דף הבית / חדשות / הארלי דיווידסון תפסיק לשווק הספורטסטר באירופה
Sportster-02

הארלי דיווידסון תפסיק לשווק הספורטסטר באירופה

הארלי דיווידסון הודיעו על הוצאת דגמי הספורטסטר הקלאסים מרשימת הדגמים במדינות אירופה; זאת לאחר שהודיעו על יציאה מהשוק ההודי

צעדי ההבראה והקיצוצים ממשיכים לתת את אותותיהם בהארלי דיווידסון, וכעת מודיעים בחברה על יציאה מוחלטת מהשוק ההודי וביטול ליין דגמי הספורטסטר באירופה.

תכנית ההבראה של החברה האמריקאית הוותיקה ממשיכה לעבוד. תכנית החיווט מחדש (The Rewire) כבר גנזה את הברונקס 975 עוד לפני שהתחיל ייצורו, והמשיכה עם יציאה חד-צדדית מהשוק ההודי, שהוא השוק הדו-גלגלי הגדול ביותר בעולם. בהארלי ניסו להשיג דריסת רגל בהודו כבר לפני עשור, אך מכירות נמוכות כבר לא מצדיקות את כל מערך השיווק היקר שהוקם שם.

הצעד הבא הוא קטיעת ליין דגמי הספורטסטר הקלאסיים בכל אירופה. הצעד נובע בעיקר באי העמידה בתקנות זיהום האוויר יורו 5 ואי היכולת של הארלי להשקיע את המשאבים בפיתוח מנוע חדש שיעמוד בתקנות. אך לא מן הנמנע שהאמריקאים יחזירו את הדגם, ששורשיו הולכים אחורה עד לתחילת שנות ה-50 של המאה הקודמת, בגרסה חדשה ומודרנית בעתיד.

סדרת משפחת הספורטסטר מונה 8 דגמים: פורטי-אייט, קאסטום 1200, איירון 883, איירון 1200, סופר-לאו, רודסטר, סופר-לאו 1200T ו-פורטי-אייט ספיישל. נכון לעכשיו לא תוכלו להיכנס לסוכנות הארלי אירופאית ב-2021 ולהתעניין באחד מדגמי הספורטסטר, וזה נכון גם לישראל.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן