דף הבית / ספורט / סיקורים / ג'ונתן ראיי וקוואסאקי זוכים באליפות הסופרבייק
hi_R11_Jerez_Rea_GB49317

ג'ונתן ראיי וקוואסאקי זוכים באליפות הסופרבייק

לראשונה העונה ראיי לא מסיים על הפודיום, אבל קוטף אליפות ראשונה לקוואסאקי מזה 2 עשורים, במסלול חרז שבספרד

כשהוא נקודות בודדות מאליפות היסטורית עבורו ולפניו נותרו עוד 6 מרוצים, ג'ונתן ראיי משלים את המשימה – כצפוי בהצלחה, אם כי לא בקלות. ראיי מזנק מהמקום השני כשלפניו חברו לקבוצת המפעל של קוואסאקי – טום סייקס, שלוקח את הפול פוזישן.

יחד איתם בשורה הראשונה הפתעה בדמותו של ניקולו קאנפה מקבוצת דוקאטי-אלתיאה. בשורה השנייה הרוקי'ז ואן דר מארק וטורס, ואיתם צ'ז דיוויס. מיקלה פירו בתפקיד ממלא המקום, בכל מקום, של דוקאטי העונה, מחליף בסופ"ש הנוכחי את ג'וליאנו הפצוע על הדוקאטי פניגאלה של קבוצת ארובה ומזנק מן המקום השביעי. גינטולי רק בעשירי ואחריו בשורה הרביעית לאון האסלם.

ג'ונתן ראיי
ג'ונתן ראיי

מקצה ראשון

טום סייקס פותח מצוין ונותר במקום הראשון מתחילת המרוץ ועד סופו. תחילה מצליח ראיי לשמור על המקום השני בזמן שהוא צופה בסייקס מתרחק ממנו בכמה עשיריות שנייה בכל הקפה, אך בהקפה השביעית מאבד אותו לדיוויס וכעבור מספר הקפות נוספות נעקף גם על ידי ואן דר מארק, שבעצמו זכה באליפות הסופרספורט בעונה שעברה באותו המסלול בדיוק. מסלול של אלופים.

כשעוד חצי מרוץ לפניו, מצליח ראיי להדוף מתקפה בלתי פוסקת של לאון האסלם שנושף בעורפו, ומסיים במקום הרביעי בקושי רב. את האליפות הראשונה שלו לוקח ראיי במרוץ הראשון (!) העונה שבו הוא לא מסיים על הפודיום.

תוצאות המקצה הראשון

 1. טום סייקס
 2. צ'ז דיוויס
 3. מייקל ואן דר מארק
 4. ג'ונתן ראיי
 5. לאון האסלם
ברכות על האליפות המוצדקת!
ברכות על האליפות המוצדקת!

מקצה שני

אחרי חגיגות האליפות של ראיי, נראה היה שסייקס בדרך לניצחון נוסף שיקרב אותו מאוד אל עבר המקום השני בטבלת האליפות. זינוק חזק גם הפעם משאיר אותו בחוד בזמן שכבר בהקפה הראשונה ראיי נכנס רחב לפנייה ומאפשר לדיוויס ולטורס לעבור אותו.

אך כמו בלא מעט מרוצים העונה, נראה שהאופנוע של סייקס סבל מבעיה כלשהי, ותוך הקפות ספורות נותר שישי, אחרי ראיי, שבעצמו איבד שני מקומות להאסלם ולוואן דר מארק. אחרי שזכה בפודיום במקצה הראשון והראה קצב טוב בשני, ההולנדי הצעיר מתרסק במרדף אחרי צמד רוכבי אפריליה, שלא מצליחים להדביק את הדוקאטי של דיוויס, שמסיים ראשון ושומר בינתיים על המקום השני בטבלה.

תוצאות המקצה השני

 1. צ'ז דיוויס
 2. ג'ורדי טורס
 3. לאון האסלם
 4. ג'ונתן ראיי
 5. טום סייקס

 

בקוואסאקי מרוצים
בקוואסאקי מרוצים

טבלת האליפות לאחר סבב מס' 11

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 478 נק'
 2. צ'ז דיוויס, דוקאטי, 353 נק'
 3. טום סייקס, קוואסאקי, 331 נק'
 4. לאון האסלם, אפריליה, 286 נק'
 5. ג'ורדי טורס, אפריליה, 210 נק'

הסבב הבא יתקיים במסלול מאגני קור (צרפת) בסוף השבוע של ה-4.10.

hi_R11_Jerez_Rea_DSC8447

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

MotoGP-Le-Mans-2019-001

MotoGP: מתחילים בחודש יולי

דורנה פרסמה לוח זמנים חדש ואופטימי לעונת 2020 של ה-MotoGP, שאמור להתחיל בחודש הבא ולא לעבור את אמצע דצמבר

תגובה אחת

 1. Avatar

  אם אינני טועה סייקס זכה באליפות אחת או שתיים, די בטוח שזה היה בעשור האחרון :-)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO