דף הבית / חדשות / הארלי דיווידסון מחווטת מחדש
HD-FatBoy-30th-Ann-007

הארלי דיווידסון מחווטת מחדש

הארלי דיווידסון ממשיכה לדעוך בטבלאות המכירות, ועקב המצב מציג המנכ"ל החדש תכנית חומש חדשה שמנסה להחזיר את החברה למקורות

הארלי דיווידסון מינתה את יוהאן זייטץ (Jochen Zeitz) לנשיא ולמנכ"ל, ומהר מאוד הוא משנה את הכיוון ההרפתקני אליו משכה ההנהלה הקודמת ומנסה לחזור ללחם ולחמאה של הארלי.

שנת 2020 מצטיירת כשנה קריטית עבור ענף האופנועים, ובטח להארלי דיווידסון אשר נמצאת בשפל מתמשך. המכירות ממשיכות לרדת בארץ מוצאה וברחבי העולם, וכמובן כל ההתמודדות עם וירוס הקורונה והקיפאון הכלכלי מגביר את המשבר. סיקרנו רבות את הכיוון החדש והנועז אליו כיוונו האמריקאים בשנת 2020: שני דגמים חדשים – Café Racer ו-Flat Track – האחד על טהרת קפה-רייסר אשר מבוסס על דגם ה-XLCR משנות ה-70, ואילו הדגם השני, הפלאט טראק, מבוסס על ה-XR750 ומוסיף מערכת פליטה גבוהה וגלגל 19″ מלפנים. דגמים אלו היו אמורים לצאת במהלך שנת 2021 ולהצטרף לרשימת הדגמים של החדשים הארלי דיווידסון הכוללת סטריטפייטר (ברונקס 975), אדוונצ'ר (פאן-אמריקה 1250), בייבי-הארלי 338אופנוע חשמלי וגם קטנוע חשמלי.

במסגרת תכנית העבודה החדשה שהוצגה לאחרונה, אשר נקראת 'החיווט מחדש' (The Rewire) הצגת הברונקס והפאן אמריקה נדחית לשנה הבאה, ואילו לגבי שאר הדגמים המוזכרים תיערך חשיבה מחודשת אשר תתבסס על כמות המשאבים שהושקעו והמחויבות לספקים השונים. המנכ"ל החדש סבור שהארלי מיהרה בדרכה החדשה ואיבדה את אמון הלקוחות והעובדים שהביאו אותה עד כה, ולכן הכיוון הוא לחזור למקורות. בהארלי מתכננים להשקיע בסוכנויות, במועדוני הלקוחות, באביזרים הנלווים שמניבים רווח ובדגמי האופנועים הקלאסיים כדוגמת הסופטייל, פאט בוי ודומיהם.

לדעתנו התכנית החדשה הקודמת של הארלי, אשר העזה להכניס את המותג לקטגוריות ונישות חדשות, הייתה במקום ויכולה הייתה – ועודנה יכולה – לספק לקהל אופנועים מעניינים ומקוריים. אקסטרים מייקאובר קראנו לזה, ובאמת חיכינו לראות מה יצא מהידיים של האמריקאים. סביר מאוד להניח שברגע שהמאזנים יתיישרו נוכל לראות את הדגמים האלו באולמות התצוגה. אולי נצטרך להמתין עוד שנה או שנתיים, אך לא תהיה לחברה ברירה אלא לחזור לחדשנות וחיפוש קהל חדש.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן