דף הבית / חדשות / דוקאטי חוזרת ל-SS עם אופנוע ספורט חדש
ducati939ss-020

דוקאטי חוזרת ל-SS עם אופנוע ספורט חדש

דוקאטי מציגה, כצפוי, את ה-939SS - אופנוע ספורט שפוי לשימוש יומיומי בכביש הציבורי

בדוקאטי מחזירים שם מפואר מהעבר – ה-SS – ר"ת של SuperSport, שם שהיה מזוהה עם אופנועי הספורט של החברה בשנות ה-80 אל תוך שנות ה-90. החברה מציגה בקלן את ה-939SS – אופנוע ספורט שפוי לכביש הציבורי ולשימוש שאמור להיות נוח גם לשימוש יומיומי, בניגוד לפניגאלה שהוא אופנוע ספורט קצה.

דוקאטי 939SS
דוקאטי 939SS

כפי שהשם מרמז, המנוע הוא ה-939 שנלקח מההיפרמוטארד, טסטהסטרטה 11 מעלות בנפח 937 סמ"ק, המפיק 113 כ"ס ב-9,000 סל"ד ו-9.85 קג"מ, אם כי על פי דוקאטי 80% מהמומנט מתקבל כבר ב-3,000 סל"ד. כך או כך, בדוקאטי עשו את ההתאמות ולטענתם חלקים רבים במנוע הם ייחודיים לדגם והמנוע לא נלקח כמו שהוא. המנוע מגיע עם הזרקת דלק בעלת מצערות חשמליות (Ride-Be-Wire), ויש 3 מצבי ניהול מנוע – ספורט, כביש ואורבן.

המנוע משמש כגורם נושא עומס בשלדת מסבך המשולשים של דוקאטי, כשאליה מחוברת זרוע אחורית חד-צדית. הבולמים – מאחור בולם של זקס ומלפנים בולמים הפוכים של מרזוקי בקוטר 43 מ"מ. הבלמים הקדמיים בקוטר 320 מ"מ, עם קליפרים רדיאליים של ברמבו. המשקל המלא עומד על 210 ק"ג.

מבחינת אלקטרוניקה, ה-939SS מגיע עם מערכת ABS, בקרת החלקה בעלת 8 מצבים, צג LCD גדול, וכן הכנה לקוויקשיפטר – בדיוק כמו בהיפרמוטארד.

גרסת ה-S היוקרתית מגיעה עם בולמי אוהלינס מלפנים ומאחור (48 מ"מ מלפנים), מתכווננים באופן מלא, וכן עם קוויקשיפטר מקורי.

העיצוב – יפהפה. כמו דוקאטי, מזכיר את הפניגאלה, ולא בכדי.

תנוחת רכיבה זקופה יחסית - קליפ-אונים מעל למשולש העליון
תנוחת רכיבה זקופה יחסית – קליפ-אונים מעל למשולש העליון

מה שמעניין בסופרספורט 939 הוא שמדובר באופנוע חדש לחלוטין. הקונספט בהחלט מעניין, שכן מרוץ החימוש המטורף בקטגוריית אופנועי הספורט כמעט גרם לנו לשכוח שהכלים הללו מיועדים בראש ובראשונה לכביש הציבורי, וה-SS אמור לענות בדיוק על זה – מושב מדורג נוח, קליפ-אונים שיושבים גבוה מעל למשולש העליון, מה שאומר תנוחת רכיבה זקופה כפי שניתן לראות בתמונות, מנוע ידידותי וגמיש (בדקנו את זה כבר בהיפרמוטארד 939), ומיגון רוח מתכוונן לגובה.

אבל בכל זאת, קצת נראה לנו מוזר שיצרנית תפתח דגם כזה בלי פלטפורמה משותפת עם דגם נוסף, ולכן קבלו הימור לא מופרך בכלל – ה-939SS שהוצג עכשיו בקלן הוא בעצם האח הלבוש של המונסטר 939 שיוצג בחודש הבא במילאנו. תרשמו לפניכם.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Benelli TRK702

בנלי: בקרוב יוצג המחליף של ה-TRK502

בעתיד הקרוב יציגו בבנלי מחליף לרב המכר ה-TRK502, אשר ייקרא TRK552 ויקבל שדרוגים במנוע, במכלולי השלדה ובמערכות האלקטרוניות

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן