דף הבית / חדשות / ההוזלה במס הקנייה לקטנועים – ארכה של שבועיים
downtown250i

ההוזלה במס הקנייה לקטנועים – ארכה של שבועיים

בדיון בוועדת הכספים בנושא הורדת מס הקנייה לקטנועים התנגדו נציגי רשות המסים וקיבלו ארכה של שבועיים להציג תכנית להורדת המס

אתמול (ג') התקיים בוועדת הכספים של הכנסת דיון בנושא הורדת מס הקנייה לקטנועים קטנים בנפחים של עד 250 סמ"ק. כיום מס הקנייה לכלים אלו עומד על 40%, והמטרה של ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני היא להוריד את המס ל-20% על מנת להקל על רכישת דו-גלגלי אורבני קטן ובכך להקל על עומסי התנועה הכבדים, בעיקר באזור גוש דן.

נציגי רשות המסים, אשר קיבלו לפני חצי שנה הנחיה להציג תכנית להורדת המס, חזרו על עמדתם מלפני חצי שנה – רשות המסים והאוצר מתנגדים להורדת המס.

חשוב לציין שהורדת המס מ-40% ל-20% לקטנועי 125 סמ"ק תפגע בהכנסות המדינה ב-8 מיליון שקלים בלבד, ואם מורידים את המס לעד 250 סמ"ק הפגיעה תהיה כ-15 מיליון ש"ח בשנה בלבד – סכום זעום ובטל בששים לכל הדעות. יחד עם זאת, ברשות המסים מתנגדים למהלך על מנת שלא להיכנס למדרון חלקלק שבסופו מגזרים נוספים ידרשו הקלות במס הקנייה. במדינות אירופה, אגב, המס על קטנועים קטנים נע בין 0% לבין 8%, בהתאם למדינה.

בסופו של יום ניתנה לרשות המסים ארכה של שבועיים כדי להציג את התכנית. ראש הוועדה הבהיר לנציגי האוצר שעדיף שהמהלך ייעשה בהסכמה של הצדדים, וזאת על מנת שלא יהיה צורך להניע מהלך חקיקה. המשמעות מבחינת הדו-גלגלי היא מצוינת: המדינה דוחפת חזק להקלה במיסוי דו-גלגלי קטן, ואם נציגי האוצר יתנגדו למהלך, המדינה תעשה זאת על ידי חקיקה. "אנו כל חברי הוועדה, קואליציה ואופוזיציה, חברי כנסת מכל הסיעות, סבורים שנוכח הגודש העצום בכבישים ורמות הזיהום במרכזי הערים, נכון להוריד את מיסי הקנייה על קטנועים ואופנועים קלים", אמר גפני.

בין התומכים למהלך הורדת המיסוי לדו-גלגלי קטן נמצאים מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל-אביב והמחזיקה בתיק התחבורה בעיר, ח"כ זהבה גלאון, ראשת מרצ אשר השתתפה גם היא בדיון, וכן ח"כ מיקי זוהר מהליכוד.

להודעה המלאה של ועדת הכספים – לחצו כאן.

נמשיך לעדכן.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

KARIBOU (1)

מודעה: קריבו הרפתקאות אופנועים בעולם

קריבו הרפתקאות אופנועים מציעה טיולי אופנועים ייחודיים ברחבי העולם בכמה סגמנטים ובגישה קצת שונה - החל מהמסלול, דרך המלונות והמסעדות, ועד האווירה הכללית

2 תגובות

 1. Avatar

  חזירי האוצר פוחדים שהמשכורת החזירית תפגע.

  שיסתפקו בשלב הזה ב- 10,000 שח לחודש ללא דלקן על חשבוני וחשבון משלם המיסים.

  בהמשך יש להוריד את השכר לשכר מינימום, גם כך הם מחממים את הסאות.

  חזירים חצופים.

 2. Avatar

  20% זה גם הרבה,חזירים הגיע הזמן
  יכולים להוריד לאפס,לפי הכתבה הם אוספים סך הכל 30 מיליון שקל מס במצב הנוכחי ומדברים על לרדת ל15 מיליון.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן