דף הבית / חדשות / דוקאטי: בקרוב דזרט X בגרסת ראלי
Ducati Desert X Rally Spy (3)

דוקאטי: בקרוב דזרט X בגרסת ראלי

תמונות ריגול חדשות חושפות גרסת שטח חדשה של הדוקאטי דזרט X עם כנף קדמית גבוהה, בולמים משופרים, מושב ראלי ותוספות נוספות

זה לא סוד שבדוקאטי רוצים למכור לקהל הרחב את הדזרט X שאנתוני מיו רוכב עליו במרוצים. גרסת הראלי שנראית כאן תעשה בדיוק את זה.

הדוקאטי דזרט X צץ כקונספט שנועד לבחון את תגובות הקהל בתערוכת מילאנו 2019 כצאצא ישיר של הקאג'יבה אלפנט 900 שניצח את ראלי פריז דקאר בשנת 1990 ושוב בשנת 1994. למעשה, זהו האופנוע הראשון של דוקאטי עם חישוקי 21″ מלפנים ו-18″ מאחור, לטובת ולהדגשת ייעוד השטח והכניסה לסגמנט האדוונצ'ר-ראלי. בחנו אותו כשרק הגיע לארץ ואפילו קנינו אחד. לשנת 2023 הוא הספיק לקבל עדכונים קלים בדמות מערכת ניווט מובנית וגרפיקה שחורה.

כך ייראה הדוקאטי דזרט X בגרסת ראלי
כך ייראה הדוקאטי דזרט X בגרסת ראלי

תמונות ריגול שנחשפות באתר '1000ps' מראות שבדוקאטי עובדים על גרסה שמותאמת עוד יותר לשטח. השינוי הוויזואלי הבולט הוא הכנף הקדמית הגבוהה, שפחות מגבילה ברכיבה בתנאי בוץ לדוגמה מאשר הכנף הנמוכה והצמודה בגרסה הנוכחית. נראה שיש גם מיכל דלק שונה (לפחות בעיצוב), שאולי מחליף את מיכל האלומיניום הרגיש בנפילות. ייתכן שמדובר על מיכל מפלסטיק. המזלג הקדמי שונה, וכאן בתמונות הוא עם גימור מוזהב, בניגוד לשחור שקיים כיום. זה יכול לרמוז על מזלג – של קאיאבה – עם מהלך גלגל ארוך יותר (לעומת 230 מ"מ) ואולי גם רחב יותר (לעומת 46 מ"מ). שינוי מקביל יתבצע גם בבולם האחורי, כשנראה שברז כיוון עומס הקפיץ עבר לחלקו התחתון. המושב נראה גם שטוח יותר ומותאם לרכיבת שטח הדורשת יותר תנועה של הרוכב במישור האורכי, וגם שלדת הזנב צבועה כאן באדום, בניגוד לשחור.

אין פרטים נוספים בשלב זה והכל סגדר השערות. אך אנו כן יודעים לומר שגרסה נוספת של הדזרט X הייתה בקנה בדוקאטי כבר מתחרות הארצברג רודיאו, כאשר השמועות מדברות גם על גרסת 'S' עתידית עם בולמים חשמליים סמי-אקטיביים.

להערכתנו בדוקאטי יציגו את הדזרט X ראלי בקרוב מאוד, כחלק משישה האופנועים החדשים שיוצגו עוד השנה (ב-19 בספטמבר, 3 באוקטובר, 19 באוקטובר, 2 ו-7 בנובמבר) כזכור גרסת 30 מיוחדת כבר הוצגה למונסטר, כחלק מהשישה. עוד צפויים בדוקאטי להציג גרסה נוספת של הסופרספורט 950, סופרמוטרד חדש וגרסת גרנד-תורר של המולטיסטראדה שתצטרף למולטיסטראדה V4 ול-V4 ראלי החדש.

Ducati Desert X Rally Spy (1)

Ducati Desert X Rally Spy (3)

Ducati Desert X Rally Spy (4)

 

אנתוני מיאו והדזרט X בארצברג רודיאו
אנתוני מיאו והדזרט X בארצברג רודיאו

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן