דף הבית / חדשות / גרמניה פותחת במלחמה כנגד רעש אופנועים
Noise Camera 02

גרמניה פותחת במלחמה כנגד רעש אופנועים

גרמניה מעלה הילוך במלחמה נגד אופנועים רועשים ומעלה צעדים נגד הרוכבים, כולל הצעה לאסור רכיבה בימי שבתון

הצעה שהועברה לאישור ממשלת גרמניה מדברת על החמרת הצעדים והענישה כנגד אופנועים רועשים, לרבות איסור רכיבה בימי שבתון.

בשנים האחרונות מדינות אירופה עוסקות יותר ויותר בצעדי מניעה וענישה כנגד אופנועים רועשים. באנגליה רץ פיילוט של מצלמות אכיפה כנגד רעש, הדומות מאוד למצלמות אכיפת מהירות ומצוידות בחיישן קול המפעיל את המצלמה מעל דציבל מסוים. דיווחנו גם על התקנה בפועל של מצלמות כאלה בצרפת – מצלמות המדוזה. כעת המלחמה ברעש הגיעה גם לגרמניה, שם העלו השבוע להצבעה בפרלמנט מספר הצעות למלחמה כנגד הרעש.

הגרמנים רוצים לשלב את אותן המצלמות אכיפת רעש הפועלות באנגליה וצרפת, בעיקר במוקדים מרכזיים בערים. למעשה, מועצות מקומיות יכולות להגיש בקשה למימון פדרלי ולקבל תקציב לרכישה מיידית של המצלמות. השלב השני הוא הגבלת עוצמת הרעש של אופנועים חדשים ל-80dB – שהם פחות מ-25% מהעוצמה הנוכחית המעוגנת בתקנות זיהום האוויר. השלב השלישי הוא הגברת הסמכויות של שוטרים ופקחים והאפשרות שתינתן לאלו להחרים אופנוע שממנו בוקע רעש מוגזם והטלת קנסות חמורים על בעלי אותם אופנועים. הצעד הרביעי – ובעינינו המחמיר ביותר – הוא לשקול איסור גורף על תנועת אופנועים (וכלי רכב רועשים אחרים) בימי השבתון (ימי ראשון בגרמניה) וחגים, למעט אופנועים הפועלים על אנרגיה חליפית כגון חשמל.

לאחרונה העלינו בעמוד הפייסבוק שלנו פוסט של גולש, שמלין על הרעש האדיר בסביבתו מאופנועים נטולי משתיקים. הפוסט גרר תגובות רבות המצדיקות את הגולש. כבר כתבנו בידיעות הקודמות שכל פיילוט מוצלח שמתקיים באירופה יגיע בסופו של דבר גם אלינו. נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Honda-CB-R-Launch-036-1080x720

הונדה: בקרוב CB1000R חדש

הונדה שחררה טיזר שחושף את בואו של CB1000R חדש - הסופר-נייקד הגדול - בחודש הבא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO