דף הבית / חדשות / גאס גאס: בינתיים ממשיכים בייצור ובהתייעלות
GASGAS

גאס גאס: בינתיים ממשיכים בייצור ובהתייעלות

לאחר תקופה ארוכה של חוסר ודאות לגבי המשך הפעילות של החברה הספרדית, הודיעה גאס גאס על המשך פעילות ועל תכנית הבראה נוספת

לאחר תקופה ארוכה של שמועות והשערות – גאס גאס מוציאה הודעה רשמית על יישום תוכנית הבראה והמשך יצור דגמי 2020.

לגאס גאס, חברת אופנועי השטח (טריאל ואנדורו) הספרדית שנוסדה בשנת 1985, אין רגעים שקטים. במהלך שנת 2013 נרכשו רוב האחזקות של החברה על-ידי קבוצת אנשי עסקים ישראליים, ואלו השקיעו כספים רבים בחברה על מנת לשקם ולהבריא אותה. כחלק מההסכם עם ממשלת ספרד, שהחזיקה באותו הזמן בכ-22% ממניות החברה, אם יהיה צורך להשקיע כספים נוספים בחברה ישתתפו המשקיעים והממשלה בהשקעה העתידית כיחס אחזקותיהם. בשנת 2015 הודיעה הנהלת החברה דאז על פשיטת רגל. בסוף אותה השנה נרכשה גאס גאס על-ידי TORROT, שהזרימה כספים רבים והחזירה את המפעל לכשירות.

לפני כחודשיים התחילו להגיע אלינו לפול גז שמועות על קשיים כלכליים רבים לחברה ואף ידיעה על הפסקת ייצור לתקופה של חצי שנה. לא קיבלנו על ידיעות אלו אישור רשמי ובחרנו שלא לפרסמן אלא לבדוק את העניין לעומק ואף לקבל תשובות מגאס גאס עצמה. היבואן המקומי, אגב, מכר 55 יחידות אנדורו וטריאל בשנת 2018 ו-17 יחידות ב-5 החודשים הראשונים של 2019.

בגאס גאס ניסו לשמור על חזית בריאה עם השקעה נרחבת בקבוצות המרוצים שלהם, אך נדרשו להדוף את השמועות ואי הבהירות. האתר ENDURO21 פרסם התייחסות רשמית של גאס גאס למצב, שמצד אחד מבטיחה המשך פיתוח של דגמי 2020 והמשך ייצור של חלקי חילוף, אך מנגד מודה בקשיים כלכליים רבים, בצורך לייעל את סגלי העובדים (שזאת שפה מכובסת לפיטורים), ופנייה למשקיעים שיזרימו כספים להמשך פיתוח. תכנית ההבראה המצוטטת בכתבה נועדה להביא להתייעלות של 45% בהוצאות החברה – כלומר לקצץ בחצי את ההוצאות.

אנו כמובן נחזיק להם אצבעות ונקווה שימצאו את השקט הנחוץ להמשיך ולייצר עוד אלטרנטיבה ותחרות בשוק האנדורו העולמי, אך החדשות האחרונות מאשרות שלחברה הספרדית תידרש עוד תקופה ועוד טלטלה על מנת שתתארגן מחדש.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

5-Club-2-wheels-19

בשישי: מועדון החמש ישיק 2 אופנועים משופצים

מועדון החמש יקיים מחר בפתח תקווה השקה חגיגית של וספה ופנטיק משוחזרים ומשופצים משנות ה-70 וה-80; הכניסה חופשית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן