דף הבית / חדשות / בקרוב בארץ: ימאהה WR דו-פעימתיים
2016_YAM_WR250

בקרוב בארץ: ימאהה WR דו-פעימתיים

ה-WR125 וה-WR250 - צמד אופנועי האנדורו הדו-פעימתיים של ימאהה - בדרכם ארצה!

מטרו מוטור, יבואנית ימאהה לישראל, ממשיכה בהסתערות על שוק האנדורו הישראלי. אחרי הימאהה WR250F החדש שהגיע ארצה לאחרונה, ה-WR450F של 2016 שמתחיל בשיווק בימים אלו, וכן צמד אופנועי המוטוקרוס של קוואסאקי שנמכרים כאן ברישוי צהוב – ה-KL250 וה-KL450, כעת אנו מתבשרים על כך שבקרוב יגיעו צמד דגמי אנדורו מעניינים במיוחד של ימאהה – WR125 ו-WR250.

ימאהה WR250 דו-פעימתי - בקרוב בארץ
ימאהה WR250 דו-פעימתי – בקרוב בארץ

מדובר בשני אופנועי אנדורו עם מנועים דו-פעימתיים בנפחים 125 ו-250 סמ"ק. שניהם בנויים על בסיס אופנועי המוטוקרוס הדו-פעימתיים של החברה – YZ125 ו-YZ250 (לא להתבלבל עם גרסאות ה-F בעלות המנועים מרובעי הפעימות), והם מותאמים במנוע, במתלים, במידות הגלגלים ובמערכת החשמל לרכיבת אנדורו. כמו גרסאות המוטוקרוס – שתי גרסאות האנדורו הדו-פעימתיות מיוצרות כבר שנים עם שינויים מינימליים. כעת עשו במטרו את המאמצים להתאים את צמד הכלים לתקינה הישראלית ולייבאם ארצה, וכאמור תוך חודשים ספורים הם יתחילו להימכר כאן.

שוק אופנועי האנדורו הדו-פעימתיים חווה בשנים האחרונות פריחה חסרת תקדים. זה החל ב-2007 עם הק.ט.מ 125EXC – שכן החל מ-1.1.07 המס על אופנועים בנפח 125 סמ"ק ירד ל-40%, מהלך שהוריד משמעותית את מחירו של הק.ט.מ הנ"ל והוא הפך ללהיט מכירות. בהמשך גילה רוכב האנדורו הישראלי את היתרונות הגלומים באופנוע אנדורו דו-פעימתי קטן, והק.ט.מ המשיך להימכר היטב. במקביל, יותר ויותר רוכבים גילו את רכיבת האנדורו הטכנית והאקסטרימית – סוג רכיבה שאופנועים דו-פעימתיים מתאימים לה במיוחד, ולכן אופנועים דו-פעימתיים בנפחים 250 ו-300 סמ"ק נמכרו גם הם לא רע במקביל לגרסאות בעלות מנועים מרובעי פעימות, כך שצמד ה-WR הדו-פעימתיים צפויים להיכנס לשוק תחרותי מצד אחד אבל עם מספיק נפח מצד שני.

מחירים לצמד הדגמים טרם פורסמו, אולם להערכתנו הם יהיו זולים יותר בכמה אלפי שקלים ממתחריהם הדו-פעימתיים האירופאים – ק.ט.מ, הוסקוורנה, שרקו ו-TM.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 40, רוכב על אופנועים 24 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Husqvarna-Enduro-2019-009

הוסקוורנה חושפת את דגמי האנדורו של 2019

גם הוסקוורנה חושפת את דגמי האנדורו של 2019, יומיים אחרי חברת האם ק.ט.מ; השינויים מינוריים וכוללים סט-אפ חדש לבולמים וגרפיקה חדשה

תגובה אחת

  1. מנשה לוגסי

    אני מעוניין לרכוש wr 125

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO