דף הבית / חדשות / הונדה: ה-CBR600RR חוזר לייצור
24YMHONDACBR600RR

הונדה: ה-CBR600RR חוזר לייצור

בהונדה מחזירים לאירופה את ה-CBR600RR - על בסיס הדגם האמריקאי, מותאם יורו 5, עם אלקטרוניקה מודרנית מתקדמת ועם עיצוב אווירודינמי הכולל כנפונים

הונדה מחזירה לאירופה את ה-CBR600RR וחושפת בתערוכת מילאנו דגם מחודש העומד בתקנות יורו 5 עם שפע של אלקטרוניקה שנלקחה מהפיירבלייד הגדול; הסופרספורט חוזר!

עם גוויעת קטגוריית הסופרספורט 600 סמ"ק והדעיכה במכירות, בהונדה הפסיקו לייצר את ה-CBR600RR כבר ב-2016. ב-2020 הוא חזר בגרסה חדשה, אבל לשוק האמריקאי בלבד, ללא תקינה אירופאית, וכעת בהונדה עושים את המהלך ומחזירים לאירופה את ה-CBR600RR האייקוני – בגרסה חדשה, משודרגת ואלקטרונית.

הונדה CBR600RR - חוזר לאירופה
הונדה CBR600RR – חוזר לאירופה

למעשה, זהו ה-CBR600RR שהוצג כבר בשנת 2020, רק שהוא כאמור מקבל תקינה אירופאית יורו 5. המנוע בגרסה הנוכחית הוא מספק 121 כ"ס שמתקבלים ב-14,250 סל"ד, שהם 250 סל"ד יותר מהגרסה האמריקאית. העלייה בהספק ובסל"ד התקבלה על-ידי שינויים רבים במנוע, הכוללים ראש מנוע חדש עם מעברי יניקה ופליטה גדולים יותר, גלי זיזים חדשים עם תזמון שסתומים חדש, קפיצי שסתומים קלים יותר, גל ארכובה חדש וקל יותר, ועוד כמה שינויים ביחס ל-CBR600RR של העבר. בנוסף, בהונדה שיפרו את מערכת הקירור על-מנת להתמודד עם תוספת ההספק.

השלדה היא שלדת האלומיניום המוכרת, והבולמים של שוואה, כשמלפנים מותקן מזלג הפוך בקוטר 41 מ"מ מטיפוס BPF, מתכוונן באופן מלא ובעל מהלך של 120 מ"מ, ומאחור זרוע אלומיניום עם בולם יחיד ומנגנון לינקים, כשהבולם מתכוונן באופן מלא ומציע מהלך גלגל של 128 מ"מ. הבלמים הקדמיים עם דיסקים בקוטר 310 מ"מ וקליפרים רדיאליים.

בגזרת האלקטרוניקה התווסף IMU למדידת אינרציה ב-6 צירים, כשמעכשיו גם ה-ABS וגם בקרת האחיזה הם מהדור האחרון ועובדים גם על סמך זווית ההטיה יש 9 מצבי בקרת אחיזה ו-3 מצבי ABS. יש כמובן מצערות חשמליות, ויש 3 מצבי ניהול מנוע מובנים ועוד 2 לבחירת הרוכב. בנוסף, התווספו בקרת ווילי ובקרת בלימת מנוע, המתאפשרים עם IMU ועם מצערות חשמליות בהתאמה. יש גם מסך TFT צבעוני לשליטה על המערכות, פנסי LED היקפיים, וגם קוויקשיפטר דו-כיווני, כך שה-CBR600R מיישר קו עם חזית הטכנולוגיה בתחום אופנועי הספורט – בדומה ל-CBR1000RR-R.

מודרני, אלקטרוני ואווירודינמי
מודרני, אלקטרוני ואווירודינמי

בהונדה ביצעו גם מספר שינויים בשלדה ובגאומטריה הכוללים שינוי בזווית ההיגוי ובמפסע. בסיס הגלגלים עומד על 1,370, והמשקל המלא ירד ב-1 ק"ג לעומת הדגם האמריקאי ועומד על 193 ק"ג.

העיצוב נשאר זהה לדגם האמריקאי, כשבהונדה שמו דגש על אווירודינמיות, ומעטפת הפיירינג כוללת גם כנפונים להצמדת הפרונט במהירויות גבוהות. בהונדה לא מציינים נתונים לגבי כוח ההצמדה של הכנפונים במהירויות שונות, אבל הם בהחלט נראים טוב ותורמים למראה הקרבי הכללי של ה-CBR.

ה-CBR600RR צפוי להגיע לשוק האירופאי, ובכלל זאת לישראל, במהלך הרבעון הראשון של 2024.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 45, רוכב על אופנועים 29 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

hi_24MY_Ninja_ZX-6R_GN1_ACT__15_

חדש בארץ: קוואסאקי ZX-6R נינג'ה

ה-ZX-6R נינג'ה - אופנוע הסופרספורט של קוואסאקי שחזר לייצור לאחרונה בגרסה מחודשת ומודרנית - הגיע ארצה; המחיר: 105 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן