני קודי ווב האמריקאי (ק.ט.מ 300EXC) שסיים שני. כשרואים אותו רוכב זה נראה ממש קל.

אבל זה לחלוטין לא היה קל. בתחילת המרוץ פול בולטון הוביל, אולם כבר בשלבים מוקדמים הוא נעקף על ידי הרביעייה שהתמודדה בחוד – אלפרדו גומז, גראהם ג'רוויס, טאדי בלזוסיאק וקודי ווב.

לקראת מחצית המרות ג'רוויס הצליח לתפוס את ההובלה, והוא לא שמט אותה עד לסיום, כששוב – ברכיבה חלקה, זורמת ושקולה, שמהצד נראתה ממש קלה. ג'ארוויס זוכה בפעם השלישית בארצברג רודיאו.

גראהם ג'רוויס - פעם שלישית
גראהם ג'רוויס – פעם שלישית

עד כמה היה קשה הבנו כשאלפרדו גומז, ולאחר מכן טאדי בלזוסיאק, נתקעו בעלייה המשמעותית האחרונה. גומז, שהיה שני באותה העת, ניסה לעלות את העלייה לפחות 10 פעמים, כשבכל פעם הוא נתקע ומסתובב אחורנית. בזמן הזה עקף אותו קודי ווב, שצלח את העלייה החלקה כבר בניסיונות הראשונים וסיים את המרוץ שני. גומז צלח גם הוא לבסוף את העלייה וסגר את הפודיום.

טאדי בלזוסיאק, 5 פעמים ברצף מנצח הארצברג, הגיע אל העלייה הזו רביעי, וזה היה מתסכל לראות אותו מנסה שוב ושוב לצלוח אותה, כשבכל פעם הוא נתקע במקום אחר. בזמן הזה עקפו אותו לא פחות מ-4 רוכבים – ביניהם מריו רומן הספרדי הצעיר שסיים רביעי ו-ווייד יאנג הדרום אפריקאי שסיים שישי. בלזוסיאק מסיים לבסוף במקום השמיני – המאכזב מאוד מבחינתו. חמישי סיים בילי בולט, שביעי פול בולטון, וסוגר את רשימת המסיימים פיליפ שולץ.

תשעה רוכבים בלבד סיימו השנה את הארצברג רודיאו במסגרת הזמן המותרת – 4 שעות, וזאת כשבדרך כלל מסיימים כ-20. כן, עד כדי כך היה קשה. אנחנו בכל אופן ישבנו מרותקים לשידור הישיר של רד-בול, שאין ספק שמהווה שדרוג אדיר למרוץ. אין ספק שמרוץ אקסטרימי כזה צריך לראות בשידור חי ולא רק בתמונות. היה מרתק!

צפו בגלריה.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן