דף הבית / חדשות / האם מותר לצאת לרכוב בימים אלו? ידיעה מעודכנת
Honda-CB500X-2019-002

האם מותר לצאת לרכוב בימים אלו? ידיעה מעודכנת

המציאות החדשה שמגבילה אותנו בכל מיני צורות מעלה שאלה אחת בוערת - האם מותר בכלל לצאת לרכוב?

משרד הבריאות מפרסם הנחיות לשגרה החדשה המתעדכנות באופן תדיר. אבל מה לגבי רכיבה על אופנוע?

מציאות הקורונה החדשה מחייבת את כולנו באימוץ הנהלים החדשים שנועדו, בראש ובראשונה, לשמור עלינו ועל משפחותינו. בהגדרות החדשות נכתב: "אין לצאת מהבית, למעט במצבים המחייבים זאת". ברור לכולנו על מה מדובר ולא נרחיב על זה כאן. נתמקד בעולם הקטן שלנו – האם מותר לרכוב על אופנוע כביש או שטח לשם הפנאי ובכלל?

ראשית, וזה ברור מאליו, רוכבים הנדרשים להגיע למקומות חיוניים מבחינתם – כמובן שניתן לעשות את זה על-גבי האופנוע ככלי תחבורה, בדיוק כמו נסיעה ברכב. רכיבת הנאה בכביש או בשטח, לעומת זאת, נכנסת תחת הסעיף "תותר פעילות ספורט של עד שני אנשים, ככל הניתן קבועים, או של אנשים הגרים באותו המקום" (תקנה חדשה שנכנסה לתוקף הבוקר). כלומר, על פניו, אם רכיבה היא פעילות ספורט, אזי ניתן לצאת לרכוב, כשהנחיות המרחק המינימלי בין אנשים מתבצעות גם כך. לגבי הנסיעה עד לנקודת השטח – הקפידו שלא יהיו יותר משני אנשים ברכב שמוביל את האופנועים.

המלצה שלנו: קחו את התקופה הזאת ברצינות ו-#StayAtHome. אם בכל מקרה בחרתם לצאת – מי שחש לא בטוב, כמובן שלא יתעקש לצאת עכשיו לרכיבה פרטנית או קבוצתית. אם בכל זאת אתם רוכבים, תורידו שלב בעצימות ובסיכון. זה לא הזמן ליפול או להיפצע, מה גם שאם שברתם חלק באופנוע – לא בטוח שיהיו עכשיו חלפים במלאי. ראו את הצד החיובי בעניין – ניתן לטפל עכשיו בכל מיני דברים שרציתם באופנוע, או לנצל את הזמן ללמוד איך לטפל באופנוע בעצמכם.

הרכיבה עושה טוב לנפש, אין ספק. אך לא במחיר של סיכון הבריאות שלכם, של הסובבים אתכם או של אנשי הסיוע ורפואה שיצטרכו לפגוש את המתרסקים.

** עדכון 24.03.2020 **

על-פי ההנחיות החדשות מהיום, ניתן לצאת מהבית רק לצורך עבודה, קניית מזון או תרופות. את כל זה, כמובן, ניתן לבצע גם ברכיבה על אופנוע ככלי התחבורה. פעילות גופנית תותר רק למרחק של 50-30 מטרים מהבית. המשמעות היא שמעתה לא ניתן לצאת לרכיבת הנאה בכביש או בשטח. 

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

T9_02-U330141884244674C-U390266179985qvG-528x329@Gazzetta-Web_528x329

ימאהה: טרייסר 900 חדש בקרוב

ימאהה יציגו בקרוב מאוד את גרסת הטרייסר 900 החדשה לשנת 2021; לבינתיים קבלו תמונות ריגול מאיטליה

5 תגובות

 1. Avatar

  חוץ מהעובדה שמאוד לא כדאי להיפצע ולהגיע לבית חולים
  לא רואה בעיה ממשית שאדם יצא לרכב עם אדם נוסף כל עוד לא יפגשו אנשים בדרך, יתדלקו בשירות עצמי ויחזרו לביתם
  את מי הם מסכנים? הרי לא פגשו אף אחד בדרך

 2. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  מפונקים וטיפשים. שבו בבית. קצת איפוק
  ואם כבר יצאתם, אל תשתינו מהמקפצה, אל תיידעו אותנו ואל תפרסמו תמונות. וואו, כמה אגו.

 3. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  לא ממש ברור לי ממתי אופנוע נהיה ספורט? איזה חארטה. כמה נוח.זה כלי תחבורה, נקודה אופנוע מירוצים הוא ספרט. כל אופנוע שלר מתחרה הוא כלי תחבורה. צאו מהבועה שאתם יוצרים לעצמכם.

 4. Avatar

  קול בי קריינות ודיבוב
  אתה בנאדם ממורמר, מרגישים את זה על הטון הבכייני שלך. לא מעניין מה ברור לך ומה לא, מפונק וטיפש זה לגמריי אתה, רכיבה מוטורית זה לגמריי ספורט, זה שאתה רוכב כמו מסכן ולא מאתגר את עצמך וקובע עבודות על סמך שום ידע בסיסי ברכיבה רק מצדיקה את הרצון של כולם תשתוק ולא תשתף אותנו ואם נשתין מהמקפצה כנראה זה יטפטף על אלה שלא היה להם אומץ לעלות למקפצה כי בשבילם רכיבה על אופנוע זה לנייד אופנוע בלי שום תשוקה מוטורית

 5. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  הרגת אותי. לא ממש שווה התייחסות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO