דף הבית / חדשות / הב.מ.וו S1000RR שנגנב לשטחים והוחזר על-ידי הבעלים
WhatsApp Image 2023-03-22 at 14.33.19

הב.מ.וו S1000RR שנגנב לשטחים והוחזר על-ידי הבעלים

עוד סיפור מוכר על אופנוע שנגנב, מועבר לשטחים ומוחזר כנגד כופר, וזאת ללא כל נתינת פתרון על-ידי הרשויות; הפעם הסוף טוב יחסית, אבל מה יהיה עם כל האחרים?

אחת הרעות החולות והמתסכלות בישראל היא תופעת גניבת האופנועים. לא משנה איך האופנוע יוסתר, ימוגן, ייקשר ויכוסה – הוא עלול להיגנב. ככה זה. הנה סיפור הזוי של ידין טל, שנאלץ להחזיר בעצמו את הב.מ.וו S 1000 RR מהשטחים, ללא כל יכולת או רצון לסיוע ממשטרת ישראל. 

אחד הנתונים בו נתקלנו לאחרונה מתאר מצב בו אחד מכל חמישה דו-גלגלים בישראל ייגנב בשלב כזה או אחר  לדעתנו הסיכוי אפילו גדול יותר מכך. להיות בעלים של אופנוע בישראל זה קשוח. תוסיפו על מחיר הרכישה המופרך, ביטוח החובה היקר, ציוד בטיחות עם מיסוי לא הגיוני, טיפולים ומסוכנות טבעית בכבישים – גם את נושא גניבת האופנוע. אם הרוכב הוא בר-ממון, הוא מבטח בביטוח מקיף ומסיר דאגה אחת מליבו (בערך, כי אז יש השתתפות עצמית, ופרמיה יקרה יותר במקרה גניבה). יש את האפשרות למערכות איתור כאלו ואחרות בכפוף למחיר התקנה ועלות חודשית קבועה – וגם זה לא פתרון מלא. גם אם תכניסו לתוך חניון סגור ומאובטח, זה לא תמיד יעבוד, כי אם שמו עליכם את הכוונת – האופנוע ייגנב, לא משנה מה. סיקרנו לפני שנתיים תופעה של גניבת מסיכות ופנסים של אופנועים (בעיקר מדגמי ה-MT השונים של ימאהה) – ולהבנתנו, התופעה עדיין ממשיכה.

ועכשיו לסיפור של ידין טל מפתח תקווה, שבבעלותו ב.מ.וו S 1000 RR ספורטיבי, נדיר ויקר, לאחר שקם בבוקר והתממש הסיוט הגדול ביותר של כל בעל אופנוע – לגלות שהוא לא נמצא. הוא פנה למשטרת ישראל והגיש תלונה, וכבר אז אמרו לו שאם הכלי הגיע לשטחים – אין למשטרה יכולת לסייע בכך. אין להם סמכות לטיפול בכל מה שמעבר לקו הירוק. מספר ימים לאחר מכן הוא קיבל הודעות לוואטסאפ, עם תמונות של האופנוע ותחילת משא ומתן לתשלום כופר בסכומים שמתחילים ב-70 אלף ש"ח, ובתמורה יוחזר לו האופנוע.

פרויקט חיפוש ברשתות החברתיות הביא לאיתור בטיקטוק מספר סרטונים בהם נראים תושבי שטחים עם אופנועים בחזית של 'חנות', שלדעתנו האישית – כולם גנובים. ידין זיהה את האופנוע שלו ביניהם (ראו סרטון מצורף). בסרטונים נוספים שפורסמו, ללא כל חשש, רואים סרטוני רכיבה נוספים על כלים לכאורה גנובים. משם, הדרך לאתר אותם הייתה קצרה.

הגנבים התחילו להרגיש את הלחץ וחזרו לשולחן משא ומתן הכופר. המחירים קוצצו בחצי, וכל הצדדים הגיעו לסיכום. ידין אירגן צוות חברים חמוש שנכנסו לשטחים על-מנת לחלץ את ה-S 1000 RR ולהביא אותו בחזרה לשטחי ישראל. באופן הזוי הוא מתאר איך הוא עובר ללא כל בעיות דרך המחסומים בחזרה, למרות שהאופנוע מוגדר כגנוב במחשבי הרשויות. ידין גם מספר שהוא קיבל מהגנבים מפתח משוכפל, למרות שהאופנוע נגנב ללא המפתח.

ידין טל אומר: "איך מסכמים 30 ימים של סיוט? וואו, לא יודע אפילו איך להתחיל לספר את זה כי אני עדיין לא מעכל שהאופנוע חזר. דמיינו שאתם קמים בבוקר, ופשוט אין אופנוע, אין, נעלם, גנבו. באותו רגע החלפתי 200 צבעים, זה מה שקרה לי, יורד לחניה רואה אין אופנוע, העמיסו אותו ולקחו אותו לשטחים, שברו את השער של החנייה, שיבשו את המצלמות ונעלמו.

לא ידעתי איך להמשיך מפה, מי שמכיר אותי יודע כמה קשה אני עובד בשביל הדברים ואני משיג אותם רק בדרכים ישרות, לקח לי שנים להגיע למצב הזה, להשיג את האופנוע שבאמת רציתי, אבל אז יש הורים שמחליטים להביא ילד בן ז*נה שכל מה שהוא יודע זה לגנוב מאחרים, כי ככה חינכו אותו, לעבור את המחסום להיכנס לכמה שעות לשטחי ישראל, בלי שהמשטרה / צבא בודקת אותם. ולקחת רכוש של יהודים, כן, הם אפילו לא רצו להחזיר את האופנוע בגלל שהוא שייך למישהו יהודי (אני).

בואו תשמעו עוד משהו מצחיק, כשחזרתי עם האופנוע (שעדיין רשום במערכת כגנוב) עברתי במחסומים בלי שאשכרה בדקו אותי, אם היו בודקים, ביציאה ובכניסה, כל הסיפור הזה היה נמנע מהתחלה, בקיצור, כל עוד לא יעשו פה שינוי, ויהיו עונשים כבדים נגד הגנבים, זה בחיים לא ייפסק.

בנוסף, מאז שפרסמתי שגנבו לי את האופנוע, רצו שמועות שעשיתי את זה בשביל לקבל מחירון מהביטוח, אז סתם שתדעו לא היה לי ביטוח מקיף. אני עדיין לא הגעתי לשלב של להיות נוכל וגם לא אגיע לשלב הזה חס וחלילה, אז עכשיו כל הקנאים תתפוצצו"

מה השורה התחתונה? מדינת ישראל חייבת לטפל (גם) בבעיה הזאת דרך הגברת השיטור והענישה. המצב הבלתי אפשרי שבו אין שום בטחון שתצאו מהבית, מהעבודה או מהבילוי ותראו שאופנוע או הקטנוע עדיין חונה איפה במקום בו שמתם אותו צריך להיפסק. בנוסף, המדינה חייבת למצוא את הדרך לטפל בגניבות האופנועים ולעזור לבעלי האופנועים להחזיר את האופנועים הביתה. הרוכבים שאופנועיהם נגנבו מוצאים את עצמם חסרי אונים מול הרשויות, שלא מסוגלות לתת מענה, ולמעשה שולחות את האזרחים להתמודד מול הגנבים.

זה סיפור אחד מיני רבים על אזרח שצריך לטפל אישית ולסכן את עצמו רק בשביל להחזיר רכוש ששייך לו.

צילום מסך של האופנוע הגנוב מתוך טיק טוק
צילום מסך של האופנוע הגנוב מתוך טיק טוק

e6f365c1-dd2d-420c-9bb0-65720db38cac

0d46e93a-e7c9-4255-8c5e-ddd9e98a940e

72d58a41-4c12-4e0d-bedc-67728d7e3073

9328e142-7430-4643-bd99-b071071bbf42

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

25YM Honda CRF250R

הונדה מציגה את אופנועי המוטוקרוס של 2025

בהונדה מעדכנים ל-2025 את דגמי המוטוקרוס בנפחים 250 ו-450 סמ"ק עם שיפורי שלדה, בלמים ומנוע, ויש גם גרסת CRF250RWE חדשה

4 תגובות

 1. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  ידוע שאנחנו מדינת עולם שלישי בחלק מהדברים.
  הכי חשוב זה להנחית משהו על הירח.
  פה למטה בארץ, כלום. ביטחון אישי אפס.
  מנהיגים אפסים.
  רודי ג'וליאני, תביאו אותו שיעשה סדר, כמו בניו יורק.

 2. Avatar

  "ידין אירגן צוות חברים חמוש שנכנסו לשטחים[…]".
  תראו, לא לפגוע בתושיה והיוזמה של הבחור (ובאמת מגיע לו המון קרדיט), אבל אם כל מי שגונבים לו אופנוע היה יוצא קרבי (או ניסיון רלוונטי) עם גישה לנשק וחברים עם נשק, כנראה היו טיפה'לה פחות גניבות לשטחים…

 3. Avatar

  אתמול ראיתי 4 גנבי אופנועים. דווקא היו יהודים. לא ידעתי מה לעשות. עד שמשטרה מגיעה לוקח כמה דקות.

 4. Avatar

  יש ביטוח למקרה גנבה של הזעקה האחרונה יש לי אותו כבר שנים רק למקרה הזה שלא יקרה ב'ה הם מתחייבים להחזיר או תשלום 90% מהמחירון ומקושרים עם הצבא

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן