דף הבית / חדשות / במרץ: 5 הרוגים על דו-גלגלי
WhatsApp Image 2021-03-30 at 09.49.10

במרץ: 5 הרוגים על דו-גלגלי

חמישה רוכבי אופנועים וקטנועים נהרגו על כבישי ישראל בחודש מרץ 2021, ובסך הכל 16 מתחילת השנה - שממשיכה את המגמה הקטלנית של השנתיים האחרונות

בחודש מרץ 2021 נהרגו חמישה רוכבי דו-גלגלי על כבישי ישראל – כך עולה מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ומנתונים שאספנו במערכת פול גז. אלו מצטרפים ל-11 רוכבים שנהרגו בחודשים ינואר ופברואר, כך שבסך הכל נהרגו 16 רוכבי דו-גלגלי בשלושת החודשים הראשונים של שנת 2021 – נתון זהה לזה של התקופה המקבילה ב-2020, שהייתה השנה הקטלנית ביותר לרוכבי דו-גלגלי ובה נהרגו 12 רוכבים. מספרי ההרוגים על דו-גלגלי ב-2021 ממשיכים את המגמה הקטלנית של השנתיים האחרונות. 

בסך הכל נהרגו נהרגו על כבישי ישראל מתחילת השנה 70 בני אדם, מהם 25 נהרגו בחודש מרץ 2021.

1. ב-14.2.21 נפצע קשה רוכב בן 64 בכביש 4 בסמוך לצומת הדרים, ונפטר מפצעיו ב-7.3.21.

הרוכב נסע בכביש 4 לכיוון צפון, ובשעה 23:50 בסמוך למחלף הדרים נפגע מרכב פרטי. כתוצאה מהתאונה הרוכב נפצע קשה, פונה לביה"ח כשהוא מורדם ומונשם, והוא נפטר מפציעותיו שלושה שבועות מאוחר יותר, ב-7.3.21. הרוכב בן 64, יהודי.

 

2. ב-7.3.21 סביב השעה 14:00 נהרג רוכב בן 38 ברחוב רבין פינת ז'בוטינסקי בפתח-תקווה.

הרוכב נסע בצומת הרחובות רבין וז'בוטינסקי בפתח-תקווה, ונפגע ממשאית שנסעה לידו. כתוצאה מהפגיעה הרוכב נהרג. הרוכב בן 38, יהודי, רכב על קטנוע בנפח 125 סמ"ק.

זירת התאונה בפתח-תקווה שבה נהרג הרוכב בן ה-20
זירת התאונה בפתח-תקווה שבה נהרג הרוכב בן ה-20

WhatsApp Image 2021-03-07 at 14.30.58

 

3. ב-11.3.21 סביב השעה 16:30 נהרג רוכב בכביש 471 בסמוך למחלף נחשונים.

הרוכב נסע בכביש 471 לכיוון מזרח, בהרכבה, ובסמוך למחלף נחשונים רכב סטה מנתיבו מסיבה שאינה ברורה והתנגש ברוכב האופנוע. כתוצאה מההתנגשות הרוכב נזרק לגדר ההפרדה, נדרס על-ידי רכב אחר ונהרג מעוצמת הפגיעה. הרוכב בן כ-30, יהודי, רכב על אופנוע בנפח 1,250 סמ"ק.

זירת התאונה שבה נהרג הרוכב בן ה-30 בכביש 471
זירת התאונה שבה נהרג הרוכב בן ה-30 בכביש 471

 

4. ב-24.3.21 סביב השעה 19:20 נהרג רוכב כבן 50 ברחוב דבורה הנביאה פינת בית אל בתל-אביב.

הרוכב נסע ברחוב דבורה הנביאה, ורכב שהגיע ממול פנה שמאלה בצומת באור אדום וחסם את דרכו של הרוכב, שהתנגש ברכב. כתוצאה מהתאונה הרוכב נפצע אנוש ופונה לבי"ח תוך פעולות החייאה, ומת מפצעיו כעבור זמן קצר. הרוכב בן כ-45, יהודי.

זירת התאונה בתל-אביב שבה נהרג הרוכב בן ה-50
זירת התאונה בתל-אביב שבה נהרג הרוכב בן ה-50

 

5. ב-27.3.21 סביב השעה 00:50 נהרג רוכב כבן 30 בכביש 4, בכניסה הצפונית לנהרייה.

הרוכב נסע בכביש 4 לכיוון דרום, ולקראת הכניסה הצפונית לעיר נהרייה איבד שליטה על האופנוע התרסק עם האופנוע ונהרג במקום. ככל הנראה הרוכב היה מעורב בתחרות תאוצה עם מכונית אחרת. הרוכב כבן 30, יהודי, רכב על אופנוע בנפח 1,000 סמ"ק.

זירת התאונה בכניסה הצפונית לנהרייה שבה נהרג הרוכב בן ה-30
זירת התאונה בכניסה הצפונית לנהרייה שבה נהרג הרוכב בן ה-30

תודה לדני גולדברג על העזרה באיסוף החומרים לכתבה.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

25YM Honda CRF250R

הונדה מציגה את אופנועי המוטוקרוס של 2025

בהונדה מעדכנים ל-2025 את דגמי המוטוקרוס בנפחים 250 ו-450 סמ"ק עם שיפורי שלדה, בלמים ומנוע, ויש גם גרסת CRF250RWE חדשה

11 תגובות

 1. Avatar

  הנהלת פולגז היקרה, למה צריך לציין את העובדה שהרוכב הוא יהודי ???רוכב הוא רוכב

 2. Avatar
  לאילן ולפולגז

  אילן אולי מספיק כבר, כל אימת שהמדור המיותר הזה מתפרסם ,קופצים חכמולוגים פסבדו יפי נפש וטוענים את אותה טענה , זה חשוב להתפלגות נתונים ומפני שבמגזר ישנה כמות עצומה של פורקי עול ,הרוכבים על דו"ג בצורה הפקרותית וללא רישיון. ולפול גז כמו שכבר רשמתי בעבר המדור מיותר ,הוא אינו מונע דבר וחסר תכלית ללא ניתוח לפחות חלק מהתאונות והמלצות למניעתם.

 3. Avatar

  דווקא בעניי המדור מצוין! וכן! צריך כמה שיותר נתונים על מנת ללמוד אולי קצת על הסיבות והדרך שבא כל שבוע נהרגים רוכבים. מה גם שקיים סיכוי כלשהו של הקטנת הקטל הנורא שנמשך בכל שבוע. אגב כמובן שהנתון הכי חשוב בעניי הרבה פעמים חסר עקב הנסיבות הנבדקות וזה "סיבת התאונה" שממנה יכולנו ללמוד קצת יותר באמת …הרבה בריאות לכולם!

 4. Avatar

  אז מה שרשמת, אני רשמתי במילים אחרות .אם כך אתה סותר את עצמך בריישא של דבריך על כך שהמדור מצוין , מה מצוין בו??? הוא אינו מסייע ואינו מונע דבר ,פרט להעברת נתונים יבשים חסרי תכלית.

 5. Avatar

  שבוע טוב חברים,
  אני ציינתי זאת בעבר, ומציין זאת שוב בשביל לחזק את עורכי פול גז – המדור החודשי הזה הוא מקולל, אך מבורך. הוא מקולל משום שהוא סופר מתים, אך מבורך משום שהוא כן בעל השפעה. איני היחיד, שמעתי זאץ גם מאחרים – כל חודש קריאת הנתונים על ההרוגים במרוכז (כמובן גם קריאה בזמן אמת…) נותנת שוב ושוב סטירת התעוררות עד כמה כולנו חשופים לתאונה.
  אולי לבודד כאן שהגיב זה לא מזיז דבר, אבל לראייה, לאחרים כן.
  פירוט המגזר אליו משתיייכים הרוכבים חשוב, בייחוד עבור התופעה של 'לי זה לא יקרה'. יהודי שקורא את הכתבה לא יכול להגיד לי זה לא יקרה, ערבי לא יכול להגיד את זה (גם אם החודש אין הרוגים ערבים), קטנוען לא יכול, אופנוען לא יכול, צעיר בן 25 לא יכול, פנסיונר לא יכול, דרגת רישוי עד 50 סמ"ק לא יכול, ודרגה ללא הגבלה עם נפח מעל ליטר לא יכול.
  מספיק שהטור הזה עושה משהו קטן בתוך הואקום הזה של תרבות הנהיגה בארץ, והנה.. מנענו את התאונה הבאה!
  יישר כח פול גז!

 6. Avatar

  נראה לך שהוא יוצר שינוי בתרבות הנהיגה באחד העמים הכי פחות צייתנים בעולם, עם נטול תרבות ובטח תרבות מוטורית? כמה מבעלי רישיון הדוג קוראים כאן בכלל? אם באמת רוצים לבצע שינוי ולהשפיע גם אם מעט, בקרב קומץ בעלי התרבות כאן , המדור הזה צריך לעשות יותר מלספור מתים!!!!!! מחקרים הוכיחו שהפחדות שאינן מלוות בהסבר ובניתוח מניעתי סופן להתפוגג.

 7. Avatar

  סופן להתפוגג – ולכן התזכורת החודשית שוב ושוב.
  גם לנהגים המנוסים והזהירים, אלו שמנבים לייתר איזושהי תרבות נהיגה הביתה, אלו שחושבים על יום המחר… גם אלו צריכים מדי פעם תזכורת.
  שים לב מה עשו בגלובס בנושא התאונות של רוכבי קורקינטים – בכל י ו ם (!) פרסמו את מספר הפונים לעזרה ראשונה וחדרי מיון.
  בעבור הרתעה, בבחינה זו, כל המוסיף הרי זה משובח.

 8. Avatar

  כמו שרשמתי לא עוזר והתוצאות מדברות בעד עצמן!!!! רק הטמעת תרבות מוטורית ושיפור תשתיות בכלל ולרוכבי אופנועים בפרט תשנה משהו, מעבר לכך מה שהיה הוא שיהיה ,כי בישרעהל אין רצון להשקיע בנתינים ,אלא רק לחלוב אותם!!!! מי שצריך תזכורת קבועה לשמור על חייו וחיי אחרים ,אינו זקוק ממילא לשום תזכורת!!!! לצערי המדור הזה מפוספס ובהחלט יכול היה לעזור לאלה חפצי הרכיבה והחיים, לו היו מקבלים את ניתוחי התאונות מהמשטרע . תקרא ותפנים מה אני רושם ,כי נראה שאתה נהנה לזמזם מנטרות חסרות תכלית.

 9. Avatar

  לדניאל אני בהחלט מתחבר מאד למה שכתבת, ולדעתי זה כן אכן משפיע תודעתית, ולמגיב שלי אז כן! גם אם זה רק באופן חלקי ולא כל התמונה מתעדכנת בעדכון.

 10. Avatar

  אם זה היה משפיע תודעתית המצב היה הולך ומשתפר, אבל הוא פשוט לא ואתם מסרבים להפנים את מה שרשמתי???!!! אני חושב שמיצינו ?!כמובן שמה שהיה הוא שיהיה ,ללא הרעדת אמות הסיפים כאן, אבל אם נוח להם בנאיביותכם מי אני שאקלקל לכם?!!!

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן