דף הבית / חדשות / ההנחיות החדשות: האם ניתן לצאת לרכוב?
Nakeds-compare-005

ההנחיות החדשות: האם ניתן לצאת לרכוב?

המגבלה על קיום פעילות ספורט עד למרחק של 500 מטרים מהבית תבוטל אחרי יום העצמאות - אז האם מותר כבר לצאת לרכוב?

מאת: אסי ארנסון ואביעד אברהמי

לאחר יום העצמאות צפויה הממשלה לאשר את ביטול מגבלת 500 המטרים על פעילות ספורט, כך שניתן יהיה לקיימה בכל מרחק מהבית. יחד עם זאת, עדיין אסור לצאת לרכוב כפנאי, בטח שלא בקבוצות.

על פי פרסומי משרד הבריאות והממשלה, מיד לאחר יום העצמאות (יום ה') יתאפשר לקיים פעילות גופנית ספורטיבית ללא הגבלת מרחק, כפי שהיה נהוג עד היום. הנוסח הקרוב לאופנועים מתייחס לרכיבת אופניים, והוא מגדיר שרכיבה תתבצע לא בסמוך לריכוזי אוכלוסייה. אופני שטח מותרים אימונים בשטחים פתוחים, עם שמירה על מרחק של 2 מטרים בין הרוכבים. לאופני כביש מותרת רכיבה בכבישים, עם שמירה על מרחק בין הרוכבים. כמובן שיש הנחיות לכלל הפעילות העממית וכן אגודות, אך התייחסנו לעניין הקרוב ביותר לעולם האופנועים.

אז האם מותר לרכוב על אופנוע ולצאת לטייל בכבישי ישראל? ומה עם אופנוע אנדורו במסלולי השטח? ובכן, אלו שאלות מכשילות. רכיבה בקבוצה לכבישים המפותלים האהובים עליכם בטיול של סוף שבוע עדיין אסורה, ואנחנו לא ממליצים לעשות את זה, שכן מעבר להפרת ההנחיות אתם גם עלולים לחטוף קנס של 500 ש"ח על הפרת צו משרד הבריאות. יחד עם זאת, הנחיות משרד הבריאות מאפשרות נסיעה או רכיבה לצורך פעילות חיונית, ואם הנסיעה לפעילות החיונית עוברת דרך הכביש המפותל – אין מניעה לרכוב בו לבד, או אפילו בצמד.

ומה עם אנדורו? ובכן, מצד אחד אנחנו הראשונים להודות שרכיבת אנדורו היא פעילות גופנית-ספורטיבית, ויכולים גם להביא מחקרים שיגבו אותנו. אך לדעתנו המחוקק לא חשב על-כך, ובהתאם רוכבים שייצאו לרכוב במסלולי השטח השונים עדיין עלולים לפגוש בשוטר או בפקח נלהב. אופנועי אנדורו נחשבים לכלי תחבורה על-פי חוק (בניגוד למשל לאופניים), ולא ככלי ספורט או כלי המשמש לפעילות ספורטיבית. אנדורו (ובטח מוטוקרוס) ייחשב ככלי ספורט רק אם ברשות הרוכב כלי עם רישוי אפור והוא נמצא במסלול מאושר, ובמקרה כזה כבר יש אישור לחזור לפעילות ספורטיבית, בהתאם להנחיות שפורסמו לפני מספר ימים ואושרו אתמול (א') על-ידי משרד הספורט. שוב נחדד: אופנוע אנדורו עם רישוי צהוב ביער ייחשב ככלי תחבורה, וככזה – בדומה לטיולי רכבי שטח, ג'יפים ו-SBS-ים האסורים כיום – הרכיבה עליו, שלא למטרות חיוניות, אסורה.

אם כן תבחרו לפרש את ההקלות החדשות לטובתכם, קחו בחשבון את פרק הזמן שעבר מאז הרכיבה האחרונה ובדקו את האופנוע מכל הכיוונים, את הנגרר המשנע את האופנוע, וגם את עצמכם. זהו עדיין לא זמן טוב לשבת במיון ולחכות לרנטגן שיתפנה.

אודות מערכת פול גז

מערכת פול גז
המשתמש של מערכת פול גז, ממנו אנו מפרסמים ידיעות כלליות.

עשוי לעניין אותך

EXPLORER-PRO- (1)

דגמי 2024 של Sea-Doo מושקים בישראל

עופר אבניר, יבואנית SEA DOO לישראל, החלה בימים אלו בשיווק אופנועי הים לשנת 2024 עם RXP-X ...

2 תגובות

 1. Avatar

  כלומר..אם אני לוקח בתיק גב נעלי ספורט ומכנסי ספורט.
  ורוכב להרי ירושלים לבצע ריצה ספורטיבית עם נווט בשטח.
  מה שקיים כספורט תחרותי ועממי .
  זה חוקי במידה ושוטר עוצר אותי בדרך

 2. Avatar

  כלומר..אם אני לוקח בתיק גב נעלי ספורט ומכנסי ספורט.
  ורוכב להרי ירושלים לבצע ריצה ספורטיבית עם נווט בשטח.
  מה שקיים כספורט תחרותי ועממי .
  זה חוקי במידה ושוטר עוצר אותי בדרך.👍👍

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן