דף הבית / חדשות / ביטוח החובה לאופנועים יירד בכ-15%
image023

ביטוח החובה לאופנועים יירד בכ-15%

שר האוצר משה כחלון אישר הורדה גורפת של מחירי ביטוח החובה לאופנועים בכ-15%

בשורה מצוינת: מחירי ביטוח החובה לדו-גלגלי יירדו בקרוב בכ-15%. שר האוצר משה כחלון, יחד עם הממונה על שוק ההון דורית סלינגר, אישרו הורדה רוחבית של 25% מחירי ביטוח החובה לאופנועים, אולם בשל דו"ח ועדת וינוגרד ההוזלה בפועל תהיה של 15%. המהלך צפוי לקרות באופן מיידי, לאחר שכחלון יחתום על הצו וועדת הכלכלה תאשר אותו. צעד זה אמור בין היתר להילחם בתופעה שכמחצית מרוכבי הדו-גלגלי נוסעים ללא ביטוח חובה.

הוזלת התעריפים התאפשרה על-ידי הגדלה של חלוקת הנטל במקרה של תאונת מכונית עם אופנוע מ-75% ל-95% לחובת המכונית. שינוי זה יביא באופן מיידי להפחתת נטל ביטוח החובה לרוכבי הדו-גלגלי. בנוסף, צעד זה יביא להפחתת עלות הסיכון למבטח. עם שינוי הרוח באוצר מתכננים בעתיד גם הורדות מחירים נוספות. "יש לצערנו רוכבים רבים שנוסעים ללא ביטוח, והדבר מתברר לרוב רק אם הם היו מעורבים בתאונת דרכים. ההוזלה תעודד אופנוענים לנסוע עם ביטוח", אמר גורם באוצר.

שר האוצר, משה כחלון, אמר ל"ידיעות אחרונות": "ציבור הרוכבים בישראל משלם כיום עלויות ביטוח גבוהות מאוד ביחס לנהגי המכוניות. הצו שעליו אני חותם הוא צעד ראשון בשורה של פעולות ומהלכים שאנחנו מובילים כדי להקל על כיסם של הרוכבים. בנוסף, אנו מאמינים כי הוזלת המחירים תביא לצמצום התופעה המצערת כיום של רוכבים שכלל לא מבטחים את עצמם. אני מבטיח שאנחנו נמשיך להילחם ולהפחית את יוקר המחיה בישראל בכל התחומים ותחום ביטוח האופנועים הוא אחד מהחשובים שבהם".

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "הוזלת התעריפים תקל על רוכבי האופנועים ותסייע בהעלאת אחוז המבוטחים בקרב ציבור זה".

תודה לאודי עציון, עורך מדור הרכב של ידיעות אחרונות, על העזרה בהכנת הידיעה

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Ducati-Panigale-959-01

דוקאטי: תמונות ריגול של פניגאלה 959 חדש

תמונות 'ריגול' של בייבי פניגאלה 959 חדש נחשפו; האם הוא יהיה עם מנוע V4? כנראה שלא, אבל בוודאות הוא יהיה מעניין

תגובה אחת

  1. האם בעלי ביטוח כיום יקבלו איזשהו החזר על הביטוח שרכשו לפני כניסת ההוזלה לתוקף?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO