דף הבית / חדשות / ברמבו: קריאת שירות עולמית לרפידות בלם
Brembo Pads

ברמבו: קריאת שירות עולמית לרפידות בלם

אופנועי ספורט של מיטב היצרנים נקראים לקריאות שירות בגלל פגם בדגם ספציפי של רפידות הבלם

יצרנית הבלמים האיטלקית ברמבו מוציאה קריאת שירות (ריקול) לחלק מדגמי האופנועים המגיעים עם רפידות הבלימה של המותג; אין מידע לגבי ישראל בשלב זה.

ברמבו יזמו קריאת שירות לרפידות מסוג BRM10B המורכבות על קליפרים רדיאליים בחלק מדגמי דוקאטי, טריומף, אפריליה, ודגמים נוספים שנמכרו ברחבי העולם. הסיבות שנמנו הן ריכוז גבוה של ניקל בתרכובת הרפידה שגורם להפחתת אחוז שטח המגע. בנוסף, ישנה אפשרות לחדירת נוזלים לרפידה עצמה ומיקרו סדקים על משטח הנחושת ברפידה. שילוב כל הגורמים האלה עלולים לגרום לקורוזיה גבוהה ברפידות הבלם, ובתרחיש קיצון לניתוק הרפידה מהפלטה עליה היא מודבקת ולאיבוד השימוש בבלמים.

בין דגמי האופנועים שנקראו לשרות נמצאים דוקאטי 1299 סופרלג'רה, דגמי אפריליה טואונו ו-RSV4 משנים 2020-2017, וכן דגמים מסוימים של טריומף. לא אופנועים שנפוצים בישראל, אך בהחלט סיפור מעניין ששווה לעקוב אחריו. לברמבו, אגב, זוהי קריאת שירות שלישית בשנים האחרונות, לאחר שבשנת 2018 נקראו דגמים מסוימים למוסך לאחר כשל בייצור של רפידות לבלם האחורי וב-2017 עבור פגם במשאבת הבלם הראשית – גם אז למספר דגמי אפריליה שאף הוחלפו בישראל.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

hi_24MY_Ninja_500_SE_GN1_ACT__1_

חדשים בארץ: קוואסאקי נינג'ה 500 ו-Z500

הקוואסאקי נינג'ה 500 ו-Z500 הגיעו ארצה בגרסאות רגילות ו-SE; המחירים - 44 עד 47 אלף ש"ח; אירוע ההשקה בשישי הקרוב במטרו שופ תל-אביב

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן