דף הבית / חדשות / גאס גאס: בקרוב 450 ראלי רפליקה
28221_GG_Rally_Sunderland_Static_side_2022

גאס גאס: בקרוב 450 ראלי רפליקה

בגאס גאס מנצלים את הניצחון בדקאר 2022: יציגו בקרוב את ה-RX450F רפליקה - אופנוע ראלי תחרותי על בסיס הק.ט.מ 450 ראלי

במהלך צפוי יציגו בגאס גאס רפליקה בייצור סדרתי מוגבל של אופנוע הראלי שניצח הדקאר – עם כמה עשרות יחידות בלבד ובמחיר של כרבע מיליון ש"ח.

עדיין אין הודעה רשמית מגאס גאס, אך הוגשה בקשה לרשום את השם RX450F רפליקה ברשויות באירופה. הסבירות גבוהה לכך שמדובר בגרסה של גאס גאס ל-450 ראלי רפליקה של ק.ט.מ. כזכור, גאס גאס והרוכב סם סנדרלנד ניצחו לראשונה בראלי דקאר השנה.

בהתבסס על הנתונים של הק.ט.מ נצפה למנוע מאופנוע המוטוקרוס בנפח של 449.3 סמ"ק (קוטר צילינדר 95 מ"מ, מהלך בוכנה 63.4 מ"מ), והזנת הדלק על-ידי מערכת הזרקה של קייהין עם גוף מצערת בקוטר 44 מ"מ המופעל על-ידי כבל. לרפליקה יתווסף הילוך שישי, לעומת חמישה במוטוקרוס. מערכת הפליטה היא של אקרפוביץ', וההספק עומד על יותר מ-60 כ"ס.

מלפנים יותקן מזלג הפוך של WP מדגם XACT PRO בקוטר 48 מ"מ, עם קארטרידג' סגור ובטכנולוגיית Cone Valve, מאחור בולם של WP המיועד למרוצים ולעומסים גבוהים, והבלמים של ברמבו – כולם בסט-אפ המכוון לתנאים ולעומסים הקשים ביותר. תיבת הילוכים של PANKL Racing Systems עם יחסי העברה זהים לאופנועי המפעל. האופנוע יגיע עם כל הציוד והאביזרים שצריך לרכיבת ראלי תחרותית, כמו צמד מיכלי דלק גדולים, משקף רוח גדול ואביזריי ניווט ותושבות מובנות ביחידת התאורה. המשקל היבש צפוי לעמוד על 139 ק"ג.

הגאס גאס ראלי רפליקה נועד לרוכבי מרוצים הרוצים להתחרות בענפי המדבר הקשוחים, אך אינם תחת קבוצת מפעל רשמית. הרפליקה מאפשר לרוכבים הפרטיים את הכלי הקרוב ביותר לאופנוע המפעל, כאשר צפויים לצאת רק כמה עשרות במחיר משוער של כ-26 אלף יורו.

סם סנדרלנד והגאס גאס RX450F בראלי דקאר 2022
סם סנדרלנד והגאס גאס RX450F בראלי דקאר 2022

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

hi_24MY_Ninja_ZX-6R_GN1_ACT__15_

חדש בארץ: קוואסאקי ZX-6R נינג'ה

ה-ZX-6R נינג'ה - אופנוע הסופרספורט של קוואסאקי שחזר לייצור לאחרונה בגרסה מחודשת ומודרנית - הגיע ארצה; המחיר: 105 אלף ש"ח

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן