דף הבית / גריד / בדיקת ציוד: גו פרו HERO 4 Session
SAMSUNG CSC

בדיקת ציוד: גו פרו HERO 4 Session

לראשונה מזה שנים רבות הגיעה גו פרו בצורה חדשה; לקחנו אותה לסקירה בעיניים של אופנוען

 • יתרונות: גודל, נוחות שימוש, אפליקציה נוחה לשימוש
 • חסרונות: מחיר, היעדר מסך
 • מחיר: 2,189 ש"ח
גו פרו הרו 4 סשן - קטנטונת
גו פרו הרו 4 סשן – קטנטונת

מה זה?

הגו פרו הרו 4 'סשן' החדשה מכילה את מרבית הפיצ'רים של האחיות הגדולות שלה, אבל מגיעה באריזה קטנה ונוחה יותר. לא רק שהיא מגיעה בצורת קוביה, אלא שההגנה של המצלמה ממכות וממים מגיעה מובנית כבר במארז – בלי צורך במארז חיצוני נוסף, מה שמאפשר את התקנת המצלמה במקומות אפילו יותר צפופים מבעבר. לראשונה ניתן להתקין את המצלמה בנוחות על הקסדה בלי התחושה שיש לנו מפרש על הראש שמושך אותנו אחורה בזמן הרכיבה.

אין צורך במגן ממכות או ממים
אין צורך במגן ממכות או ממים

מה אהבנו

הצורה הקובייתית מעולה. המצלמה יודעת לשנות את התמונה במקרה ומסובבים אותה או מתקינים אותה הפוך, והיא לא דורשת התעסקות נוספת. היא קטנה וקלה יותר משאר המצלמות בסדרה. זה לא נשמע כמו הרבה, אבל זה משמעותי כשמשתמשים בה. יחד עם המצלמה מגיעה סדרה חדשה של מתאמים המאפשרת להתקין את המצלמה בפרופיל נמוך מאוד, מה שמאפשר שימושים יצירתיים במצלמה. אפשר בעזרת רצועה להדק אותה על היד מבלי לחוש משקל או עומס מיוחד. חשוב לציין שלמרות שיש לה גם מתאמים חדשים, הסשן מתאימה לכל המתאמים הקודמים של דגמי גו פרו השונים.

כפי שציינו, לא רק שהמצלמה עצמה קטנה יותר, היא כבר מגיעה ארוזה בתוך קייס עמיד למכות ולמים עד עשרה מטרים. לא צריך שום תוספות כדי להתחיל להשתמש בה בלי לחשוש שהיא תיהרס או תינזק.

נוחות השימוש היא גם דבר שחשבו עליו במצלמה הזאת, והמסקנה היא שקל מאוד להשתמש בה. כשלא נוגעים בה היא כבויה, לחיצה אחת על הכפתור מדליקה את הווידאו, לחיצה נוספת עוצרת אותו ומכבה את המצלמה. לא רוצים וידאו? לחיצה ארוכה מדליקה את אופציית ה'טיים לאפס' ומצלמת תמונה אחת לפרק זמן קצר, עד שתלחצו שוב ואז היא תפסיק ותכבה את עצמה. מרשים ומעולה.

יחד עם זה קיים כפתור שירות קטן בגב המצלמה המאפשר להדליק ולכבות WiFi ולהגיע להגדרות הצילום, אבל מוטב כבר להשתמש באפליקציית הסמארטפון המעולה לגו פרו כדי לעשות דברים כאלה, מה שגם יאפשר לכם לראות תצוגה מקדימה של זווית הצילום. זה גם ממש נוח לצלם ככה, במיוחד בזמן רכיבה, וגם מאפשר לחסוך בסוללה כשהמצלמה כבויה. מעולה!

יצויינו לטובה במיוחד שני המתאמים החדשים שמגיעים עם המצלמה – האחד עם פרופיל נמוך מאוד שמאפשר להתקין אותה כמעט בצמוד למתאם, והשני עם מפרק גמיש המאפשר לסובב ולהתאים זווית לכל צורך בלי שימוש בעזרים נוספים. מאוד אהבנו!

יושבת על הזרוע בקלות
יושבת על הזרוע בקלות

מה פחות אהבנו

הגו פרו סשן מכוונת יותר לחובבים, לכאלה שלא מתכננים לקחת את המצלמה ולהפיק ממנה סרטונים, ובתור כזאת היא אחלה חבילה. אבל בכל זאת צריך לציין מה אין פה. בגלל הכישורים הגאוניים של מהנדסי החברה, החבילה יצאה קטנה וצפופה – כל כך צפופה שאת הסוללה לא ניתן לשלוף לצורך החלפה. מכאן, אחרי כשעתיים שימוש, כשהסוללה תיגמר, תיאלצו לטעון את המצלמה ולהמתין.

בנוסף, אין לה מסך, ולכן תצוגה מקדימה של התמונה תוכלו לראות רק עם האפליקציה. כמו כן יכולות הווידאו נמוכות יותר משל דגמי הסילבר והבלאק. לדוגמה, אין 4K ואין את האופציה לצלם ב-240 פריימים בשנייה על איכות 720p.

איכות צילום טובה מאוד, אבל פחות משל הבלאק או הסילבר
איכות צילום טובה מאוד, אבל פחות משל הבלאק או הסילבר

איכות התמונה

איכות הצילום של הסשן טובה. אמנם איכות הצילום של הסילבר טובה יותר, אבל בינינו – זה לא הבדל שצלמים לא מקצועיים ישימו לב אליו. ואם כבר, אז אשמח להתעכב על נושא איכות התמונה ולהגיד משהו חשוב – הסרטונים שלנו לעולם לא ייראו כמו הסרטונים שגו פרו מפרסמת. הם אמנם צולמו בעצמם בגו פרו, אבל עברו עריכה אגרסיבית ושיפורי צבעים, דבר שדורש זמן ויכולת ואינו רלוונטי למשתמש החובבן. אלא אם כן אותו משתמש חובבן רוצה להגיד "קניתי את המצלמה עם איכות התמונה הכי טובה".

כדוגמה אנחנו מצרפים סרטון יוטיוב שמסביר איך בזמן עריכה ניתן לשדרג את התמונה. שימו לב להבדלים בין הפינה השמאלית העליונה לשיפור בפינה הימנית התחתונה.

אז כן – ראש בראש הסשן מפסידה לסילבר ולבלאק, אבל לכל שימוש חובבני סביר אין שום סיכוי שתבדילו וזה לא צריך להיות שיקול עבורכם

בתאורה גבולית היא פחות טובה, אבל עדיין סבירה
בתאורה גבולית היא פחות טובה, אבל עדיין סבירה

לסיכום

הגו פרו הרו 4 סשן היא מצלמה כיפית ומהנה לשימוש, ובמילה אחת – מדהימה. אפשר לזרוק אותה בתיק ולשכוח ממנה עד שצריך אותה. היא מאפשרת התקנה בפרופיל מאוד נמוך, והיא קלה מאוד לתפעול אפילו בזמן הרכיבה. את הציון הגבוה היא מקבלת גם בזכות הביצועים, אבל בעיקר בזכות החדשנות, ואם תכננתם לקנות מצלמת אקשן והתקציב שלכם היה באזור – המצלמה הזאת תיתן לכם תמורה מעולה למחיר.

ציון WheelZ – משוקלל 9

אודות מיכאל סמטנוב

Avatar
פריק של ציוד רכיבה, נשוי לאופנוענית מגניבה, ואומרים שגם מבשל לא רע...

עשוי לעניין אותך

Ducati 750 Sport

נוסטלגיה: דוקאטי 750 ספורט

דוקאטי ייצרו במשך שנתיים דגם מקביל לפאזו המוכר, דגם שאף הגיע לישראל ונמכר במספר יחידות; כבונוס, קבלו וידאו של טל שביט בוחן את הדוקאטי 750 ספורט

5 תגובות

 1. "ציון משוקלל: 9"
  משוקלל על ידי אילו מרכיבים בדיוק?!
  לא בפעם הראשונה, אם אני מעוניין בסקירה רצינית, אני נאלץ ללכת למקומות אחרים.
  לא ברור בדיוק אם הסוקר מבין משהו בצילום ו/או ביצירת וידאו בלוגים.

  • Avatar
   מיכאל סמטנוב

   שלום Kenderkin
   צר לי שלא התחברת לסקירה שלי, בגדול זיהיתי שיש לך שתי תלונות כלפיה – 9 שלטעמך זה ציון גבוה מידי והעובדה שאתה חש צורך לפנות למקומות אחרים כדי לקבל סקירה רצינית.
   לגבי קריאת סקירות במקומות אחרים, אשמח אם תוכל לפרט לדוגמא איזה דברים הופיעו בסקירות באתרים אחרים שהיו חסרים לך בסקירה הזאת.
   לטעמי האישי, מרבית הסקירות השקיעו מאמץ רב מידי בהשוואה ישירה לגו פרו 4 בלאק, בפרט צרם לי סרטונים שמשווים את אותה הסצנה שצולמה משתי המצלמות וההבדלים הקטנים בניהן.
   עכשיו, עבור הסקירה הזאת שמתי מסיכה של אופנוען
   איזה אופנוען, בהינתן ויציגו לו סרטון שצולם ממצלמת אקשן, יוכל להגיד "אני מזהה לפי איכות התמונה שזה צולם דווקא במצלמת X, ולא בY"?
   בוא נהיה כנים? אף אחד. בנוסף, ככהנ רוב צלמי הוידאו לא יוכלו לזהות בלי להשוות גב אל גב את התמונות איזה סרטון צולם באיזה מצלמה.
   בנוסף, הרבה פעמים מדלגים על לדבר על זה, אבל הסרטונים הטובים באמת שמצולמים במצלמות אקשן, עוברים עריכה מסיבית. עריכה היא מקצוע לכל דבר. כמו נגר או רתך. אתה לא פשוט מצלם כמה דקות ויש לך להיט, זה לוקח המון זמן ללמוד לערוך בצורה טובה, ולאופנוען הממוצע זה רחוק מלהיות רלוונטי. במקרה הטוב הוא יקצץ את הסרטון שהוא צילם ולא יותר מזה.
   מכאן אני אפנה לדבר על הציון 9. האם שאר הסקירה הייתה טובה בעיניך, ורק הציון הגבוה צרם? כי למרות שזה נראה לא שינוי גדול, זאת הייתה מצלמה מאוד כיפית להשתמש בה, במהלך הזמן שהיא הייתה אצלי לטובת הסקירה. היא לא פריצת דרך מטורפת, אבל קלות השימוש, המשקל הכל כך נמוך שמאפשר לך לזרוק אותה בכיס קטן בתיק ולשכוח ממנה, המתאמים עם הפרופיל הנמוך שמאפשרים לך להתקין אותה על הקסדה ולא להרגיש עומס, הכל ביחד יוצר חבילה כיפית מאוד. חלק מהציון היא בחדשנות של גורם הצורה הקטן והעובדה שהקייס האטום כבר מובנה בתוכה. אם היו כבר בשוק 4-5 מצלמות זהות שמציעות דבר דומה, כנראה שהציון היה יותר נמוך.
   אבל אין, ובכנות, אם לי היו אלפיים שקלים בצד והייתי מחפש מצלמת אקשן – זאת המצלמה שהייתי קונה כרגע.
   אני מקווה שעניתי לך על הטענות שרשמת, ובכל מקרה, מודה לך שהשקעת וכתבת את דעתך הכנה, כי רק דרך ביקורת כנה אפשר להשתפר.
   מיכאל

   • Avatar

    מיכאל שלום,
    קודם כל סחתיין על ההתייחסות העניינית.
    אני לא המגיב מלמעלה, לדעתי הסקירה עצמה היתה מצויינת ועניינית ובטח היתה משרתת אותי אם הייתי מתכוון לקנות מצלמה כזו (אבל קניתי את שלי שבועיים לפני הפירסום…)
    אני חושב שאם מפרסמים ציון, במספר, אז עדיף לחלק אותו לכמה פרמטרים (איכות, עמידות, מחיר, מה שלא יהיה – אני לא מומחה למצלמות. זו המצלמה הראשונה שאני קונה).
    חלוקה כזו מאפשרת לקורא לתת לתכונות את השיקלול שלו. למשל – אם מחיר הוא פרמטר חשוב יותר וכו׳.
    זה ^ בקטנה, הצעה לייעול. בסה״כ אני נהנה לקרוא את הסקירות שלך!

 2. אני מעריך את התגובה, באמת.
  דווקא בתשובה התחלת להתייחס לפרמטרים אותם לקחת בחשבון ולא ציינת בכתבה. הניידות שקיבלה ציון גבוה. אני מעריך שסוללה בילט אין הורידה את הציון.
  בגדול, ולצורך יצירה של איזה פורמאט קבוע לסקירות ציוד הבאות, להערכתי, ראוי שיהיא סט של פרמטרים קבועים.
  זה יקל את עבודת הסקירה, ימקד אותך יותר וייתן לי כקורא, את האפשרות לקבוע מה מתאים יותר לי לאור הפרמטרים כששמים כמה מצלמות אחת ליד השניה לצורך השוואה.

  כמשתמש, וכאחד שנהנה לצפות בבלוגי וידאו, אני חושב שצילום פרטני של המצלמה (האפשרויות למשל, לחבר מיקרופון חשובה), אולי אפיו בסרטון קצר יכול להיות מועיל מאוד' לדוגמא: http://bit.ly/1MdzAoG

  אגב, מה זמן הטעינה של המצלמה מאפס?

  המשך עבודה פורה!

 3. Avatar
  מיכאל סמטנוב

  אני אישית פחות אוהב מספרים כי לדעתי קשה לקבל מהם חוות דעת
  (תחשוב על זה, אם יהיה סעיף "נוחות שימוש" ויהיה שם 6 או 7, תוכל באמת להגיד מה ההבדל בין שני המספרים ביחס לנוחות? הם חסרי משמעות באמת הבדל אובייקטיבי בניהם)
  אני מעדיף לכתוב ואם יש שאלות לגבי הסקירה או המוצר עצמו אני עונה בשמחה בתגובות. זה כבר לא הימים של פעם שסקירה מתפרסמת בעיתון והיא סופית. ניתן לדבר ולשאול ולקבל מידע נוסף בכיף בתגובות.
  במקום לרשום מספרים אני מעדיף לרשום את חווית השימוש שלי מהמוצר, אבל לקחתי לתשומת לבי את הדברים שנאמרו כאן ואנסה לחשוב על דרך יותר טובה לתאר בקצרה את שביעות הרצון ממוצר כזה או אחר, שהיא לא מספר בין 0 ל10.
  גם הרעיון של וידאו בלוג הוא טוב ואנחנו בוחנים אותו בחיוב לעתיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO