דף הבית / חדשות / דוקאטי מציגה פניגאלה 1299S בגרסת 90 שנה
image008

דוקאטי מציגה פניגאלה 1299S בגרסת 90 שנה

גרסת 90 השנה של הפניגאלה 1299S הוצגה בשבוע דוקאטי במיזאנו - גרסה מיוחדת לאספנים לכבוד 90 שנה לדוקאטי; שפע אלקטרוניקה והורדת משקל

דוקאטי מנצלת את שבוע דוקאטי העולמי – ההפנינג הדו-שנתי של דוקאטי ואוהדיה שנערך בסוף השבוע במיזאנו – כדי להציג גרסה מיוחדת ומשופרת למכונת הסופרבייק שלה, הפניגאלה 1299S Anniversario.

הגרסה המיוחדת – לכבוד 90 שנה למותג האיטלקי – לוקחת את הפניגאלה 1299S היוקרתי ומשדרגת אותו, בעיקר במערכות אלקטרוניקה ובמשקל, אך גם בסכמת צביעה מיוחדת ברוח אופנועי המרוץ של דוקאטי בסופרבייק וב-MotoGP.

בסיס האופנוע נשאר זהה. עדיין מדובר באותו מנוע וי-טווין המספק כ-205 כ"ס, אולם כל השאר שודרג ושופר. למעשה מדובר בתצוגת תכלית של דוקאטי, שמראה את יכולותיה בעיקר בתחום האלקטרוניקה. למעשה הפניגאלה 1299S החדש מתקרב מאוד לגרסת ההומולוגציה של הסופרבייק – הפניגאלה 1299R.

קייסי סטונר מציג את ה-1299S בגרסת 90 השנה לדוקאטי
קייסי סטונר מציג את ה-1299S בגרסת 90 השנה לדוקאטי

שפע אלקטרוניקה

בדוקאטי מציגים לראשונה את מערכת בקרת ההחלקה המשופרת של החברה – ה-DTC Evo (ר"ת Ducati Traction Control). מערכת זו משתמשת במצערות החשמליות של המנוע בנוסף לחיישנים נוספים שהותקנו על האופנוע כמו חיישני תאוצה וג'יירו, כדי לקחת את מערכת בקרת ההחלקה צעד אחד קדימה. כך למשל, מעתה בקרת ההחלקה תאפשר לסבסב את הגלגל האחורי כשהאופנוע בהטיה, מה שאומר שניתן להחליק את הגלגל האחורי תחת גז כדי להשתמש בהיגוי אחורי (דריפט). קרוב לוודאי שהמערכת תזלוג לכלים נוספים של דוקאטי בשנים הקרובות.

פרט לכך הפניגאלה 1299S החדש מציע בקרת ווילי (DWC), מערכת ABS של בוש המאפשרת שימוש ב-ABS בהטיה, מערכת לשליטה בבלימת המנוע (EBC – ר"ת Engine Brake Control), וכן קוויקשיפטר לשני הכיוונים – להעלאה ולהורדת הילוכים.

גם הבולמים של אוהלינס הם אלקטרוניים – סמי-אקטיביים מדגם Smart EC, והם משנים את התנגדותם לשיכוך תוך כדי רכיבה. כך למשל בעת בלימה חזקה הבולמים הקדמיים מתקשים, מונעים צלילה של הפרונט וכך שומרים על יציבות האופנוע.

בקרת החלקה מתקדמת שמאפשרת דריפטינג
בקרת החלקה מתקדמת שמאפשרת דריפטינג

אבל לא רק אלקטרוניקה

פרט למערכות האלקטרוניקה המתוחכמות, שהן למעשה המתוחכמות ביותר שיש לדוקאטי להציע נכון להיום, האופנוע שופר משמעותית גם במכלולי השלדה.

את הבולמים המתוחכמים של אוהלינס כבר הזכרנו, ואליהם מתווספים חישוקים קלים של מרצ'זיני. יש גם מערכת פליטה מטיטניום של אקראפוביץ' (המותג הסלובני האיכותי חוגג כעת 25 שנות פעילות), שמגיע כחלק מקיט מרוצים שגם מבטל את המראות והמחרשה. החיסכון במשקל ביחס לגרסת ה-S ה'רגילה' – 2.5 ק"ג.

האופנוע כאמור נצבע בסכמת הצביעה המסורתית של דוקאטי לסופרבייק ול-MotoGP, באדום-לבן-שחור, וגם מקבל חישוקים זהובים – בהתאם למסורת של דוקאטי עם כלים ייחודיים ויוקרתיים.

יוקרתי ויקר - תצוגת תכלית של דוקאטי
יוקרתי ויקר – תצוגת תכלית של דוקאטי

500 יחידות בלבד

הרוכב שהציג את ה-1299S החדש הוא לא אחר מקייסי סטונר, כאמור בסוף השבוע האחרון במסגרת שבוע דוקאטי העולמי שנערך במסלול מיזאנו. כחלק מתצוגת התכלית סטונר רכב על המסלול והציג את יכולות האלקטרוניקה בכל מה שקשור לדריפטינג.

ה-1299S במהדורת 90 השנה לדוקאטי ייוצר ב-500 יחידות בלבד, כשכל יחידה ממוספרת. מדובר אפוא בפריט אספנים יוקרתי ויקר. כמה יקר? 24 אלף פאונד הוא עולה בבריטניה.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן