דף הבית / חדשות / ג'ון הופקינס לאמריקן רייסינג
Hopkins

ג'ון הופקינס לאמריקן רייסינג

רוכב העבר ג'ון הופקינס חתם בקבוצת אמריקן רייסינג של איתן בוטבול הישראלי, וישמש כמדריך רכיבה וכמנטור לצמד הרוכבים הפעילים

כתב: בועז קורפל

עונת הבכורה של קבוצת אמריקן רייסינג בקטגוריית Moto2 של ה-MotoGP יצרה המון כותרות, ובשיאן הפודיום המרשים של רוכב הקבוצה הספרדי איקר לקואונה, שסיים את דרכו בקבוצה, עלה לקטגוריה הבכירה וירכב בשורות קבוצת הלוויין של ק.ט.מ בעונה הקרובה. כעת הקבוצה מודיעה רשמית כי ג'ון הופקינס, רוכב העבר האמריקאי ב-MotoGP בשנים 2008-2002 ובעונת 2011, הצטרף לשורות הקבוצה וישמש כמדריך רכיבה וכמנטור לצמד הרוכבים ג'ו רוברטס האמריקאי ומרקוס רמירז הספרדי, שהצטרף לשורותיה לקראת העונה הבאה.
הופקינס הגיע לשיא הקריירה באליפות העולם בעונת 2007, אז הוא סיים את העונה כשהוא מדורג במקום הרביעי עם 189 נקודות וארבעה ביקורים על הפודיום, כשהוא רוכב על אופנוע של סוזוקי. טבילת האש בגרנד-פרי הייתה ב-2002 עם אופנוע של ימאהה, ואז החל הרומן המוצלח עם סוזוקי שנמשך עד לשנת השיא ב-2007. בעונת 2008 עבר הופקינס לקוואסאקי, והמרוץ הטוב ביותר שלו היה בפורטוגל – אותו הוא סיים במקום החמישי, אך בתום העונה פרץ המשבר הכלכלי העולמי ובקוואסאקי החליטו לפרוש מהפעילות. בעונת 2011 שב הופקינס לסבב אחד עם סוזוקי בספרד, והוא סיים בתוך הנקודות, במקום העשירי. באותה העונה הופקינס היה רוכב פעיל בסדרת הסופרבייק הבריטי, שם הוא סיים 16 פעמים על הפודיום, מתוכן 5 פעמים כמנצח, ובסוף העונה הוא דורג במקום השני באליפות. הופקינס, כיום בן 36, צבר ניסיון גם עם הונדה בסופרבייק העולמי, שם הוא רכב בהמשך גם בשורותיה של סוזוקי, שאיתה הוא מזוהה ברוב המרוצים בקריירה העשירה שלו.
"באתי לתרום לקבוצה האמריקאית ולסייע לרוכבים שלה, כי המשימה שלהם תהיה מאתגרת עם המעבר משלדה של ק.ט.מ לשלדה של KALEX בעונה הבאה", אמר הופקינס בראיון לפני שהמריא למסלול בוולנסיה לפגישה ראשונה עם הקבוצה ועם איתן בוטבול, הבעלים שלה. בוטבול עצמו אמר כי המשימות של הופקינס לא מוגבלות לקבוצה ולרוכבים שלה בלבד: "בכוונתנו להרחיב את הפעילות בתוך ארה"ב ולמצוא את הכישרונות הבאים. ג'ון יסייע לנו בכך", אמר בוטבול.
ג'ון הופקינס (מימין) עם איתן בוטבול
ג'ון הופקינס (מימין) עם איתן בוטבול

אודות כתב אורח

Avatar

עשוי לעניין אותך

Fantic-XE300-02

חדש בארץ: פנטיק XE300 דו-פעימתי

ה-XE300 - אופנוע האנדורו 300 עם המנוע הדו-פעימתי מוזרק הדלק החדש של פנטיק - מגיע לישראל ויושק באירוע חגיגי ביום שישי הקרוב; המחיר: 69 אלף ש"ח

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן