דף הבית / חדשות / גאס גאס עוברת לידי עופר-אבניר
GasGas_FactoryRacing+ICON_red_black sRGB_RZ

גאס גאס עוברת לידי עופר-אבניר

עופר אבניר, יבואנית הוסקוורנה לישראל, זכתה בזיכיון לייבוא אופנועי גאס גאס - שעברה לאחרונה לידי ק.ט.מ; תחילת השיווק בחודשים הקרובים

עופר-אבניר, המייבאת לישראל בין היתר את מותג הוסקוורנה, זכתה בזיכיון לייבוא אופנועי גאס גאס – שנרכשה לאחרונה על-ידי ק.ט.מ – ותחל לייבא את אופנועי המותג הספרדי בחודשים הקרובים, עם בניית מערך השיווק והשירות.

בחודש ספטמבר 2019 רכשה קבוצת ק.ט.מ את מותג אופנועי השטח הספרדי גאס גאס, כשהסיבה העיקרית לרכישת המותג – שנמצא בקשיים פיננסיים כבר שנים ארוכות – הייתה להעמיק את האחיזה בתחום אופנועי השטח ולאפשר מותג נוסף, זול יותר, על בסיס הטכנולוגיה הקיימת של אופנועי האנדורו והמוטוקרוס של ק.ט.מ.

מהלך דומה עשו בק.ט.מ עם המותג השבדי הוסקוורנה בסוף 2013, כשב-2014 בק.ט.מ כבר שחררו לשוק את ליין דגמי האנדורו של הוסקוורנה – הבנוי על בסיס אופנועי ק.ט.מ – ומאז המשיכו לפתח דגמי שטח וכביש על הפלטפורמות הקיימות של ק.ט.מ, אך עם האופי המיוחד שנתנו למותג הוסקוורנה. התוצאה הייתה לא פחות ממדהימה, כשבשנת 2019, מתוך כ-280 אלף אופנועים שמכרה ק.ט.מ ברחבי העולם – כמעט 47 אלף שייכים למותג הוסקוונה. כדי לקבל פרופורציה, הוסקוורנה בשנים היפות ביותר שלה תחת הבעלים האיטלקיים, משפחת קסטליוני, מכרה פחות מ-12 אלף אופנועים בסך הכל.

כעת כאמור מתכננים בק.ט.מ מהלך דומה עם גאס גאס, כשהמטרה היא לייצר 4 רמות של אופנועי אנדורו: ק.ט.מ סיקס-דייז, הוסקוורנה, ק.ט.מ 'רגיל', ולבסוף גאס גאס, שאמור להיות זול יותר משלושת המותגים האחרים במשפחת ק.ט.מ.

דגמי הטריאל של גאס גאס - בארץ כבר בחודש הבא
דגמי הטריאל של גאס גאס – בארץ כבר בחודש הבא

פרט לאופנועי אנדורו, מתכננים בגאס גאס להיכנס חזק מאוד לתחום המוטוקרוס – אולי אפילו חזק יותר מאשר המותג הוסקוורנה, להשתתף בראלי-רייד, להמשיך ולמכור את אופנועי הטריאל המוכרים של גאס גאס, וגם לפתח ליין אופנועי כביש ואדוונצ'ר – בשת"פ עם CF MOTO.

ליין אופנועי האנדורו החדש של גאס גאס – שכאמור יהיה מבוסס על הטכנולוגיה של אופנועי האנדורו של ק.ט.מ – נמצא בפיתוח בימים אלו ויוצג רשמית סביב חודש אוקטובר 2020. במקביל, בק.ט.מ מכרו את הטכנולוגיה הישנה של גאס גאס לחברת רייחו הספרדית, שכבר החלה בייצור אופנועי האנדורו הישנים של גאס גאס תחת שם המותג שלה – מהלך דומה למה שעשתה ק.ט.מ עם הוסקוורנה, כשמכרה את הטכנולוגיה הישנה ל-SWM האיטלקית.

עד היום לא היה ברור איזו יבואנית ישראלית תקבל מק.ט.מ את הזיכיון לייבוא גאס גאס לישראל. על הזיכיון התחרו ד.ל.ב מוטוספורט – יבואנית ק.ט.מ, מטרו מוטור – היבואנית הקודמת של אופנועי גאס גאס, וכן עופר-אבניר – שכאמור מייבאת את הוסקוורנה, המותג הנוסף של ק.ט.מ. היום נודע כי הזוכה בזיכיון היא חברת עופר-אבניר, וזאת ככל הנראה אחרי שבמשך 6 שנות פעילות הציגה נתונים יפים עם מותג הוסקוורנה בישראל – כולל סניף מודיעין, שהוא אחד מסניפי הוסקוורנה המפוארים שבאירופה.

בכוונת עופר-אבניר לבנות מערך שיווק ושירות על-בסיס המערך הקיים של הוסקוורנה, אך לבצע הפרדה בין המותגים. תחילת שיווק אופנועי הטריאל והמוטוקרוס, שכבר נחשפו, יחל בחודש הבא (יולי), ואילו דגמי האנדורו של גאס גאס – שכאמור אמורים להיות זולים יותר מאלו של הוסקוורנה ושל ק.ט.מ רגיל וסיקס-דייז – יגיעו ארצה מיד אחרי החשיפה העולמית בסביבות חודש אוקטובר 2020.

קובי גילון, סמנכ"ל שיווק דו-גלגלי בעופר-אבניר: "אנו שמחים על האפשרות שניתנה לנו להיות גם נציגים רשמיים של המותג בישראל. זאת הוכחה נוספת להערכה הרבה לה אנו זוכים מהיצרן האוסטרי על העבודה הנעשית עם המותג הוסקוורנה בישראל. אין ספק שהרחבת פורטפוליו דגמי השטח של עופר-אבניר תעזור לנו להעמיק את אחיזתנו בתחום אופנועי השטח, שהוא אחד מהסגמנטים הצומחים בשנים האחרונות בשוק הדו גלגלי".

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

KARIBOU (1)

מודעה: קריבו הרפתקאות אופנועים בעולם

קריבו הרפתקאות אופנועים מציעה טיולי אופנועים ייחודיים ברחבי העולם בכמה סגמנטים ובגישה קצת שונה - החל מהמסלול, דרך המלונות והמסעדות, ועד האווירה הכללית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן