דף הבית / חדשות / ביואל לקראת פשיטת רגל
2015-Erik-Buell-Racing-1190SX-01

ביואל לקראת פשיטת רגל

EBR, או בשמה הקודם והמוכר יותר – ביואל, עומדת שוב לפני פירוק ופשיטת רגל, ובאופן מפתיע למדי. הסאגה הזאת התחילה כבר ב-2009, אז הארלי-דיווידסון, שהייתה הבעלים של ביואל, הודיעה על הפסקת הפעילות של חברת הבת. כמה חודשים לאחר מכן הודיע אריק ביואל על פתיחה של חברה חדשה – EBR (ר"ת Erik Buell Racing). שנתיים נוספות עברו, דגמים החלו בתהליך פיתוח כשהראשון שנחשף הוא ה-1190RS, וב-2012 העתיד נראה היה ורוד מתמיד עם כניסה של משקיע חיצוני – הרו ההודית ותחילת הפיתוח של דגמים בינוניים לשוק ההודי. מכאן והלאה נראה היה ש-EBR נמצאת על דרך המלך, כשדגמים נוספים הוצגו והחברה אפילו השתתפה באליפות הסופרבייק העולמית.

אולם כעת, כאמור בהפתעה גמורה, מתקבלת תמונה שונה לגמרי. EBR הודיעה אתמול כי היא נאלצת ללכת לפירוק, וזאת בשל חוסר היכולת לעמוד בביטחונות הכלכליים לפי החוק של מדינת וויסקונסין. לחברה מונה עו"ד מפרק מטעם המדינה, וכעת מחפשים משקיע חיצוני נוסף שיהיה מוכן לספק את הביטחונות. אם לא יימצא כזה, החברה תעבור לפירוק, והמשמעות היא סגירתה המוחלטת.

בהצהרה שנתן אריק ביואל לעיתון כלכלי במילווקי הוא אמר: "אחרי הרבה מאוד עבודה קשה מצידנו, המצב הזה שהתהפך הפתיע אותנו מאוד. היינו בטוחים שיש לנו מספיק ביטחונות, אולם בסופו של דבר לא הצלחנו לגייס את כל המשאבים… להגיד שהמצב מאכזב אותי לא מתחיל אפילו לתאר את מה שאני מרגיש כרגע. אני אסיר תודה באופן אישי על התמיכה של כל העובדים, הלקוחות והספקים שלנו. אני מקווה מאוד שהסוף העצוב הזה הוא בעצם התחלה טובה יותר".

אנחנו בפול גז, באופן אישי, מקווים שגם הפעם תימצא הדרך להחזיק את החברה המופלאה הזאת על הרגליים.

 

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Husqvarna-svartpillen-701-004

חדש בארץ: הוסקוורנה סווארטפילן 701

הסווארטפילן 701 - הסקרמבלר החדש במשפחת אופנועי הרטרו-מודרני של הוסקוורנה - הגיע ארצה; המחיר: 71 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO