דף הבית / חדשות / דיימון: כל אופנועי העל החשמליים נמכרו
hypersportpro-9700

דיימון: כל אופנועי העל החשמליים נמכרו

חברת דיימון מכרה את כל המקבץ הראשון בתוך ימים ספורים, והיא נערכת להגדלת הייצור של אופנוע הספורט החשמלי שלה

אופנוע העל החשמלי של דיימון הקנדית – עם נתונים של 214 כ"ס, 320 קמ"ש, 199 ק"ג וטווח נסיעה משוער של 480 ק"מ – מכר את כל המקבץ הראשון שלו בתוך ימים ספורים.

דיימון היפרספורט פרו
דיימון היפרספורט פרו

הדיימון היפרספורט פרו הוצג לעולם בסוף 2019, והוא מציג יכולות טכנולוגיות מרשימות ביותר, בטח כשמדובר ביצרנית צעירה. נתוני המנוע והטווח המוזכרים לעיל מרשימים מאוד, כמו גם יכולת ההאצה ל-100 קמ"ש בתוך 3 שניות. נתונים של אופנוע-על בחבילה שקטה, נטולת מזהמים – חשמלית לגמרי. בדיימון מכרו את כל 25 האופנועים הראשונים שלהם בתוך ארבעה ימים בלבד, במחיר שמתחיל ב-40,000$. החברה מתכוונת להכפיל את כמות העובדים במפעל ומכוונת לייצור של 1,500 יחידות בשנה.

חברת הסטארט-אפ (ועכשיו גם אופנועים) הקנדית Damon מתגאה במערכת ה-CoPilot (טייס משנה), המשלבת ארבע מערכות רדאר משולבי מצלמות וחיישנים באופנוע – אחד מכל צד, מלפנים ומאחור – במטרה לתת כיסוי של 360° סביב האופנוע והרוכב. המידע משודר לענן מיוחד שמנתח את מיקום האופנוע ומהירותו לעומת סכנות המתקרבות ומסוגל לנטר עד ל-64 אובייקטים במקביל. התרעה על גורמי סכנה תגיע דרך רטט בידיות הרוכב, הבהוב במראות הצד (שיסונכרנו עם המצלמה האחורית) ומידע ויזואלי במשקף הקדמי. בלוח השעונים תשודר גם התמונה מהמצלמה האחורית. המידע מהרכיבה, אגב, יישלח וינותח תמידית בענן, על מנת ליצור מערכת לומדת שיודעת להתפתח ולהתקדם כל הזמן.

עוד תחום שבולט באופנוע של דיימון הוא אפשרות התאמת האופנוע לרוכב עצמו דרך ארגונומיה מותאמת אישית. בעזרת תפעול חשמלי ניתן יהיה לכוון את המשקף הקדמי, הכידון, המושב ורגליות הרוכב.

בדיימון מציגים אופנוע שנראה ספורטיבי ומרשים ומציג נתונים (על הנייר) ללא תחרות, וכל זה באריזה חשמלית. יהיה מסקרן לראות מה עוד יצא מהידיים של הקנדים.

damon-motorcycles-hypersport-electric-motorcycle-8735

Damon-Hypersport-Electric-Motorcycle-1636

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

2 תגובות

  1. Avatar

    עיצוב מרהיב. נתונים מדהימים. מחיר של אפריקה טווין או GS.( בישראל).
    כזה אני רוצה!

  2. Avatar

    אם יהיה יבוא לארץ , במחיר שפוי, אני בטוח קונה. כזה , נשמע כמו האופנוע המושלם.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן