דף הבית / חדשות / הארצברג רודיאו של 2020 בוטל
289472_jonny.walker_Wess-2019-Rnd3-ErzbergRodeo_09783

הארצברג רודיאו של 2020 בוטל

מרוץ הארצברג רודיאו באוסטריה הוא אירוע מרכזי נוסף אשר מבוטל בגלל מגיפת הקורונה

תחרות הארצברג רודיאו המפורסמת, המתקיימת כבר 25 שנים רצופות באוסטריה, בוטלה השנה בשל מגיפת הקורונה.

לצערנו, בימים אלו חדשות כאלה הן כבר מובנות מאליהן. אם כבר, אלו היו חדשות אם המרוץ כן היה מתקיים. ועדיין, הארצברג רודיאו, שמתקיים במחצבה באוסטריה אחת לשנה, הוא ממרוצי האקסטרים-אנדורו המטורפים שיש, והוא ראוי לידיעה נפרדת. ממשלת אוסטריה ביטלה את כלל אירועי הספורט במדינה עד לסוף חודש יוני השנה, כשמועד התחרות הוא במהלך יוני. נכון לעכשיו לא נקבע תאריך חלופי והסיכויים לכך נמוכים.

לתחרות נרשמים בדרך כלל אלפי רוכבים שמנסים את מזלם רק להשתתף במרוץ. לאירוע המרכזי עצמו יכולים להתברג רק 500 רוכבים, שאמורים לכסות את כל 35 הקילומטרים בזמן גג של 4 שעות דרך 27 נקודות ביקורת. במהדורת 2019 רק 16 רוכבים סיימו את המרוץ, כשסיימו את המסלול בגבולות הזמן שהוגדר.

סוף סלע, הרוכב הישראלי בן ה-16 דאז שמתאמן ומתחרה בחו"ל, השתתף בארצברג על-גבי ק.ט.מ 300EXC TPI. את הפרולוג, שמהווה מעין מבחן דירוג לתחרות עצמה, סיים במיקום ה-32 (כאמור, מתוך 1,702 רוכבים). זה אפשר לו לזנק יחד עם הדבוקה הראשונה לתחרות. הרוכב הצעיר אמנם לא סיים את כל ההיירסקרמבל במסגרת 4 השעות, אולם הוא עבר את נקודת הביקורת ה-18 מתוך ה-27, ובכך קבע שיא ישראלי בארצברג רודיאו והישג חסר תקדים לישראלי באקסטרים-אנדורו העולמי.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן