דף הבית / חדשות / ביטוח חובה: המחירים לא ירדו
300-350cc-Scooters-Comp-123

ביטוח חובה: המחירים לא ירדו

ועדת הרפורמות אישרה לקריאה ראשונה הצעת חוק שלפיה מרכיב ההעמסה יעלה, אך ל-8.5% בלבד; המשמעות - מחירי ביטוח החובה יישארו זהים לנוכחיים

עכשיו זה סופי: תעריפי ביטוח החובה יישארו ללא שינוי מאלו הנוכחיים. ועדת הכלכלה בראשות ח"כ רחל עזריה אישרה השבוע לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר שלפיה מרכיב ההעמסה בביטוח החובה של המכוניות יעלה, אולם לא לפי ההצעה המקורית שעמדה על 11%, אלא בשיעור של 8.5% בלבד.

הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר נועדה במקור להוריד את תעריפי הביטוח המוגזמים של אופנועים וקטנועים על-ידי הגדלת מרכיב ההעמסה – שיעור ההשתתפות של ביטוח המכוניות על תשלומי הפיצויים למבוטחי דו-גלגלי. נכון להיום מרכיב ההעמסה עומד על 6.5%, ולפי ההצעה המקורית הוא יוכפל ויעמוד על 11%. שיעור העמסה כזה היה מוריד את תעריפי ביטוח החובה לאופנועים בשיעור ניכר.

כעת, לאחר דיונים ומשא ומתן מול האוצר, הוגשה הצעת החוק לקריאה ראשונה, אולם בנוסח מרוכך יותר שבו מרכיב ההעמסה יעלה ל-8.5% בלבד. שיעור כזה צפוי לקזז את ההעלאה הצפויה בביטוח החובה בשיעור של כ-20% שאמור לקרות בשל השינוי בריבית ההיוון כפי שנקבע בוועדת וינוגרד. במקביל הודיעו נציגי משרדי המשפטים והאוצר על הקמת ועדה שתבחן דרכים להוזלת תעריפי ביטוח החובה הגבוהים. הלובי הדו-גלגלי בוועדה כלל את צוות הרשויות של מועדון האופנועים הישראלי, וכן נציגים מאיגוד לשכות המסחר.

כזכור, דו"ח מבקר המדינה קבע בסוף שנת 2016 כי כמחצית מרוכבי הדו-גלגלי נוסעים ללא ביטוח חובה בתוקף – בשל התעריפים הגבוהים.

השורה התחתונה היא שתעריפי ביטוח החובה צפויים להישאר דומים מאוד עד זהים לאלו הנוכחיים. הם אמנם לא יעלו בכ-20% כפי שקבעה ועדת וינוגרד, אך גם לא ירדו כפי שהצעת החוק המקורית דרשה. 

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 40, רוכב על אופנועים 24 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

mx8-rd-f

המעילים והאפודים המתנפחים של היט-אייר

חברת היט-אייר, המייבאת ארצה אפודים ומעילים מתנפחים בעלי כרית אוויר, תשיק בתערוכת אוטומוטור מעיל חדש בשם MX8; המחירים - החל מ-2,500 ש"ח ועד 3,900 ש"ח

7 תגובות

 1. נפגש בבחירות………

  • מהפך!! ביבי שנהנה מעלייה בסקרים למרות ובגלל מעשיו הפליליים מרגיש שהכיסא מתחיל להתנדנד על רקע ביטוח החובה לאופנועים…כן…

 2. מי שציפה שהם ירדו ,או שמשהו ירד באיזה שהוא תחום במדינת "ישרא-hell" ,הוא אדם סופר נאיבי ! המחירים כאן רק בכיוון אחד מעלה ולא יקח הרבה זמן ,על כך שידברו לעלות את מחירי הביטוח פעם נוספת ואין לכך קשר לכלום ,פרט לרדיפת בצע אין סופית החוצה את כל רבדי השלטון והחברה "בישרא-hell ",כי כולם אוהבים כאן לדפוק איש את רעהו מיום היווסדה של המדינה ,כך זה שהיא אפשר לדפוק יותר את הגויים ,הולכים אחד על השני.

 3. אם הייתה לי אפשרות אמיתית, הייתי בורח מכאן.
  יש כלכך הרבה פתרונות לנושא אבל פשוט אף אחד לא רוצה ליישם אותן.
  הסיבה היא שפשוט חברות הביטוח לא ירוויחו טוב כמו שהן מרוויחות היום על הגב שלנו.

  צריך לזכור שבסופו של דבר ביטוח החובה הוא חובה ולכן הוא כמו מס שאתה חייב לשלם.
  חברות הביטוח אמנם לא אמורות להפסיד עליו אך הן אמורות להרוויח את המינימום כדי לשמור על איזון מול הפסדים שיכולים להיות.

  בפועל, חברות הביטוח מציגות דרך הפול שהאופנועים שותים להם את כל הכסף למרות שבפועל, בסוף השנה הקודמת (2016) היה לחברות הביטוח (כולן יחדיו) רווח נקי של כ-700 מליון ש"ח רק על ביטוחי חובה!!!!!!

  אני לא מדבר בכלל על הנושא שברוב המוחלט של המקרים בעלי הרכבים אשמים בתאונות.

  למה לכל הרוחות בארה"ב, חבר ואזרח אמריקאי משלם 300$ בשנה על ביטוח חובה+מקיף על פקינג gixxer בזמן שפה דופקים אותנו ואנחנו משלמים פי 4-5 מכל העולם?!?

  • 75 שקל ברוסיה לכל דוגלגלי עד 50 כ"ס. חובה כולל גם צד ג. כיסוי עד 30000 שקל. נשמה לא הרבה אבל ב 60000 שקל אפשר לקנות דירה קטנה. זה פי 60-70 לא פי 4-5

 4. צריך לחסום את ת"א וירושלים עוד פעם…ואם כבר אז גם למחות על המיסוי הגבוה של הכלים הללו…

 5. צפוי ומעצבן

  יאללה מחאה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO