דף הבית / חדשות / האם ועדת הכספים תצא בחקיקה להורדת המס לאופנועים?
honda desert moon event

האם ועדת הכספים תצא בחקיקה להורדת המס לאופנועים?

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, פנה לרשות המסים בדרישה להמשך טיפול בהורדת המס לאופנועי A1 טרם מהלך חקיקה בכנסת

ח"כ הרב משה גפני, יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, פנה בימים האחרונים אל העומד בראשות רשות המסים, משה אשר, בדרישה להתקדם עם מהלך הורדת מס הקנייה על אופנועים וקטנועים בקטגוריית הרישוי A1 (עד 47.6 כ"ס). הפנייה התבצעה לאחר שרשות המסים לא עמדה בלוח הזמנים שנקבע בחודש נובמבר האחרון, אז התקיימה ישיבה של ועדת הכספים שבה בין היתר נטל חלק ראש רשות המסים, ושבה הוחלט כי עד 1.2.18 תגיש רשות המסים מסמך עם הצעה להורדת מס הקנייה לאופנועים וקטנועים בקטגוריית הרישוי A1, וזאת על מנת שוועדת הכספים לא תפנה להליך חקיקה בכנסת.

משלא התקבלה שום תשובה מרשות המסים, פנה כאמור יו"ר ועדת הכספים, שבועיים לאחר המועד שנקבע, אל ראש רשות המסים, ודרש את התקדמות בנושא. יו"ר ועדת הכספים ציין שבמידה והנושא לא יתקדם, הוועדה תפנה כאמור להליך חקיקה שבמסגרתו מס הקנייה לאופנועים וקטנועים בקטגוריית הרישוי A1 ירד.

ח"כ גפני כתב במכתבו: "הוראת השעה של הרשות, שנתבקשנו לאשר הביאה להפחתת שיעורי המס לקטנועים עירוניים בעלי הספק נמוך, ולייקור בשיעור המס על אופנועים עוצמתיים. חברי הוועדה ואנוכי סברנו שאחוזי המס החלים על הכלים הבינוניים גבוהים מדי ונוצרת פגיעה במשתמשי הרכב הדו־גלגלי, שלכאורה יש לעודד שימוש בו בזכות יתרונו בהפחתת גודש. כמו כן, סברנו שהעלאת המס לכלים הכבדים גבוהה מדי. בשל כך אנוכי, ח"כ מיקי לוי וח"כ מיקי רוזנטל הגשנו רביזיה לאישור הצו. ב־15 בנובמבר סוכם שנחזור בנו מהרביזיה, ואתה הבטחת שעד 1 בפברואר 2018 נקבל מהרשות עקרונות לרפרומה וקידומה של חקיקה בנושא. מאז ועד היום לא חזרתם אלינו".

רשות המסים ענתה בתגובה: "כפי שסוכם, רשות המסים בוחנת, בתיאום עם משרד התחבורה, הצעות בעניין יישום מיסוי ירוק של רכב דו-גלגלי. עם סיום העבודה בעניין, העקרונות יוצגו ליו"ר ועדת הכספים".

כזכור, באוגוסט 2015 בוצעה רפורמה מקיפה במס הקנייה לאופנועים וקטנועים, שהפכה להיות דיפרנציאלית – לפי נפח מנוע והספק מקסימלי, וכן ביטלה את ההבדלים במס הקנייה בין אופנועים לבין קטנועים. כמעט שנה לאחר מכן, ביולי 2016, הוחלט בוועדת הכספים ובמשרד האוצר על הוראת שעה שבמסגרתה ירד מס הקנייה לדו-גלגלי בנפח 125 סמ"ק מ-40% ל-25%. חברי ועדת הכספים דרשו להרחיב את הורדת מס הקנייה גם לדו-גלגלי בקטגוריית A1, וכאמור דיון נוסף על הנושא התקיים בנובמבר האחרון.

סביר מאוד להניח שעם הלחץ הכבד של ועדת הכספים על רשות המסים, הכולל כאמור מהלך חקיקה בכנסת, נראה בקרוב הורדת ניסוי שם גל דו-גלגלי בקטגוריית הרישוי A1. נמשיך כמובן לעדכן.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Triumph Spees Triple 1200 2021 - 2

טריומף מחדשים את הספיד טריפל לשנת 2021

בטריומף עובדים על גרסת 1,200 סמ"ק לסופר-נייקד שלהם - הספיד טריפל - שייכנס ראש בראש מול דוקאטי, אפריליה וק.ט.מ

5 תגובות

 1. Avatar

  תכננתי לקנות בחודש הקרוב אופנוע חדש מהקטגוריה הזו.. שווה לי לחכות או שזה יקרה רק בעוד שנה?

 2. Avatar

  האם והאם והאם!? שום דבר לא יקרה במדינת רודפי הבצע, דיבורים כמו חול ואין מה לאכול! הם לא רוצים אופנועים על הכבישים ,הם רוצים נתינים מיואשים וסובלים בפקקים ובכל מקום אפשרי אחר, כי נתינים ישראלים סובלים ומיואשים, בניגוד לאזרחי ארצות אחרות ,הם נתינים נוחים לגחמות השילטון.

 3. Avatar

  למה הביטוח לא זז?

 4. Avatar

  "למה הביטוח לא זז"? קרא התגובה שמעליך! התזוזה היחידה שלו יכולה להיות רק מעלה.

 5. Avatar

  הפיתרון: אני קונה אופנעים רק חדשים ורק במזומן בחו"ל. חוצה יבשות ומוכר.
  המחיר: שליש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO