דף הבית / חדשות / האם קוואסאקי עובדים על נינג'ה חשמלי?
Kawasaki-Ninja-400-026

האם קוואסאקי עובדים על נינג'ה חשמלי?

לפי השמועות ומסמכי פטנט שהוגשו, בקוואסאקי עובדים על אופנוע ספורט חשמלי וירוק שיהיה תואם למשפחת הנינג'ה הספורטיבית

רישומים שדלפו לרשת מראים שחברת האופנועים היפנית קוואסאקי הגישה מסמכי פטנט עבור אופנוע חשמלי, שהוא לא פחות ממשפחת אופנועי הספורט שלהם – הנינג'ה. מהתבוננות בתרשימים ניתן להבחין בכיסוי צד נשלף, שמחפה על תא סוללה. הדבר מרמז על טכנולוגיה של החלפת סוללה, בדומה למה שנוסה בארץ על-ידי חברת 'בטר פלייס'.

כתבנו שקוואסאקי היא אחת מארבע היפניות, שעובדות יחדיו על פיתוח ויישום הטכנולוגיה של ההחלפה. ההיגיון מאחורי זה לחסוך את הזמן הנדרש להטענה. כיום יש מטענים שמאפשרים הטענה מהירה של 35-20 דקות – בדומה למה שלייטנינג מציעים בסטרייק החדש שלהם, אבל החלפת סוללה תדרוש כחמש דקות מזמנו של הרוכב, בדומה לתדלוק רגיל. יתרון גדול בעולם הממהר המודרני.

אין לנו ספק בכך שנזכה לראות נינג'ה שנאמן לדמות המקורית מאומנויות הלחימה – חרישי וחמקן. עולם אופנועי הספורט צועד בכיוון החשמלי גם בכביש וגם בשטח. שיתוף הפעולה המדובר עם שאר החברות היפניות יביא במהרה מבחנים השוואתיים של נינג'ה מול ג'יקסר, פיירבלייד ו-R1 במסלולי ארצנו.

בתמונה: נינג'ה 400.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן