דף הבית / חדשות / דוקאטי: נחשף אופנוע ה-MotoGP של 2020
Ducati-GP20-001

דוקאטי: נחשף אופנוע ה-MotoGP של 2020

נשק המרוצים של דוקאטי, אנדראה דוביציוזו ודניאלו פטרוצ'י לעונת 2020 נחשף ואיתו כל הנתונים

בדוקאטי חושפים את הדזמוסדיצ'י GP20, שיתמודד על אליפות ה-MotoGP בעונת 2020 יחד עם אנדראה דוביציוזו ודנילו פטרוצ'י.

האופנוע, שינסה יחד עם דובי ופטרוצ'י לנצח את הבלתי מנוצח מארק מרקז (שישתף פעולה עם אחיו אלכס ברפסול הונדה), אינו מהווה שינוי גדול לעומת ה-GP19 של העונה קודמת, דבר שמראה את הביטחון שיש לאנשי דוקאטי בפלטפורמה וברוכבים, כשהם – שלא יהיה ספק – מכוונים לכתר.

אנדראה דוביציוזו ודנילו פטרוצ'י
אנדראה דוביציוזו, דנילו פטרוצ'י והדוקאטי GP20

לדוקאטי דזמודיצ'י GP20 מנוע 1,000 סמ"ק המפיק מעל 250 כ"ס, היכולים להביא את 157 הק"ג היבשים למהירויות של מעל 350 קמ"ש. המנוע הוא V4 עם 90° בין הצילינדרים וארבעה שסתומי דזמודרומיקס לצילינדר. במערכת הדזמו גל הזיזים העילי אחראי באופן ישיר על פתיחה וסגירת השסתומים. המצערות חשמליות (Ride-by-Wire) ואובאליות, עם שסתומים אווירודינמיים לפגיעה מינימלית בזרימת האוויר לסעפת היניקה בשעה שהמצערת פתוחה לרווחה. ואם כבר סעפות יניקה – אז הסעפות כאן משתנות באורכן ובקוטרן בין סל"ד נמוך לבין סל"ד גבוה כדי לקרב את מהירויות זרימת האוויר לאופטימליות ולהגדיל את המילוי הנפחי ואת הטווח היעיל של המנוע. יש 2 מזרקים לכל צילינדר, על-מנת לספק את כמות הדלק בגדולה בסל"ד גבוה כזה. מערכת הפליטה היא של אקרפוביץ'.

מערכת המתלים היא של אוהלינס, כשמאחור הבולם מסוג TTX36. טכנולוגיית ה-TTX של אוהלינס מונעת את הוואקום הנוצר בחלק התחתון של הבוכנה בבולם בעת דחיסה מהירה, ולמעשה שומרת על לחצים כמעט קבועים בגוף הבולם – מעל ומתחת לבוכנה. המשמעות – פחות התנגדות לפעולת הבולם. מלפנים מותקן בולם הפוך של אוהלינס מסוג NPX25/30 עם תא לחץ פנימי וציפוי TiN להורדת חיכוך. הדיסקים הקדמיים עשויים מקרבון ובקוטר 340 מ"מ, ועליהם מורכבים קליפרים של ברמבו עם ארבע בוכנות. מאחור יש דיסק יחיד מפלדה ושתי בוכנות לקליפר.

בדוקאטי יתחילו את המסע לכתר האליפות ב-8 במרץ בקטאר, בסבב הראשון של עונת 2020.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

5-Club-2-wheels-19

בשישי: מועדון החמש ישיק 2 אופנועים משופצים

מועדון החמש יקיים מחר בפתח תקווה השקה חגיגית של וספה ופנטיק משוחזרים ומשופצים משנות ה-70 וה-80; הכניסה חופשית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן