דף הבית / גריד / דרכון זר: ישראלים במוטוקרוס האומות
11181742_1188178464542299_2188775256511932955_n

דרכון זר: ישראלים במוטוקרוס האומות

שלושה ישראלים השתתפו בסוף השבוע במוטוקרוס האומות - התחרות המוטוקרוס הבינלאומית שבה לכל מדינה יש נציגים

צילום גלריה: גל גונן

גם השנה יצאה נבחרת ישראלית למוטוקרוס האומות. בקצרה נספר שמוטוקרוס האומות היא תחרות הנערכת פעם בשנה, ושבה מתחרות נבחרות רשמיות של מדינות שונות על התואר האליפות, ב-3 קטגוריות שונות – עד 250 סמ"ק, עד 450 סמ"ק, וקטגוריה פתוחה. השקלול של שלוש הקטגוריות מזכה את הנבחרת בניקוד, ועל פי הניקוד נקבעת האלופה. המדינות החזקות באופן מסורתי הן ארה"ב, צרפת ובלגיה, כשבשנה שעברה נבחרת צרפת זכתה בתואר. בשנתיים האחרונות הקרב העיקרי הוא בין ארה"ב לצרפת.

נבחרת ישראל משתתפת בתחרות מוטוקרוס האומות בשלוש השנים האחרונות, כשהשנה נבחרו לייצג את ישראל 3 רוכבים – אריאל דדיה, גב סלע וגל חסון. את הקבוצה ניהל, כמו תמיד, רז הימן. זה המקום לציין ששלושת המתמודדים, המייצגים את המדינה תחת המטרייה של מ.מ.ס.י – שהיא נציגת ה-FIM בישראל, נושאים בהוצאות התחרות בעצמם, וזה כולל רישיון מרוצים בינלאומי, טיסות ושהות במדינה שבה נערכת התחרות. מדינת ישראל לא משתתפת בהוצאות של הספורטאים הישראליים שמייצגים אותה.

3 הוסקוורנות 2016
3 הוסקוורנות 2016

השנה רכבו שלושת הישראלים על אופנועי הוסקוורנה, כשאריאל דדיה וגב סלע רוכבים על FC250 מרובע פעימות, ואילו גל חסון רוכב על TC250 דו-פעימתי. האופנועים הגיעו חדשים לחלוטין עם אפס קילומטר, והרוכבים הכינו אותם למרוץ – כל אחד על פי דרישותיו.

המסלול הצרפתי שאורכו כ-2 ק"מ כלל השנה עליות וירידות אימתניות, עם סטפ-אפים וסטפ-דאונים רבים – לא משהו שהישראלים רגילים אליו. בנוסף, הקרקע ביום הראשון הייתה רוויית מים בגלל גשמים שירדו, כך שהיא הייתה יותר עיסה ופחות קרקע, עם קוליסים גבוהים. תנאי רכיבה קשים ביותר בעבור מי שלא רגיל להם.

40 דקות – זה זמן האימון שניתן למתחרים כדי ללמוד את המסלול ולכוון את האופנועים. שלושת הישראלים רכבו, קלטו את פערי הרמות האדירים, והחליטו לרכוב חלק ולעשות את המקסימום כדי לסיים בכבוד ולהחזיק את כל זמן המרוץ.

אריאל דדיה
אריאל דדיה

ביום המרוצים הראשון התקיימו מקצי חצאי הגמר, שבהם 36 מתחרים בכל מקצה. המרוצים נמשכים 20 דקות ועוד 2 הקפות, כלומר כ-24 דקות. זמני ההקפה של הרוכבים המהירים מאליפויות העולם עמדו על כ-1:48 עד 1:50 דק', ושלושת הישראלים רכבו כחצי דקה לאט יותר להקפה. בסופו של יום סיים אריאל דדיה במקום ה-32 בקטגוריית 250 סמ"ק, גל חסון 34 ב-450 סמ"ק, וגב סלע 34 בפתוחה. השלושה ייצגו את ישראל בכבוד, וכך אמר להם גם יו"ר ה-FIM. אין ספק שגם אם אנחנו רחוקים שנות אור מהרמה האירופאית או העולמית, אנחנו צריכים להשתתף במוטוקרוס האומות ובמרוצים בינלאומיים בכלל על מנת להיחשף למה שקורה בעולם ולצבור ניסיון שעשוי לקדם את הספורט בארץ.

בין שתי הגדולות שוב הייתה זו צרפת שניצחה, זו השנה השנייה ברציפות.

דגל ישראל במוטוקרוס האומות
דגל ישראל במוטוקרוס האומות

 

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Ducati 750 Sport

נוסטלגיה: דוקאטי 750 ספורט

דוקאטי ייצרו במשך שנתיים דגם מקביל לפאזו המוכר, דגם שאף הגיע לישראל ונמכר במספר יחידות; כבונוס, קבלו וידאו של טל שביט בוחן את הדוקאטי 750 ספורט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO