דף הבית / חדשות / דו-גלגלי מתחבר לתקשורת בין רכבים
680

דו-גלגלי מתחבר לתקשורת בין רכבים

הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי שנחתם בין הונדה, ימאהה וב.מ.וו ייצור החל מ-2020 דו-גלגליים בטוחים יותר ומזהמים פחות

היום נעשתה היסטוריה: שלוש יצרניות האופנועים הגדולות – הונדה, ימאהה וב.מ.וו – הודיעו היום (ד') על שיתוף פעולה יוצא דופן שבמסגרתו יפתחו שלוש החברות יחד פרוטוקולים לדו-גלגלי בפורמט אחיד, כשהמטרה היא לשפר את בטיחות האופנועים והקטנועים דרך תקשורת בין רכבים.

מדובר על מערכות תחבורה אינטליגנטיות שיתופיות – (Cooperative-Intelligent Transportation Systems (C-ITS – שזה בעצם השלב הראשון בדרך לתקשורת V2V – רכב לרכב, כשכאן כמובן מדובר על אופנוע לאופנוע. שלוש החברות יעבדו יחד על מנת לפתח פרוטוקול אחיד שייקרא בשם הכללי (Connected Motorcycle Consortium (CMC, ודרכו יוכלו לפתח תוכנות ומכשירים כאלו ואחרים אשר ידברו בשפה זהה, כשמטרתם כאמור צמצום זיהום האוויר ושיפור הבטיחות האקטיבית של דו-גלגלי. האופנועים הראשונים של שלוש החברות המצוידים במערכות כאלו מתוכננים לצאת ב-2020. שלוש החברות קוראות גם ליצרניות נוספות להצטרף למיזם ולצור פרוטוקול אחיד באופנועים, בדומה למה שקורה בתחום הרכב.

המשמעות של צעד כזה ופיתוח תקשורת V2V היא בעיקר בטיחותית, שכן בעתיד, כשאופנועים יוכלו לתקשר אחד עם השני או עם כלי רכב אחרים, ניתן יהיה למשל לקבל מידע תוך כדי תנועה על מפגעים בכביש, על פקקי תנועה או על סכנה בטיחותית כזאת או אחרת, ועל ידי כך למנוע הלכה למעשה תאונות דרכים. כמובן שהדרך עוד ארוכה מאוד ואנחנו רק בתחילתה, בטח כשמדובר בדו-גלגלי, אולם ההתפתחות המהירה של הטכנולוגיה יחד עם הטכנולוגיה הקיימת כבר בתחום הרכב עשויה לגרום לכך שתוך שנים ספורות נתחיל לראות פיתוחים טכנולוגיים כאלה גם בדו-גלגלי.

בהחלט מעניין, ואף נושא בשורה חשובה.

טקאאי קימורה (ימאהה), טטסואו סוזוקי (הונדה) וקארל ויקטור שרל (ב.מ.וו)
טקאאי קימורה (ימאהה), טטסואו סוזוקי (הונדה) וקארל ויקטור שרל (ב.מ.וו)

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן