דף הבית / חדשות / בטא מכפילה את גרסאות ה-125 ארבע פעימות
RR 125 4T Enduro T - Red side

בטא מכפילה את גרסאות ה-125 ארבע פעימות

צמד אופנועי ה-125 סמ"ק מרובעי הפעימות של בטא מקבלים גרסאות זהות עם מנועים ומכלולים המגיעים מסין ומחיר נמוך יותר; קבלו את גרסאות ה-R וה-T

צמד גרסאות ה-RR125 R של בטא, בתצורת האנדורו והסופרמוטו, מקבלים גרסאות T חדשות עם מנועים דומים המגיעים מסין ועם מכלולים פשוטים יותר.

בואו נעשה סדר: עד כה הכרנו את RR125 ארבע פעימות עם סיומת ה-R. הפעם האחרונה שנפגשנו איתם הייתה בשנת 2021 עת קיבלו עדכונים. בבסיס גרסאות האנדורו והסופרמוטו ארבע הפעימות בנפח 125 סמ"ק, המיועדים לבני 16 עם דרגת רישיון A2 (באירופה – A1), מנוע צילינדר יחיד של מינרלי (בעבר בבעלות של ימאהה, ולאחרונה נקנו על-ידי פנטיק), ארבע פעימות, בנפח 124.6 סמ"ק, מקורר נוזל. ההספק עומד על 14.9 כ"ס, המקסימום המותר בקטגוריה. לשנת 2021 המנוע הותאם לתקנות יורו 5 עם שיפורים פנימיים, תיבת האוויר חדשה ויש משתיק חדש, וכן מצמד מחליק למניעת נעילת הגלגל האחורי בהורדת הילוכים אגרסיבית.

בטא RR125-T מוטארד
בטא RR125-T מוטארד

השלדה מפלדה בתצורת עריסה כפולה, כאשר הזרוע האחורית מאלומיניום. מזלג הפוך בקוטר 41 מ"מ. גרסת האנדורו מגיעה עם חישוק 21″ מלפנים ו-18″ מאחור, כאשר דגם הסופרמוטו עם גלגלי 17″ וצמיגי כביש. השלדה צבועה בצבע אדום, גם החישוקים, ויש פנסי LED היקפיים ומערכת בלימה משולבת.

כעת מציגים בבטא את גרסאות ה-T עם מכלולים 'זולים' יותר. נתחיל עם המנוע, שכאן מגיע מ-Tayo, שאנחנו מכירים בישראל כזונטס (Zontes) מסין, כאשר בטא טוענים כי עבדו ביחד על המנוע. נתוני המנוע זהים – 125 סמ"ק קירור נוזל ו-14.9 כ"ס עם מערכת הזקת דלק שונה (אלדור במקום מיקוני), משתיק אחר ויחס דחיסה מעט גבוה יותר (12.5:1 במקום 11.2:1) שדורש פלאג אחר. תיבת האוויר אחרת, וגם הזרוע האחורית. גם השלדה מגיעה בצביעה שחורה ופשוטה יותר, וכן החישוקים. על-פי בטא יש שינויים בשלדה על-מנת להכיל את המנוע החדש, אם כי לא פורטו השינויים.

בבטא מכוונים להציע לבני ה-16 אופציה נגישה יותר מבחינה כלכלית עם גרסאות ה-'T' של האנדורו והסופרמוטו. לצידם ימשיכו להימכר גרסאות ה-'R' היוקרתיות והצבעוניות יותר. טרם פורסמו הפערים במחיר בין שתי הגרסאות ואין מידע בשלב זה אם גם גרסאות ה-'T' יגיעו לישראל.

בטא RR125-T אנדורו
בטא RR125-T אנדורו

RR 125 4T Enduro T - White side

RR 125 4T T - side Black

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן