דף הבית / חדשות / בקרוב: חובת אפוד מתנפח וכפפות רכיבה בספרד
helite-turtle-airbag-vest-hi-viz

בקרוב: חובת אפוד מתנפח וכפפות רכיבה בספרד

בספרד בוחנים את חובת לבישת אפודי רכיבה מתנפחים וכפפות רכיבה; בצרפת יש כבר חובת עטיית כפפות רכיבה

משרד התחבורה בספרד מקדם מהלכים לחייב את הרוכבים לעטות בזמן הרכיבה אפוד כרית אוויר מתנפח ולעטות כפפות רכיבה.

משרד התחבורה הספרדי קיים בשנה האחרונה דיונים רבים בנוגע לבטיחות רוכבים, לאור הנתונים בהם רוכבים דו-גלגליים מעורבים ב-21% מהתאונות הקטלניות בספרד, כאשר ב-2018 נהרגו 359 רוכבים על כבישי ספרד. מעבר לחבישת קסדה, המחויבת כמובן על-פי חוק, עלו רעיונות על חובת עטיית אפוד או מעיל מתנפח הכוללים כרית אוויר, וכן עטיית כפפות לכלל הרוכבים.

שאלון שנערך על-ידי ארגון הרוכבים הספרדי (AMM) לאחרונה, שכלל 2,547 רוכבים, העלה ש-65.5% אחוזים מקרב הנשאלים מסרבים לחובת לבישת האפוד – רובם על-בסיס העלות הגבוהה של האפודים או המעילים המתנפחים. אם בנושא האפוד עדיין בודקים את השטח, ככל הנראה בספרד יחייבו את הרוכבים בעטיית כפפות רכיבה בעיר ומחוץ לעיר. חובת עטיית כפפות נכנסה לתוקף בצרפת בתחילת 2017, וגרמה לשאר מדינות אירופה לבחון את הנושא מול הרגלוטורים המקומיים. כאמור, לספרד זה גם יגיע, כאשר מדינות נוספות באירופה בוחנות את המצב.

אם נבחן את נושא לבוש המגן בישראל, אזי מחירי אפודים ומעילים מתנפחים הכוללים כרית אוויר מתחילים במחירים של סביב 2,500 ש"ח ויכולים לעבור גם את ה-8,000 ש"ח למוצרי פרימיום. הרוכבים בישראל מתמודדים עם עלייה מדאיגה במספר ההרוגים בתאונות דרכים בשנתיים האחרונות, אך עם הוצאות כבדות מאוד גם כך. אם באירופה הנושא יתחיל להתבשל, היו בטוחים שיתקיימו על כך דיונים גם בישראל.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

3 תגובות

 1. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  היה נחמד אם כבר היה מצוין מה מחיר האפוד בספרד. סתם שנאכל את הלב. אבל שנוכל גם להשוות.

 2. Avatar

  אני בטוח שלא יעבור חוק כזה,פגיעה גדולה מידי בחופש האדם,תפסיקו כבר להתעסק בחיים של אנשים אחרים,תמצאו חיים משל עצמכם.

 3. Avatar

  קודם שהאפוד המתנפח יעלה כמו בספרד ,יחד עם שאר הציוד,הכלים עצמם והביטוח חובה ואז נדבר. קרוב ל50 אחוז מהרוכבים בישרעעעהללל רוכבים ללא ביטוח על פי הנתונים שהצגתם באחת הכתבות בנושא, לדבר על חובת אפוד מתנפח בבחינת לעג לרש.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן