דף הבית / חדשות / בראש השנה: הרכיבה המסורתית לזריחה במצדה
1DSC_7121-1080x721

בראש השנה: הרכיבה המסורתית לזריחה במצדה

בערב ראש השנה, בלילה שבין 6 ל-7 בספטמבר, תתקיים הרכיבה השנתית המסורתית לצפייה בזריחה של השנה החדשה באתר מצדה

הרכיבה המסורתית למצדה בערב ראש השנה תתקיים גם השנה, בשני בלילה, בפעם ה-20 ברציפות – אולם היא תתקיים באופן ספונטני, ללא ארגון רשמי כזה או אחר.

השנה, כמו ב-5 השנים האחרונות, ישנם מספר רב של רוכבים ושל קבוצות רכיבה שהודיעו שהם מתכוונים לצאת לרכיבת ראש השנה למצדה, בדיוק באותה המתכונת של השנים הקודמות – בערב ראש השנה, בשני בלילה, בין 6.9 ל-7.9, נפגשים ב-01:00 בחניון חצי חינם בראשל"צ (משה דיין פינת לישנסקי, אזור תעשייה מערבי ראשל"צ) ויוצאים לדרך החל מ-01:30. הזריחה במצדה תהיה סביב השעה 06:07, וכ-10 דקות לאחר מכן השמש תצא מבעד להרים.

המסלול מתחיל כאמור במערב ראשל"צ, מתחבר לכביש 20 דרומה ולאחר מכן ממשיך ב-4 עד מחלף אשדוד, 41 עד מחלף גדרה, 40 דרומה דרך ראם, קסטינה, פלוגות, עד אזור מאחז, משם עולים על הקטע החדש של כביש 6 שעוקף את בית קמה, מתחברים ל-31 לכיוון מזרח עד ערד, משם להמשך 31 בירידות ערד-סדום, מתחברים ל-90 ונוסעים צפונה לאורך ים המלח עד חניון מצדה, שם רואים את הזריחה, ומתפזרים הביתה.

חשוב לציין שגם השנה אין שום ארגון רשמי, ושכל רוכב או קבוצת רכיבה נוסעים על אחריותם הבלעדית. תחנות הדלק שלאורך המסלול – בית קמה, צומת שוקת וערד – צפויות להיות פתוחות ולספק שירותים להמוני הרוכבים כבכל שנה. בנוסף, החניון העליון של מצדה צפוי להיות סגור, וכמו בשנים קודמות – רט"ג והנהלת אתר מצדה צפויות לפתוח חניון תחתון במיוחד עבור רוכבי ישראל.

גם אנחנו נהיה שם, בקבוצת הרכיבה הקבועה שלנו, ואנחנו מקווים שגם אתם.

בקשת המערכת: אנחנו חפצים בתרבות אופנוענית אמיתית, ולכן היו אחראיים, רכבו בזהירות ובלי להשתולל, הביאו שקיות אשפה ואל תשאירו אחריכם פסולת, הביאו מים ומזון, ובעיקר – נהגו באחריות על מנת שהמסורת תוכל להימשך עוד שנים ארוכות גם ללא ארגון או יד מכוונת.

הרכיבה המסורתית למצדה בערב ראש השנה החלה בשנת 2002 בהתארגנות ספונטנית של כמה חברי פורום אופנועים בתפוז. עם השנים הרכיבה הזו גדלה והפכה למסורת אופנוענית ישראלית, ובשנים האחרונות היא הגיעה לממדי ענק – כ-7,000 רוכבים ורוכבות הגיעו למצדה בערב ראש השנה 2015 כדי לצפות בזריחה הראשונה של השנה החדשה, ובמיוחד כדי ליהנות מהעוצמה של רכיבה בקבוצה המונה אלפי רוכבים. החל מ-2016 הופסק הארגון הרשמי של האירוע, אולם הרכיבה המסורתית למצדה ממשיכה מכוח המסורת.

אודות מערכת פול גז

מערכת פול גז
המשתמש של מערכת פול גז, ממנו אנו מפרסמים ידיעות כלליות.

עשוי לעניין אותך

900-2

חדש בארץ: גרסאות Black Knight של הווג אדוונצ'ר

צמד האדוונצ'רים של ווג, ה-DS900X וה-525DSX, מגיעים לישראל בגרסת האביר השחור, כשה-525 מקבל גם אבזור נוסף; תוספת המחיר - 1,000 ש"ח

תגובה אחת

  1. Avatar

    ומה עם הנתון הקטן שמדובר פה בראש השנה..?
    נראה שכבר לאף אחד לא מפריע העובדה שמדינת ישראל כבר אינה מאפיינת את אזרחיה היהודים כלל.
    הפכנו למדינת חסרת זהות לחלוטין ולא פלא שהמדינה מתקדמת בצורה הזו.
    באחד הימים הכי קדושים לעם היהודי במשך אלפי שנים – ראש השנה – מחליטים לעשות רכיבה כדי לחגוג את השנה החדשה. מדהים.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן