דף הבית / חדשות / הארלי-דיווידסון משהה את פיתוח ה-LiveWire החשמלי
HD-LiveWire-2020-017

הארלי-דיווידסון משהה את פיתוח ה-LiveWire החשמלי

הארלי-דיווידסון משהה את פיתוח האופנוע החשמלי המדובר שלה - LiveWire - בשל בעיות טעינה

לאור בעיות שהתגלו במערכת הטעינה של האופנוע החשמלי החדש ומדובר של הארלי-דיווידסון, ה-LiveWire, החברה ממילווקי משהה את קו הייצור של האופנוע והמסירות ללקוחות.

ה-LiveWire החשמלי החדש של הארלי, עליו עובדים בחברה כבר יותר מ-5 שנים, נועד להכניס את הארלי-דיווידסון לעתיד ולפתוח עבורה שווקים וקהלים חדשים. תקוות רבות נתלו באופנוע, למרות ביקורות על מחירו המאוד גבוה – 30,000$ בארה"ב. הלילה האמריקאים הודיעו שלאור בעיות שנתגלו במטען הביתי – אותו מטען איטי שמיועד לטעינת לילה – על הרוכשים שקיבלו את ה-LiveWire להשתמש אך ורק במטען ה-DC המהיר. לבינתיים בהארלי מעכבים את העבודה על פס הייצור ואינם משחררים אופנועים שהוזמנו עד לאבחון ופתרון הבעיה.

ההספק המרבי של ה-LiveWire הוא 105 כ"ס עם 12 קג"מ, והוא שוקל כ-250 ק"ג. שלדת ה-LiveWire עשויה מאלומיניום עם בולמי שוואה מלפנים ומאחור – SFF-BP 43 מ"מ מפנים ו-BFRC-lite מאחור – שניהם עם כיוונים מלאים. ה-LiveWire מצויד בחבילת אלקטרוניקה מכובדת מאוד. ראשית יש יחידת IMU למדידת אינרציה, ובהמשך ישיר יש בקרת אחיזה מתקדמת ומערכת ABS לפניות. אבל בנוסף, האופנוע החשמלי של הארלי-דיווידסון מציע אפשרויות חיבור ושליטה מתקדמות מאוד דרך מסך ה-TFT והאפליקציה הייעודית לסמארטפון. מעבר לשיחות, הודעות, שמיעת מוזיקה והוראות ניווט, האפליקציה גם תעדכן את הרוכב בנתוני הסוללה – כמו טווח רכיבה, אחוז קיבול נותר בסוללה, זמן טעינה וכו'. יחידת ה-GPS הפנימית של האופנוע גם תאפשר לרוכב לעקוב אחרי האופנוע במקרה שנגנב, וכן לתת לרוכב התראות כאלה ואחרות על נגיעה באופנוע.

החדשות הן כרגע כאב ראש גדול לחברה האמריקאית, שטרם רשמה עליות במכירות הדועכות שלה בארה"ב הביתית וברחבי העולם. הכיוון החשמלי, יחד עם אופנוע האדוונצ'ר – פאן אמריקה, והסטריטפייטר החדשים, אמורים להוות כוח משמעותי לליין דגמי שנת 2020 שלהם, כשכולם יחד אמורים לגדיל את המאזנים.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Ducati-Lenovo-Laptop-004

המחשב הנייד של דוקאטי

דוקאטי ו-Lenovo מוציאים סדרה מוגבלת של מחשבים ניידים בעיצוב דוקאטי מיוחד

תגובה אחת

  1. Avatar

    הרלי בלי הצליל הממכר של האופנוע שווה לתחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO