דף הבית / מגזין / גלריה: קודי ווב בישראל
Cody-Webb-r4r-059

גלריה: קודי ווב בישראל

קודי ווב האמריקאי, מבכירי רוכבי האנדורו בעולם, ביקר בישראל במסגרת סדרת פעילויות של Riders for Riders; רכבנו איתו בהדרכת אנדורו

במסגרת סוללת תותחי האנדורו שמגיעים לישראל לסדרות של פעילויות, הגיע לכאן בחודש שעבר אחד הרוכבים היותר מעניינים בעולם האנדורו – קודי ווב, גם הוא במסגרת הפעילות של קבוצת Riders For Riders.

קודי ווב - טריאליסט אמריקאי
קודי ווב – טריאליסט אמריקאי

קודי ווב, בן 30, הוא רוכב אמריקאי מקליפורניה, שבאופן לא שגרתי למקום שבו גדל – הלך דווקא לכיוון של טריאל. כבר בגיל 15 הוא זכה באליפות הטריאל הראשונה שלו, ומאז זכה בכמה אליפויות טריאל בארה"ב. בשנים האחרונות עבר ווב להתחרות באנדורוקרוס, ובשנים 2014, 2015 ו-2017 גם זכה באליפויות ארה"ב באנדורוקרוס. הרקע העשיר בטריאל הופך את ווב לרוכב אקסטרים-אנדורו מצטיין, ובנוסף הוא גם מאוד נהנה מזה. שילוב מנצח.

ווב התארח בישראל, כאמור כחלק מפעילויות Riders For Riders. הפעם הקונספט היה ימי הדרכת אנדורו באזורים שונים בארץ, כשכול יום מוקדש לסוכנות אחרת של ק.ט.מ. בנוסף, התקיים יום רכיבה חופשית – אנדורו-טור – בדרום הארץ, בקונספט המהנה שכבר למדנו להכיר בעבר. על הפעילויות לוקחות חסות דל"ב מוטוספורט, יבואנית ק.ט.מ, וכן אבזריון, יבואנית צמיגי מיטאס.

אנחנו הצטרפנו ליום ההדרכה ביער אשתאול עם סוכנות מוטוריקה, ואחד הדברים המעניינים יותר שלמדנו במהלך יום ההדרכה הזה היה שקודי ווב – בניגוד לחלק גדול מרוכבי החוד – הוא מדריך. יש לו שיטת הדרכה, מתודה, והוא יודע להעביר את החומר שהכין בצורה מעולה. יום ההדרכה בנוי בצורה כזו שהחניך עובר מסלול הדרכה ולא רק אלתורי טכניקה כאלה ואחרים (שזה כיף ומלמד כשלעצמו), וכאמור זה נדיר למדי כשמדברים על רוכבי-על. כך או כך, יכולת ההדרכה של ווב הגיעה מהרקע העשיר שיש לו בהתעסקות בטריאל, שכן בדוקטרינה זו יכולת הניתוח לדקויות היא סופר-חשובה להתקדמות.

שיטת הדרכה מתודית ויעילה
שיטת הדרכה מתודית ויעילה

אבל חוץ מהיותו מדריך מצוין, קודי ווב הוא גם אדם חברותי מאוד שנהנה לפתח שיחות עם כל רוכב אנדורו באשר הוא, ותמיד עם חיוך על הפנים. זה, אגב, דווקא כן אופייני לרוכבי אנדורו.

ישראל הופכת בעשור האחרון למעצמת אנדורו. כמויות אופנועי האנדורו שנמכרים פה, כמות רוכבי האנדורו הפעילים – בעיקר כתחביב לפנאי, כמות ההתעסקות סביב האנדורו, וגם דור העתיד שגדל פה – שחלקם יגיע לטופ העולמי. זה לא מפתיע, שכן יש לנו פה את התנאים המושלמים לרכיבת אנדורו. הגעה ארצה של רוכבי בסדרי גודל של קודי ווב, העברת חומר לרוכבים ושיפורם, הם נדבך נוסף בהתמקצעות התחום בישראל, ויוזמה מבורכת של אנשי Riders For Riders.

בשבוע הבא יגיע ארצה מנואל לטנביכלר הצעיר הכישרוני, דור שני לרכיבת אקסטרים-אנדורו תחרותית והבן של אנדראס לטנביכלר שניצח בעבר בארצברג-רודאו. יחד עם אנשי Riders For Riders, לטנביכלר יעביר סדרת הדרכות אקסטרים-אנדורו ברחבי הארץ אנחנו נהיה גם שם.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

BMW-F850GS-Teat-026

הרכיב ללא ביטוח – ישלם מיליון ש"ח פיצויים

הסיפור הזה, על פיצוי של יותר ממיליון ש"ח, מבהיר טוב מאוד מדוע לא רוכבים ובוודאי שלא מרכיבים ללא ביטוח חובה בתוקף; אנחנו לא מספיק עשירים כדי לרכוב ללא ביטוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO