דף הבית / חדשות / הונדה מציגה את דגמי האנדורו לשנת 2020
20YM HONDA CRF450L

הונדה מציגה את דגמי האנדורו לשנת 2020

דגמי האנדורו והדו"ש של הונדה משודרגים לשנת 2020; וגם כמה מילים על האלקטרוניקה שתעזור לכם לרכוב מהר יותר בשטח

במקביל להצגת דגמי המוטוקרוס החדשים לשנת 2020 הציגה הונדה גם את דגמי השטח החדשים לשנה – האנדורו והדו"ש. הכלים המקצועיים – CRF450RX ו-CRF250RX מקבלים את אותם השיפורים כמו אחיהם מהצד המוטוקרוסי, של שינויי גרפיקה, בקרת זינוק ואחיזה בדגם ה-450 סמ"ק (הרחבה בנפרד), בולמים ומכלולים משופרים, שיפורי מנוע בדגם ה-250 סמ"ק ומיקום נמוך יותר למצבר להורדת מרכז הכובד. הדגמים האלה הם למעשה דגמי המוטוקרוס עם גלגל 18″ מאחור, מערכת תאורה, רגלית צד ומיכל דלק גדול יותר.

20YM HONDA CRF450RX
20YM HONDA CRF450RX

דגמי ה-CRF450X (עדיין דגם קרבי לשטח עם 6 הילוכים לעומת 5 בדגם ה-RX, ומיועד יותר לשטחים פתוחים כמו מדבר הבאחה) וה-CRF450L, שהוא דגם הדו"ש הקרבי המסקרן של הונדה מקבלים שינויים מינוריים של גרפיקה.

משפחת ה-CRF-F מקוררי האוויר המיועדים לחובבים (Play Bike) בנפחים 250, 125, 110 ו-50 נשארים ללא שינוי ומיועדים להיות פשוטים, זולים, ולספק חוויית שטח מהנה ולאו דווקא מאתגרת.

נזכיר שבשנת 2020 בהונדה צפויים להציג את דגם המוטוקרוס החשמלי, ומיד אחריו את גרסת האנדורו של אותו הדגם.

20YM HONDA CRF250RX
20YM HONDA CRF250RX

בקרת אחיזה? בשטח?

Honda Selectable Torque Control או – HSTC בקיצור של הונדה – היא בקרת האחיזה החדשה של הונדה לשנת 2020, שתוצע בגרסאות המוטוקרוס והאנדורו.

המערכת עצמה היא גרסה פשוטה של מה שאנחנו מכירים מעולם הכביש. אין כאן חיישן שמחובר לגלגל האחורי, שברגע שמזהה הפרש מהירות (החלקה) מפעיל את ה-ABS, פה מדובר על מערכת במחשב ניהול המנוע, ש'מבינה' שברגע שיש עלייה חדה בסל"ד – פירוש הדבר איבוד אחיזה בהאצה. המחשב מעדן את העברת הכוח ומאפשר לצמיג האחורי לחדש אחיזה. מה שפעם היה יד ימין ואצבע שמאל.

המערכת החדשה של הונדה מגיעה עם שלושה מצבים לבחירת הרוכב, כשהמתג עצמו ממוקם על הכידון וכולל אפשרות לכבות לגמרי את המערכת. בהונדה גם מציעים בקרת זינוק (HRC Launch Control), שגם פה ממתנת את העברת הכוח בזינוק עצמו ומאפשרת לצמיג האחורי לייצר מקסימום אחיזה, ולקדמי להישאר על הקרקע ולא לשגר את הרוכב בווילי מאבד זמן. כל מה שעל הרוכב לעשות הוא ללחוץ על הכפתור, להעלות סל"ד ולשחרר את המצמד – המערכת תעשה את כל השאר.

20YM HONDA CRF450L
20YM HONDA CRF450L

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Erzberg-2017-065

וידאו: ארצברג רודיאו – המרוץ הקשה ביותר

הארצברג רודיאו בוטל בשנתיים האחרונות בגלל מגיפת הקורונה; מי שמתגעגע יכול לצפות בסרטון שסוקר את הקטעים הקשים והמאתגרים במסלול שבמחצבת אייזנרץ שבאוסטריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO