דף הבית / ספורט / סיקורים / דקאר: פרייס פותח פער בסטייג' התשיעי
133085_Toby_Price_KTM_450_RALLY_Dakar_2016

דקאר: פרייס פותח פער בסטייג' התשיעי

טובי פרייס ממשיך לרכב ולנווט היטב, ומנצל את התקלות של גונקלבס כדי לפתוח פער בראשות הדירוג

הסטייג' התשיעי של דקאר 2016 היה חם. עד כדי כך חם שהוא הופסק בנקודת הביקורת השנייה, אחרי כמחצית מהספיישל שאורכו המקורי היה 285 ק"מ בלבד, וזאת בשל רוכבים שהותשו לחלוטין מהחום הכבד. יום קצר – הקצר ביותר בדקאר 2016, אבל עבה – זהו היום השני של סטייג' המרתון השני, ותוואי השטח כלל דיונות חול טובעניות ותובעניות של פיאמבלה. המתחרים יצאו לסיבוב שהתחיל והסתיים בבלן, וזאת אחרי שביממה האחרונה לא ראו את צוותי הסיוע שלהם ולא שמעו מהם, כך שנאלצו לטפל בכלים לבדם.

מי ששלט היום בסטייג', כמו בכל הסטייג'ים האחרונים, הוא רוכב ק.ט.מ טובי פרייס (ק.ט.מ מס' 3), שמתגלה כרוכב קשוח במיוחד כשזה נוגע לקרקע רכה וניווטים. פרייס האוסטרלי סיים את הספיישל (כאמור עד CP2) בזמן של 2:24 ש', שהם 7 דקות תמימות לפני הרוכב שהגיע שני היום – קווין בנווידס הארגנטינאי על ההונדה של קבוצת הונדה דרום-אמריקה. פרייס מגדיל את הפער שלו בראשות הטבלה ל-24 דקות תמימות מהמדורג שני – סטפן סוויטקו הסלובקי.

ולהיכן נעלם פאולו גונקלבס? ובכן, המתחרה של פרייס עד כה ומי שהיה צמוד אליו בדירוג הכללי, סבל היום מחור ברדיאטור שגרם לו להאט משמעותית ואף לעצור ב-CP2 כדי לנסות ולתקן את התקלה (כזכור – סטייג' מרתון ואסור לו לקבל סיוע מהצוות). גונקלבס אמור היה לפרוש, אולם זכה מההחלטה לסיים את הספיישל בנקודת הביקורת השנייה, וכשיגיע למחנה הלילה יוכל להחליף את הרדיאטור ולחזור למשחק – כמובן בפער גדול מפרייס. כך או כך, התקלה הזו גרמה לו לאובדן זמן רב, ולמעשה אם לא יקרה משהו בלתי צפוי – התואר ילך השנה לפרייס.

לאיה סאנז - תמונה מדהימה של רוכבת מדהימה
לאיה סאנז – תמונה מדהימה של רוכבת מדהימה

במקום השלישי היום מסיים סטפן סוויטקו המצוין, קצת יותר מ-10 דקות אחרי פרייס. גם הפער הזה עוזר לפרייס לבסס את מקומו הראשון בדירוג הכללי, שכן כאמור סוויטקו הוא השני בדירוג. רביעי מסיים פבלו קאנטנילה על ההוסקוורנה, שממוקם שלישי בדירוג הכללי, חמישי בראבק האמריקאי על ההונדה ושישי אנטוני מיאו על הק.ט.מ, שממוקם חמישי בדירוג הכללי, מיד אחרי בנווידס.

לאיה סאנז סיימה את הספיישל המתיש במקום ה-13, קצת יותר מ-24 דקות אחרי פרייס, והיא עולה למקום ה-13 בדירוג הכללי, שעה וחצי אחרי המוביל. מדהימה אחת.

מחר עוד יום קשה בדיונות של פיאמבלה, עם מסלולים שונים לנהגים ולרוכבים. האופנועים והטרקטורונים ירכבו 283 ק"מ בקטעי קישור ועוד 278 ק"מ בספיישל קשה, הכולל דיונות, טמפרטורה גבוהה וקושי בניווט. הדקאר במיטבו.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Ran-Yochay-WCR-Donington-07

רן יוחאי מסיימת 5 בסבב אליפות העולם בדונינגטון

רן יוחאי בהישג חסר תקדים: מסיימת במקום השישי והחמישי בסבב השני של אליפות העולם במרוצי ...

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן