דף הבית / מגזין / האופנועים הגדולים של 2022
Yamaha-MT-10-2022-Launch-007

האופנועים הגדולים של 2022

שנת 2022 הסתיימה, וזה הזמן, כמו בכל שנה, לבחור את אופנועי השנה - האופנועים החדשים החשובים, המעניינים והמלהיבים של השנה החולפת

שנת 2022 הייתה השנה טובה לשוק הדו-גלגלי הישראלי, עם המשך הגידול בשוק המקומי ועם שיא מכירות חדש – יותר מ-21 אלף אופנועים וקטנועים. אחרי משבר הקורונה, הספקנו לרכוב השנה על כלים מעניינים ומלהיבים – חלקם אף חשובים. כמו בכל שנה, גם השנה אנחנו מסכמים את האופנועים והקטנועים הגדולים של השנה – החל מאופנועי השנה של פול גז ושל עולם הרכב של ערוץ ספורט 5, שאותם אתם בחרתם, ועד כלים מעניינים או מלהיבים שנהנינו לרכוב עליהם. 

בלי יותר מדי דיבורים, קבלו את אופנועי השנה של 2022:

דוקאטי דזרט X

דוקאטי דזרט X - אופנוע השנה של פול גז (צילום: אופק דנון)
דוקאטי דזרט X – אופנוע השנה של פול גז (צילום: אופק דנון)

אופנוע השנה של גולשי פול גז ועולם הרכב של ערוץ ספורט 5. זו הפעם הראשונה שבדוקאטי מייצרים אופנוע אדוונצ'ר-ראלי עם חישוקי "21 ו-"18, והצליח להם מעל למצופה עם הדזרט X. המנוע הוא ה-L-טווין 937 סמ"ק המוכר מדגמים אחרים של דוקאטי ומפיק 110 כ"ס, השלדה והמתלים מותאמים לרכיבת שטח חזקה, האלקטרוניקה מתקדמת מאוד לסגמנט, והעיצוב המיוחד הוא הומאז' לקאג'יבה אלפנט המיתולוגי שניצח בראלי דקאר ב-1990 וב-1994.

 

אפריליה טוארג 660

אפריליה טוארג 660 (צילום: רונן טופלברג)
אפריליה טוארג 660 (צילום: רונן טופלברג)

נישאר באדוונצ'רים. אחרי צמד ה-RS660 והטואונו 660 של השנה שעברה, ל-2022 שחררו באפריליה את הטוארג 660 – גרסת האדוונצ'ר-ראלי על בסיס מנוע ה-660 החדש. מנוע חזק וגמיש, שלדה ומתלים טובים, אלקטרוניקה מתקדמת לסגמנט האדוונצ'ר-ראלי הבינוני, וגם עיצוב מיוחד, הפכו את הטוארג 660 לאופנוע חשוב בסגמנט – במיוחד בשוק הישראלי, שאוהב את האדוונצ'ר שלו עם יכולות שטח אמיתיות.

 

CFMOTO 800MT

CFMOTO 800MT - אדוונצ'ר-כביש מצוין ב-65 אלף ש"ח (צילום: ערן שלמה)
CFMOTO 800MT – אדוונצ'ר-כביש מצוין ב-65 אלף ש"ח (צילום: ערן שלמה)

עדיין אדוונצ'רים, אבל הפעם לכביש. ה-CFMOTO 800MT שהגיע ארצה השנה הוא אופנוע חשוב מאוד, גם מפני שזה האופנוע הסיני מהאיכותיים ביותר שנראו פה, כשהוא סוגר את הפער ממותגים גדולים ומוכרים, עם מנועו של הק.ט.מ 790 אדוונצ'ר, מכלולי שלדה טובים ואלקטרוניקה מודרנית, וגם כי מחירו עומד על 65 אלף ש"ח – מה שהטפך אותו לקנייה מוצלחת ביותר.

 

ימאהה MT-10

ימאהה MT-10 - אחד מאופנועי הכביש היותר מוצלחים
ימאהה MT-10 – אחד מאופנועי הכביש היותר מוצלחים

במעבר חד לכביש. הימאהה MT-10 הוא אופנוע שאהבנו מאוד בדור הראשון של 2016 ו-2017, ול-2022 בדור השני הוא הופך להיות טוב יותר: חזק יותר עם 165 כ"ס, אלקטרוני הרבה יותר על כל מה שמקובל בסופר-נייקדים ויותר, עם עיצוב מיוחד ופיצ'רים מגניבים כמו סאונד יניקת אוויר מתיבת האוויר אל ראש הרוכב, עם דינמיות מהטובות שיש ועם קלות רכיבה. אחד מאופנועי הכביש היותר מוצלחים שיש על הכבישים.

 

טריומף ספיד טריפל 1200 RR

Triumph-Speed-Triple-1200RR-Launch-004

הספיד טריפל 1200 RR של טריומף לוקח את ה-RS הסופר-נייקד, מוסיף עליו עיצוב רטרו-מודרני מיוחד, תנוחת רכיבה ספורטיבית, וגם בולמים חשמליים סמי-אקטיביים של אוהלינס, והתוצאה היא אופנוע מיוחד מאוד עם ביצועים סופר-גבוהים, עם אלקטרוניקה מתקדמת, ועם המון סטייל ייחודי ל-RR.

 

ימאהה טימקס 560

ימאהה טימקס 560 - המלך של המקסי-סקוטרים
ימאהה טימקס 560 – המלך של המקסי-סקוטרים

ממציא קטגוריית המקסי-סקוטרים, הימאהה טימקס, מקבל ל-2022 עדכון שעיקרו מתיחת פנים משמעותית, כשלמעשה מדובר בעיצוב חדש לגמרי, שיפורי מכלולים והתנהגות, וכן עדכוני אלקטרוניקה חשובים והכרחיים שמביאים אותו לעמוד בחזית הסגמנט, למשל עם מסך TFT מודרני. הדור השמיני של הטימקס ממשיך להיות סמל סטטוס, וכמעט 900 יחידות ממנו נמכרו בישראל בשנת 2022.

 

הונדה ADV350

הונדה ADV350
הונדה ADV350

 

ואם כבר קטנועים, אז ה-ADV350 החדש של הונדה הוא סיפור הצלחה גדול. על פלטפורמת הפורצה 350 הסופר-מוצלח בנו בהונדה עבודת גוף של קטנוע אדוונצ'ר כצו האופנה האחרונה, ועם מתלים ארוכי מהלך וצמיגים כאילו דו-שימושיים – הוא גם יכול לעשות שבילים קלים. נתוני המכירות מוכיחים שהצליח להונדה בגדול.

 

רויאל אנפילד מטאור 350

רויאל אנפילד מטאור 350 (צילום: אופק דנון)
רויאל אנפילד מטאור 350 (צילום: אופק דנון)

רויאל אנפילד נמצאת בתקופה טובה, והכניסה המסיבית לישראל בסוף 2021 עם דל"ב מוטוספורט באה בדיוק בזמן למותג. אחד הדגמים שאחראים להצלחה המסחררת של רויאל אנפילד בישראל הוא המטאור 350 – אופנוע קלאסי פשוט עם מנוע 350 סמ"ק, שבמחיר של 25 עד 27 אלף שקלים הוא עסקה מעולה ואף תחליף לקטנוע לשימושים יום-יומיים עם הרבה סטייל.

 

אינדיאן צ'יף דארק הורס

אינדיאן צ'יף דארק הורס (צילום: אופק דנון)
אינדיאן צ'יף דארק הורס (צילום: אופק דנון)

מהקרוזר הקטן ביותר לקרוזר הגדול ביותר – אינדיאן צ'יף דארק הורס. המנוע החדש הקל יותר בעשרות קילוגרמים נותן לצ'יף הקלאסי זריקת מרץ חשובה. הצ'יף מגיע עם אלקטרוניקה מתקדמת, ובעיקר עם המון סטייל ייחודי לאינדיאן – בעיקר בגרסת הדארק הורס העירומה והשחורה.

 

הונדה CB750 הורנט

הונדה CB750 הורנט
הונדה CB750 הורנט

ה-CB750 הורנט הוא האופנוע הראשון על פלטפורמת ה-750 החדשה של הונדה שמתחרה ראש בראש במשפחת ה-MT-07 של ימאהה, והוא אופנוע מוצלח מאוד. עם מנוע טווין המפיק 92 כ"ס, עם התנהגות טובה מאוד והרבה פאן-פקטור, ועם אלקטרוניקה מתקדמת לסגמנט – הוא מציב רף חדש בנייקדים הבינוניים הזולים, והוא הולך להיות להיט מכירות בישראל ובעולם.

 

צ'אנג ג'יאנג פקין אקספרס

צ'אנג ג'יאנג פקין אקספרס (צילום: אופק דנון)
צ'אנג ג'יאנג פקין אקספרס (צילום: אופק דנון)

אנחנו חייבים לציין שכמה ימי רכיבה על האופנוע עם הסירה של צ'אנג ג'יאנג – הפקין אקספרס – העלו לנו הרבה מאוד חיוכים. הוא איטי, הוא כבד, הוא מסורבל ואין בו שום דבר שמזכיר דינמיות, אבל הוא מיוחד, הוא מאובזר מאוד, והוא מביא סטייט-אוף-מיינד מיוחד שמעט מאוד אופנועים מסוגלים לספק. הוא גם אופנוע טיולים לא רע למשפחה קטנה.

 

אנרג'יקה אקספיריה

אנרג'יקה אקספיריה - קפיצת מדרגה משמעותית
אנרג'יקה אקספיריה – קפיצת מדרגה משמעותית

נעבור לכלים חשמליים. על האקספיריה של אנרג'יקה כתבנו שהוא קו פרשת המים. האופנוע הזה הוא קפיצת מדרגה חשובה בטווח הרכיבה ובמיוחד בזמני הטעינה. עם טעינה מהירה של 24 קילוואט בעמדת טעינה של רכב פרטי, אפשר למלא את הסוללה תוך פחות משעה ולקבל עוד כמעט 200 ק"מ של רכיבה. חוץ מזה הוא אדוונצ'ר-כביש מעולה – חזק, נוח, מתנהג מצוין, ובעל עיצוב איטלקי סקסי. אחד החשמליים החשובים של התקופה.

 

זירו DSR/X

זירו DSR/X
זירו DSR/X

גם הזירו DSR/X הוא אדוונצ'ר חשמלי חדש – מבית זירו האמריקאית. על בסיס ה-SR/F וה-SR/S בנו בזירו אדוונצ'ר מודרני עם מנוע חזק יותר, עם אלקטרוניקה מתקדמת מאוד, עם מכלולים טובים ועם התנהגות מעולה. טווח הרכיבה וזמני הטעינה סבירים, והוא עדיין לא פתרון לרכיבה ארוכה טווח, אבל זה בהחלט אופנוע מעולה שלוקח את זירו שלב אחד קדימה בתחום החשמלי, ועם חישוקי "19 ו-"17 יש לו גם יכולות שטח. מרתק לראות את התהליך.

 

ב.מ.וו M 1000 R

ב.מ.וו M 1000 R - מכונת על! בקרוב בפול גז
ב.מ.וו M 1000 R – מכונת על! בקרוב בפול גז

רגע לפני שמסיימים, קבלו טיזר ל-2023: הב.מ.וו M 1000 R החדש, עליו רכבנו בחודש שעבר בספרד, הוא חתיכת אופנוע כביש מטורף. למעשה, זהו S 1000 RR ברמת גימור M – רק עם כידון שטוח ותנוחה זקופה יותר. המנוע מפיק 208 כ"ס, האלקטרוניקה גם היא מגיעה ישירות מה-S 1000 RR וכוללת את כל הבקרות המודרניות כולל סלייד ודריפט, והביצועים מטורפים ושמים אותו בטופ של הסופר-נייקדים לצד יצירות כמו דוקאטי סטריטפייטר V4. מכונת-על במקסימום. בקרוב בפול גז.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

2025 GASGAS TXT GP 300

גאס גאס מציגה את דגמי הטריאל של 2025

בגאס גאס מציגים את דגמי 2025 של ה-TXT RACING ו-TXT GP עם המשך האבולוציה והשיפורים לדור האחרון של אופנועי הטריאל שהוצג ב-2023

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן