דף הבית / חדשות / בראש השנה: הרכיבה המסורתית לזריחה במצדה
1DSC_7121-1080x721

בראש השנה: הרכיבה המסורתית לזריחה במצדה

בגלל הסגר בחג, הרכיבה השנתית לצפייה בזריחה של השנה החדשה במצדה הורדמה ביממה, והיא תתקיים בערב שלפני ערב ראש השנה, בלילה שבין 17 ל-18 בספטמבר

שימו לב: בגלל הסגר בחג, הרכיבה הוקדמה לערב שלפני ערב ראש השנה – חמישי בלילה, הלילה שבין 17 ל-18 בספטמבר. 

*     *     *     *     *

הרכיבה המסורתית למצדה בערב ראש השנה תתקיים גם השנה, בפעם ה-19 ברציפות, אולם היא תתקיים באופן ספונטני, ללא ארגון רשמי כזה או אחר – זו השנה החמישית ברציפות.

** שימו לב: הרכיבה למצדה בערב ראש השנה תבוטל אם יוכרז סגר בשל מגיפת הקורונה! **

השנה, כמו ב-4 השנים האחרונות, ישנם מספר רב של רוכבים ושל קבוצות רכיבה שהודיעו שהם מתכוונים לצאת לרכיבת ראש השנה למצדה, בדיוק באותה המתכונת של השנים הקודמות – בערב ראש השנה, בלילה שבין 18.9 ל-19.9 (הלילה שבין שישי לשבת), נפגשים ב-01:00 בחניון חצי חינם בראשל"צ (משה דיין פינת לישנסקי, אזור תעשייה מערבי ראשל"צ) ויוצאים לדרך החל מ-01:30. ** התאריך עודכן – בלילה שבין 17.9 ל-18.9 (הלילה שבין חמישי לשישי) **

המסלול עובר דרך כביש 20 ו-4 דרומה עד מחלף אשדוד, 41 עד מחלף גדרה, 40 דרומה דרך ראם, קסטינה, פלוגות, עד אזור מאחז, משם עולים על הקטע החדש של כביש 6 שעוקף את בית קמה, מתחברים ל-31 לכיוון מזרח עד ערד, משם להמשך 31 בירידות ערד-סדום, מתחברים ל-90 ונוסעים צפונה לאורך ים המלח עד חניון מצדה, שם רואים את הזריחה, ומתפזרים הביתה.

חשוב לציין שגם השנה אין שום ארגון רשמי, ושכל רוכב או קבוצת רכיבה נוסעים על אחריותם הבלעדית. תחנות הדלק שלאורך המסלול – בית קמה, צומת שוקת וערד – צפויות להיות פתוחות ולספק שירותים להמוני הרוכבים כבכל שנה. בנוסף, החניון העליון של מצדה צפוי להיות סגור, וכמו בשנים קודמות – רט"ג והנהלת אתר מצדה צפויות לפתוח חניון תחתון במיוחד עבור רוכבי ישראל.

גם אנחנו נהיה שם, בקבוצת הרכיבה הקבועה שלנו, ואנחנו מקווים שגם אתם.

בקשת המערכת: אנחנו חפצים בתרבות אופנוענית אמיתית, ולכן היו אחראיים, רכבו בזהירות ובלי להשתולל, הביאו שקיות אשפה ואל תשאירו אחריכם פסולת, הביאו מים ומזון, ובעיקר – נהגו באחריות על מנת שהמסורת תוכל להימשך עוד שנים ארוכות גם ללא ארגון או יד מכוונת.

הרכיבה המסורתית למצדה בערב ראש השנה החלה בשנת 2002 בהתארגנות ספונטנית של כמה חברי פורום אופנועים בתפוז. עם השנים הרכיבה הזו גדלה והפכה למסורת אופנוענית ישראלית, ובשנים האחרונות היא הגיעה לממדי ענק – כ-7,000 רוכבים ורוכבות הגיעו למצדה בערב ראש השנה 2015 כדי לצפות בזריחה הראשונה של השנה החדשה, ובמיוחד כדי ליהנות מהעוצמה של רכיבה בקבוצה המונה אלפי רוכבים. החל מ-2016 הופסק הארגון הרשמי של האירוע, אולם הרכיבה המסורתית למצדה ממשיכה מכוח המסורת.

אודות מערכת פול גז

מערכת פול גז
המשתמש של מערכת פול גז, ממנו אנו מפרסמים ידיעות כלליות.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

3 תגובות

 1. Avatar

  למה עושים את הרכיבות האלה דווקא בשבת יש אנשים שהם דתיים ושומרי מסורת שרוצים גם להשתתף באירועים כאלו
  תנסו להתחשב בכולם זנ לא כזה קשה

 2. Avatar

  יואיל אדוני ויקבע את ראש השנה הבא ליום חול שאינו חל בסוף שבוע או בחג.
  נשמח לראותך עימנו.

  א.

 3. Avatar

  חחחחחח ענק!

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן